Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wosq

Komputer m.in do grania za ok 3,5 tys

Polecane posty

Witam.

Zwracam się do forumowych ekspertów z prośbą o pomoc w wyborze części do komputera, który miałby służyć do codziennej pracy, rozrywki( filmy, muzyka,net) oraz gier. Posiadam monitor Samsung 2343 NW o rozdzielczości 2048 x 1152. Przejrzałem sporo tematów, jednak nie znalazłem takiego, który rozwiałby moje wątpliwości odnośnie odpowiedniej konfiguracji. Jeśli chodzi o gry ma to być sprzęt, który pozwoliłby na komfortową zabawę w rozdzielczości natywnej przy wysokich/maksymalnych detalach. Oczywiście w miarę możliwości. Posiadam głośniki Logitech X-530 i potrzebuję dobrej karty dźwiękowej( min. poziom Creative Audigy jeśli chodzi o jakość). Niby sam mniej więcej orientuję się w sprzęcie, ale nie chciałbym przepłacić, tudzież kupić nieodpowiednich części. Chciałbym, by sprzęt wystarczył na kilka lat pracy bez konieczności częstego upgrejdu( ewentualnie wymienić kartę graficzną po 2-3 latach). Nie wykluczam O/C, dlatego chciałbym, by części umożliwiały zwiększenie wydajności w razie potrzeby. Proszę o uwzględnienie odpowiednio wydajnych podzespołów, przewiewnej obudowy, chłodzenia na procka, zasilacza i wszystkiego co będzie potrzebne.  Moje pytania: czy warto bawić się w macierz RAID bodajże 0 z dyskami 2 x 500 GB( choć kasy może nie starczyć)? Czy kupić jeden większy? Zastanawiam się nad kilkoma sklepami : fdd.pl, esc.pl, ram.net.pl. Który byłby najlepszy i czy ktoś orientuje się jak wygląda serwis w tych sklepach? Fdd mam niedaleko siebie i z tego co wstępnie się orientowałem przy zakupię za gotówkę może uda się coś wytargować :) Jaki system wybrać? Budżet jeśli chodzi o sprzęt to ok.3-3,5 k plus koszta systemu. Słyszałem, że na początku marca mają wyjść nowe karty od Nvidii i jestem skłonny poczekać, jeśli cena obecnych części spadnie. Czy warto? Nie jestem fanboyem konkretnych firm, dlatego rozważę wszelakie propozycje. Powiedzmy, że chciałbym kupić sprzęt w przeciągu miesiąca o ile uda się złożyć odpowiednią konfigurację w założonym budżecie. Krótko mówiąc ma to być PC wydajny o sensownej relacji cena/możliwości bez zbędnej ekstrawagancji. Za wszelką pomoc, uwagi, porady z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

Wentylator:

Scythe Mugen II Rev.B

175 zł

Procesor:

AMD Phenom II X4 965 Black Edit /3.4GHz, 125W, BOX, AM3/

639 zł

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

299 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

360 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

190 zł

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1139 zł

Karta dźwiekowa:

Asus Xonar DS

169 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99 zł

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

219 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

265 zł

3554 zł

esc.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sklepu też polecam esc.pl.Jakim to pozytywnym zdziwieniem okazał się fakt, że następnego dnia od zamówienia dzwonili do mnie z informacją że już są pod domem i czekają.

co do procesora:to polecam standard core 2 duo 3.0 (fajnie się kręci) ewentualnie jakiś odpowiednik

płyta główna :ja posiadam dfi lan party i jest bardzo fajna, aczkolwiek na pewno można znaleźć tańsze i lepsze

ramy: tu pewnie sobie poradzisz ;)

dysk twardy:WD jest dobrą firmą

zasilacz:jak najbardziej zgodzę się z przykładem Elesshara

kart graf:radeon Radeon 5870 HIS 1GB/Radeon 5850 HIS 1GB ewentualnie coś tańszego ale nadal dobrze trzymającego się: radeon 4870/4890 (ogólnie polecam radeony ponieważ są o wiele tańsze, a mocą nie odbiegają od nvidia )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Widać muszę coś wymyślić,albo nie do zestawu Elesshar trzeba jeszcze dołożyć pastę arcitc silver V i grafę można zmienić na MSI 5850 OC

ehhh

Fanboyostaw nie toleruję to tak w ramach wstępu.Polecanie C2D to nie tutaj.Nie chce mi się dziś komentować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do procesora:to polecam standard core 2 duo 3.0 (fajnie się kręci) ewentualnie jakiś odpowiednik

Ale też wymyśliłeś ^^

Standard to był jakiś czas temu. LGA775 już nie będzie dalej rozwijana i nie warto się w nią pakować.

