Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Wczoraj kilka osób miało okazję z nami pograć i wrażenia chyba nie są najgorsze, hmmm? :)

Póki nie ma dedyka, serwer zazwyczaj hostowany jest jako

Nazwa: PL vanilla ArmA 2 ACPL

Hasło (jeśli jest): "csc"

Aktualny serwer będzie ograniczony do 8/10 osób, bo łącze na więcej niestety nie pozwala. Gadam z jednym kumplem to może uda się na lepszym łączu postawić na ~16 osób.

Serwer najłatwiej wyszukać korzystając z "filtrów". Klikacie w przeglądarce serwerów "filtry", w nazwie wpisujecie "PL" lub "ACPL", klikacie "Ok" i już macie to co was interesuje.

Nowym wyjaśnię że "/" (slash) odpowiada za pisanie w grze (czat), za rozmowę głosową zaś "Caps Lock". Kanał czata i rozmowy zmieniasz kropką i przecinkiem - "Bezpośrednia Rozmowa" to komunikacja werbalna tylko z osobami które są koło Ciebie, z pozycjonowanym audio; Reszta "kanałów" działa jak radio, tj. usłyszą Cię nawet na drugim końcu Czarnorusi.

Warto sobie też zgłośnić w opcjach gry "VON", czyli właśnie głośność gadki przez mikrofon (i tak jest za cicha).

Z drugiej strony, dużo wygodniejszy i lepszy jest TeamSpeak 3 - oferuje znakomitą jakość dźwięku a nie żre "łącza" serwera. Jest bardzo prosty w obsłudze a pobrać go można tutaj. Potem wchodzicie do nas na TS'a i już macie kilka osób, które odpowiedzą wam na ew. pytania i pewnie zagrają :) Dane naszego TS'a,

Adres: 188.165.154.69:2030

Hasło: csc

Miło by było gdybyście na niego wskoczyli przed grą :) Do zobaczenia na Czarnorusi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a5ff877ad72fa75d32c5fc42daaa977b_cosa_lo

Grupa COSA jest jedną z liczniejszych grup na polskiej scenie ArmA 2. Staramy się odwzorować działania prawdziwych jednostek wojskowych z całego świata, unikając jednocześnie powielania błędów w strukturach dowodzenia, m. in. zcentralizowanego systemu dowodzenia lub zabijania inicjatywy własnej Team Leadów. Działamy w niemal każdym kraju uniwersum Armed Assault: Czarnorusi, Takistanie, Everonie, Duali, Lingorze czy wielu innych. Prowadzimy także regularne treningi i szkolenia w oparciu o rzeczywiste podręczniki militarne armii takich krajów jak Polska, Wielka Brytania, USA, Federacja Rosyjska czy Izrael, by następnie stosować je w praktyce. Przykładowo, grupa przeszła szkolenie w czyszczeniu pomieszczeń (Killhouse), trwające niemal miesiąc, które zastosowała z pozytywnym skutkiem w czasie szturmu na kontenerowiec opanowany przez somalijskich piratów. Do tego kładzemy duży nacisk na komunikację (rola RTO) oraz - jeśli to tylko możliwe - współpracę lotnictwo-piechota co być może w przyszłości narodzi stałą jednostkę kawalerii powietrznej.

Grupa posiada własne jednostki przygotowane do walki w każdym terenie, na które składają się wojska regularne, siły ONZ oraz siły specjalne, włącznie z LRRP (Long Range Reconnaissance Patrol, wojska przeznaczone do operowania na tyłach wroga nawet całymi tygodniami), posiadamy również własne pojazdy. Baza naszych jednostek rozwija się z dnia na dzień. Przykładowo, poza wojskami C.O.S.A. (Multicam, główna broń HK-416/417) stworzyliśmy także tzw. generic OPFOR/BLUFOR oraz siły partyzantów w wielu rodzajach kamuflaży (DPM, pustynny WDL, Rain Pattern, TASS57, KLMK i inne), które bardzo urozmaicają rozgrywkę.

