Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pjespl

Podzespoły do Kompa

Polecane posty

Piszę ten post ponieważ jestem dość zielony w kwestji sprzętu i mam nadzieję , że pomogą mi ludzie lepiej się na tym znający. Sprawa wygląda następująco :

Od ostatnich kilku tygodni poważnie zastanawiam się nad zakupem nowego komputera. Przez kilka wieczorów studiowałem CDA-sprzęt i stwierdziłem , że zestaw Hardkor1 ( 12/09 megakonfigurator ) wydaje się najodpowiedniejszy. Problem w tym , że od tamtego czasu pojawiło się kilka nowych podzespołów (i5.661 , nowe GeForce czy tez edycje firmowo podkrecone)

Z tąd też moje pytanie : czy wymieniać coś z Zestawu Hard na nowsze podzespoły lub tez zamienic cos na podkrecona firmówke czy kupić identycznego hardkora1 ....

Zestaw Hardkor wygląda :

Proc : Intel core i5 750

karta : radeon 5850

Cooler : coolermaster hyper tx3

DVD : llie on ihas124-19

płyta : msi p55-gd65

Obudowa : cooler master dominator 690

dysk : 1tb st31000528as

zasilacz : chieftac cft 650 - 650 w

P.S.

Moim głównym celem jest wydajność w grach - wysoka liczba FPS ( 250 ) w grach takich jak call of duty 4 czy call of duty mw2 w jak najwiękrzych rozdzielczościach z full detal .

Tutaj jest moje 2 pytanie czy Hardkor1 lub ewentualny komp dał by rade miec 250 fps na roz 1920x1080 a jesli nie to trzeba by było zmienic ...... ( cena nie może przekroczyć 4000zł )

P.S.2

Z góry dziękuje za poświęcenie uwagi danemu tekstu i pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

725 zł

Płyta główna:

MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/

539 zł

Wentylator:

Scythe Mugen II Rev.B

175 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

360 zł

Dysk twardy:

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

299 zł

Karta graficzna:

PowerColor Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1459 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 334 (black)

159 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

265 zł

Razem: 4080zł do tego pasta Arctic Silver 5 za 25zł i kręcić.

IMO osiągnięcie 250 FPSów w MW2 w tym momencie to science-fiction. I tak nie ma jeszcze monitora, który byłby w stanie taką ilość klatek wyświetlić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO osiągnięcie 250 FPSów w MW2 w tym momencie to science-fiction. I tak nie ma jeszcze monitora, który byłby w stanie taką ilość klatek wyświetlić.

Nie wiem jak jest w "dwójce", ale w MW1 przy odpowiednio dużej ilości FPS-ów można było wyżej skakać.

@niżej

wyższa szybkoszczelność

Czyli że szybciej się uszczelnia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w "dwójce", ale w MW1 przy odpowiednio dużej ilości FPS-ów można było wyżej skakać.

O to częściowo również - call of duty 4 jestem klanowym sniperem - i wyższy skok ( i chyba wyższa szybkoszczelność ) bardzo by się przydały np na 1 mapie nie moge się dostać do miejsca z którego wydać całą ulicę ( i zabić przebiegających ) bo mam za niski skok :/ . poza tym na starym kompie mam FPS 80 a czasem spadają np do 20 i wtedy nawet nie wiem kiedy ginę .... Rozdzielczość wyższa to chyba ze zrozumiałych powodów ....

Nie grałem w mw2 bo mam za słabego - obecnie - kompa więc co do FPS w tej grze jestem średnio obeznany ale powrócę do pytania z mojego poprzedniego postu : Czy da się z tej maszyny mieć 250FPS w full detal na jakiejść wysokiej roz np. 1920x1080 w CoD4 a jeśli w MW2 nie da rady to ile bym miał około ?

Czyli że szybciej się uszczelnia?

Można to tak ująć np zamiast 4 pocisków wyleci 7 więc celnie strzelając np w głowę nie trzeba trzymać celownika np 0.7 sek tylko z 250fps wystarczy 0.4 a jak wróg się poloży w ciągu 0.5 sek to z 250fps zdążysz go zabić a w normalnie zabraknie ci 0.2-0.3 sek .To tylko takie spekulacje ale w praktyce dziala podobnie .

A właśnie bo wcześniej zapomnialem : czytając trochę o monitorach ten - Benqe2220HD - wydaje mi się odpowiedni :

Przekątna :21,5''

ekran : kontrast 1000:1 , czas reakcji 5ms , kąt widzenia 170/160 , matryca TN

złącza : D-sub , DVI , HDMI ,audio , słuchawkowe

DoDatki : 4 USB + Głośniczki 2x1,5 W

Cena : średnio tak z 550zł

Co myślicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...