Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patriqo

Ring, Koji Suzuki

Polecane posty

Ring_Koji-Suzuki,images_big,5,83-240-049


RING
Koji Suzuki



Podstawa Kultowego Filmu

Kazuyuki Asakawa to zwykły dziennikarz mieszkający w Japonii razem z żoną i córką. Pewnego dnia, w nieznanych nikomu okolicznościach, jego siostrzenica Tomoko umiera. Po jakimś czasie okazuje się że przyjaciele, z którymi Tomoko zatrzymała się w domku kempingowym z "Krainy Pacyfiku", umierają tego samego dnia, o tej samej porze. Wszystko wskazuje na to, że nastolatkowie umarli tydzień po obejrzeniu kasety wideo, która zawierała na swojej taśmie klątwę która to głosi że po obejrzeniu jej zostaje ci siedem dni życia. I aby uniknąć klątwy należy... i tu trop się urywa. Bezradny Asakawa, po obejrzeniu filmu prosi swojego najlepszego przyjaciela, Ryujiego Takayamę - wykładowcy na uniwersytecie. Mężczyźni próbując rozwikłać zagadkę kasety wideo, nie wiedzą że rozwiążą także tajemnicę sprzed lat.

Ta ksiązka mnie porwała na wiele godzin. Dziwna fabuła, której nie było nigdy, jest inna niż w ekranizacji Ringu. Główni bohaterowie doskonale się dobrali: Asakawa, który się dzień po obejrzeniu filmu myśli o testamencie i o pieniądzach dla jego żony po śmierci,i Ryujiego,cynika, dla którego to wszystko jest zabawne. Po obejrzeniu filmu, chciałem zgłębić tajemnicę Sadako Yamamury, czytając tę książkę. A tu niespodzianka - nawet nie ma tu mowy o wychodzeniu z telewizora! Ale to nie przeszkadza, książka wg. mnie jest doskonała i przede wszystkim nie nudzi!

Polecam tym którym podobał się film i nie tylko!

Tylko okładka trochę nie teges :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...