Posiadamy także własny serwer do gry. Grupa sama tworzy sobie misje na każdy coop night (piątek), każdemu dajemy możliwość wykazania się swoimi talentami przywódczymi, oczywiście po wcześniejszym poznaniu kandydata podczas misji poza piątkowych. Nie ma u nas stopni wojskowych i jednolitej hierarchii, wg nas takie coś niechybnie prowadzi do rozpadu grupy. Jesteśmy dojrzałymi graczami, którzy nie mają problemów ze słuchaniem rozkazów i wykonywaniem powierzonych nam zadań.Wcielamy się przede wszystkim w siły specjalne, operujące na tyłach wroga. Gdy skład grupy zwiększy się, prawdopodobnie rozwiniemy także operacje stricte frontowe.

Nasza grupa dąży to stworzenia dojrzałej i przyjemnej atmosfery między grupami. Dlatego też gramy tak zwane RealOps lub RealTac, tryb gry rozpowszechniony przez CFOG na polskiej scenie, które pozwala zmierzyć się z inną grupą coopową nie tracąc klimatu naszego ulubionego trybu miltiplayer. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, by zagrać połączoną operację, tj. wspólny coop z inną grupą.

Dnia 21 maja 2011 roku rozegraliśmy Operacje Confiusion, w której brało udział 63 graczy z 4 największych grup coopowych na polskiej scenie ArmA 2. Wystawiliśmy do walki 14 ludzi, którzy pokazali swoją wartość podczas misji perfekcyjnie wykonując przydzielone zadania i umożliwiając tym samym uderzenie innych grup na główne cele operacji.

COSA jest otwarta na nowych graczy. Aby "zaciągnąć" się do naszej grupy kandydat potrzebuje kilku niezbędnych rzeczy.

- ARMA 2: Combined Operations (czyli ARMA 2 + OA)

- Sprawny mikrofon oraz program TeamSpeak 3

- Czas wolny w piątki wieczorem

- Umiejętność realistycznego grania i wczucia się w odgrywaną postać

- Najlepiej (acz niekoniecznie) program Xfire

- Dodatki przez nas używane (dostępne na stronie)

Posiadamy maszyne i łącze gotowe uciągnąć 20 i więcej ludzi i w najbliższym czasie server będzie upubliczniony w konfiguracji Arma2 CO i ACE2

Aktualnie grupę tworzy 14 aktywnie grających osób + kilku współpracowników.

Oficjalny kanał TeamSpeak:

85.236.109.28:10667 (serwer ArmA2.pl dzięki uprzejmości Voy'a)

Oficjalna Strona i forum:

www.cosa.xaa.pl www.forum.cosa.xaa.pl

Oficjalny Mail:

cosaofficial@gmail.com

Oficjalny kanał YouTube:

http://www.youtube.com/profile/cosaofficialchannel

Zapraszamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wirtualnych żołnierzy!

Z Armą mam do czynienia od OFP :) z dłuższymi i krótszymi przerwami. Arma 2 odświeżyłem sobie po zobaczeniu jej w CDA i od tego czasu gram sobie w wolnej wieczornej chwili.

Mój nick to: jezolak

Lubię grać coopowo, o ile to możliwe, a znaleźć mnie można na wszelkiej maści serwach, chociaż staram się bywać częściej na polskich. Sam też czasami hostuję grę, ale z uwagi na przykry babol, który wywala mnie do Win po użyciu artylerii czynię to niechętnie. Może zbliżający się Format coś w tej kwestii pomoże.

Chętnie pogram z kimś kto lubi współpracę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, moi mili, sprawdźcie sobie to :)

http://www.armacenter.pl/index.php/kategor...tunity#comments

Jest ktoś zainteresowany na potyczkę rodem z RTSów właśnie w tej grze to można ściągnąć tego mini-moda (bardziej addon), bo waży z 5mb - tyle co nic ;) - i przetestować jak to sprawdza się w boju, bo żadnych dodatkowych addonów na podstawowe wyspy nie trzeba. Chyba, że chciałby ktoś spróbować teatru drugowojennego, ale Invasion 44 mam i jestem na to chętny ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek zapowiada się ciekawie, czeka już na dysku na chwilę wolnego czasu.

