Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EvrDst

komp do 2500,archicad i sketchup

Polecane posty

witam,

niedlugo biore sie za skladanie komputera dla znajomej. zwykle skladalem komputery do gier, tu z kolei potrzebuje maszynki glownie do archicada i sketchupa (nowszych wersji, archi 2008 bodajze a sketchup 10), moze okazjonalnie pozniej do gier, ale glownie do tych dwoch programow, dlatego chce zasiegnac opinii od kogos, kto ma pojecie, ktore elementy beda tu wazne.

interesuje mnie tutaj najbardziej platforma na amd/ati, na intelu sam jestem w stanie poskladac cos sensownego, ale mysle, ze przy 2500 budzetu (wszystko, z monitorem [21-22 cale] wlacznie) musialbym sie pchac w LGA 775, w czym srednio widze sens, ewentualnie w corei3 przy duzym szczesciu, a to z kolei procki 2rdzeniowe, imho do takich zastosowan 4 jaja to podstawa.

komputer oczywiscie bedzie skladany przeze mnie, krecenie nie jest priorytetem, wiem ze to latwe itp itd, u siebie zawsze sie bawie, na kompie dla kogos, do pracy, juz tak srednio mam ochote. ludzie maja dziwny nawyk myslenia, ze jak kompa skladasz to po roku, jak cos zrabia, musisz przyjsc im naprawic, w koncu skladales:)

aplikacje testowalem u siebie na komputerze (e8200@3.7ghz, 4gb ddr2 800, gf 8800gt, winxp sp3), archicad smigal bez problemu, w sketchupie przy wiekszych projektach juz plynnosci nie bylo.

z gory dzieki za sugestie, jezeli brakuje jakiejs informacji to dajcie znac.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X4 945 - 515 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 220 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 360 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5670 512MB DDR5 - 320 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 239 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Obudowa : Gigabyte Luxo M1000 Black - 120 zł

Monitor : BenQ G2220HD TN - 530 zł

RAZEM : 2588 zł (esc.pl)

Nie za bardzo da się już ciąć bez utraty jakości... 40 zł można oszczędzić na zasilaczu, ale odpinane kable są warte dopłaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpinane kable to nie problem, w koncu komp nie jest dla mnie wiec nie bede w nim duzo grzebal <nadzieja> ;)

dziekowac, zestawik mi sie podoba, wiem na czym stoje przy amd. jesli by ktos mial jeszcze jakies uwagi/propozycje to poprosze. rowniez info, jezeli ktos bawil sie ww programami na konfiguracji z podobnego przedzialu cenowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpinane kable to nie problem, w koncu komp nie jest dla mnie wiec nie bede w nim duzo grzebal <nadzieja> ;)

Tu nawet nie chodzi o grzebanie, ale o fakt, że mniej kabli oznacza lepszy przepływ powietrza, a co za tym idzie - lepsze temperatury. W każdym razie jeśli jednak nie da rady wykombinować więcej kasy, to polecam be quiet! 430W za 199 zł.

dziekowac, zestawik mi sie podoba, wiem na czym stoje przy amd.

Proszę bardzo. Zdecydowanie AMD króluje w tym przedziale cenowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...