Co innego Phenom II/Athlon II na AM3 albo Core i5/i7 na S1156.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, czy ten Phenom BE będzie się równie dobrze kręcił, co CoreI5 750, czy to już byłoby ładowanie się w niepotrzebne koszta? Oczywiście otwarty jestem również na inne propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma sensu brać i5 i 4890 zamiast 965 i 5850 ;) ja wybrałbym drugą opcję, chyba że możesz dołożyć ciut.

Ja to bym widział tak.

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

725 zł

Płyta główna:

MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/

539 zł

Wentylator:

Scythe Mugen II Rev.B

175 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

360 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

190 zł

Karta graficzna:

MSI Radeon HD5850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1139 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

219 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

265 zł

Niestety 3711zł.

EDIT - przepraszam, brak dźwiękówki. Chyba odpada... wyszłoby ~3850 + system.

DRUGA OPCJA

Wentylator:

Scythe Mugen II Rev.B

175 zł

Procesor:

AMD Phenom II X4 965 Black Edit /3.4GHz, 125W, BOX, AM3/

639 zł

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

299 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

360 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

190 zł

Karta graficzna:

MSI Radeon HD5850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1139 zł

Karta dźwiekowa:

Asus Xonar DX/XD

259 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

219 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

265 zł

3644zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 3,5 k była jakby to ująć kwotą wyjściową. Mogę dołożyć o ile kwota ostateczna zamknęłaby się w maks 3,8 k i miałoby to sens/było opłacalne. Ciekawi mnie jeszcze jedno, bo AMD ostatnio wspominało coś o swojej odpowiedzi na nadchodzące Fermi. Obie karty mają ukazać się na początku marca i tu nie jestem pewien, czy sytuacja nie poskutkowałaby obniżką cen obecnych kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO pierwszo co do obniżek.

Ja tam w to wątpię, chciałem czekać z zakupem kompa w lutym. Ale co jak co, kupiłem na początku stycznia i zaoszczędziłem ok.60zł. Może niedużo, ale zawsze coś ;)

@xandi

W drugim zestawie jest PII 965, więc tak, jest w rev.C3 ;) nie ma co się martwić. Ale takie 3.8GHz w zupełności starczy, tylko nie wiem czy chłodzenie pozwoli.

@Wosq

Jeśli możesz dopłacić to bierz coś takiego, moja ostatnia propozycja nie będę już spamował :P

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

725 zł

Płyta główna:

Asus P7P55D LE /intel P55, DDR3 1600, GLan/

459 zł

Wentylator:

Scythe Mugen II Rev.B

175 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

360 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

190 zł

Karta graficzna:

MSI Radeon HD5850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1139 zł

Karta dźwiekowa:

Asus Xonar DS

169 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

219 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

265 zł

Razem 3800zł.

EDIT - Zapomniałem o DVD ;/ zaraz to poprawię.

Poprawione. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic bardziej sensownego w tym przedziale się nie wymyśli. Wiem, że porównywanie tych procków zegar w zegar nie ma sensu. Jednak przejrzałem różne testy i Core I5 750 na standardzie osiąga lepsze wyniki niż Phenom II 955 BE rev C3. Oba procki podkręca się inaczej, ale końcowy wynik na chłodzeniu powietrznym w przypadku obu oscyluje w okolicy 3,9-4 Ghz i tu też Phenom odstaje nieco. Mam zagwozdkę, bo na AM3 w przyszłości być może uda się wsadzić procka 6 rdzeniowego a w przypadku Intela pewnie wyjdzie nowa podstawka. Z drugiej strony I5 ma większy potencjał, ale platforma kosztuje ok 300 zł więcej. Mam pytanie do posiadaczy do kart Asusa, czym różni się wersja od DS od DX/XD? Czy w EAX można ustawić tryb symulacji stereo na 5.1 podobnie jak w SB Audigy?

Edit:

Ostatnie pytania: czy ta płyta wystarczy do bezproblemowego O/C: Asus P7P55D LE /intel P55, DDR3 1600, GLan/ , czy rozejrzeć się za podobnym produktem MSI, Gigabyte? Czy komputery składane w esc mają plomby? Jako OS wziąść Windowsa 7 Home 64 bit, czy są jakieś probemy z oprogramowanim/grami na tym systemie? No i jak to jest z u nich z płatnością: tylko przelew z góry? Za transport trzeba dopłacić? To w sumie byłoby tyle. W przyszłym tygodniu zamówiłbym kompa i byłby spokój, mam nadzieję na długi czas :) Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...