Aktualnie "badam" możliwości ACE 2 pod czystą Armę. Jeśli ktoś byłby chętny jakąś coopową misję z ACE'em to zapraszam. Bo z tego co zauważyłem multum serwerwów z ACE działa tylko na A:OA, a na czystej wersji to tylko jeden znalazłem, ale z takim pingiem, że opóźnienia PKP to pikuś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu, po długich wygibasach, udało mi się wraz z Lordem Hrabulą dokonać testowej partyjki na modzie Window of Opportinity ;)

arma2oa2011082420535721.th.jpgarma2oa2011082420590572.th.jpgarma2oa2011082421011630.th.jpg

arma2oa2011082421024160.th.jpgarma2oa2011082421184048.th.jpgarma2oa2011082421475597.th.jpg

Zagraliśmy na Shapurze (o ile dobrze to napisałem, doszła wraz z pierwszym DLC do dodatku ;]), najpierw przeciw AI a potem krótką partyjkę PvP, która została zakończona moją awarią 'neta a potem coś z samym serwerem się stało ;] Tak czy inaczej, można się było trochę pobawić, ale AI jako takie nie sprawia za dużego wyzwania. Ot, na początku rzucili na nas kilka oddziałów piechoty, kilka UAZ i może ze dwa mobilne działka AA na Uralach, ale elegancko to skontrowaliśmy choć odrobina gorąca była ^_^ AI zresztą potem stwierdziło, że nie będzie się bawić i przestało nam wysyłać żołnierzy do wybijania nie mówiąc o tym, że nie doczekaliśmy się przez nich produkcji czołgów a kiedy do akcji weszły amerykańskie APC (M2A2 oraz Stryker) to było właściwie pozamiatane. Potyczka pokazała, że AI jako przeciwnik świruje, same jednostki mają problemy ze znajdowaniem trasy i klinowaniem się (ale na to może jakiś mod pomoże... nie wiem, ZeusAI? ;p). Ofc wygraliśmy a nasze natarcie pancerne zmiotło takistańczyków z powierzchni ziemi. Druga potyczka, między nami, została nierozstrzygnięta, bardziej dla zabawy ją zagraliśmy, poprzednią zresztą też :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Targach w Kielcach (trwają jeszcze chyba 2 dni ale głowy nie dam, w każdym razie jutro jeszcze będą). Prezentowane są przede wszystkim 'wyroby' firm zajmujących się głównie militariami : opancerzenie, pojazdy (m.in. nasz "Rosomak"), działa, sam. ciężarowe, amunicja, karabiny, pistolety, śmigłowce itd. Firmy z różnych stron świata: Polska, Niemcy, Izrael, Indie, Włochy, Norwegia i wiele innych.

Przechodząc między 'stoiskami' moją uwagę zwróciło stanowisko naszych południowych sąsiadów - Czechy. Kilku gości siedziało za kontrolerami (symulacji) i trenowali. Obrazy jakie widziałem na ich monitorach bardzo przypominały pole walki znane mi z ARMA II, spojrzałem wtedy na nazwę 'stoiska' i ujrzałem znajome Bohemia Interactive Simulations :smile:. Prezentowali swój szkoleniowy wirtualny 'poligon' VBS2

http://www.bisimulations.com/

http://www.vbs2.pl/index.html

Zdjęć nie robiłem, nie brałem aparatu, zabrałem stamtąd ze sobą tylko foldery reklamowe.

Przepraszam za ten offtop ale nie mogłem się powstrzymać by zamieścić tę ciekawostkę związaną z ARMA :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio pograłem z ruskimi na jakiś dostępnych serwerach mając do dyspozycji kopię z CDA, wcześniej paczując ją do 1.10 chyba.

gra się nieźle, ale z tego co wiem to chyba serwery polskie pojawiają się gdy ma się dodatek. szkoda, że o tym nie pomyślała Droga Redakcja decydując się na cover ArmyII.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może wiecie niedawno wyszedł na świat Project Reality ;) Co prawda w fazie beta i na pewno ma jakieś błędy albo rozwiązanie, które nie będą wszystkim pasować, ale może znalazłbym jakieś dwie albo trzy osoby aby w jednym fireteamie się poruszać i wykonywać zadania? ;] Czekam na zgłoszenia w temacie jakby co ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek do ARMA 2 kosztuje ok 50zł, biorąc pod uwagę ceny nowych gier nie jest to przecież wiele, a poziom rozgrywki o niebo lepszy niż w nowych produkcjach EA, Arma 2 OA jest ulepszoną wersją podstawki, instalując obie gry na raz posiadamy naprawdę obszerną grę (zarówno na dysku komputera jak i pod względem rozgrywki)

mogę polecić stronę klanu do którego należę:

G.I.T

gramy zarówno na podstawce jak i dodatku, zachęcam do wspólnej zabawy

Pozdrawiam Baq

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...