Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Domcik

Nowy komputer

Polecane posty

Witam wszystkich. :laugh:

Mam zamiar zakupić nowy komputer oraz monitor. Komputer mam zamiar używać głównie do gier. Póki co oglądałem zestawy w Komputroniku i jeden przykuł moją uwagę :

http://www.komputronik.pl/index.php/produc..._7HP_C004_.html

Sam za dobrze nie znam się na komputerach, ale chciałbym aby komputer miał procesor i5 ,4GB RAMu i jakąs dobrą i wydajną karte graficzną w odpowiedniej cenie na reszcie się nie znam i oczekuję na waszą pomoc. Mam do wydania około 3000zł i w przyszłości chciałbym modernizować zestaw. Proszę o pomoc bo nie chce kupić "kota w worku". Oczekuję żeby złożony komputer dawał sobie rade z najnowszymi produkcjami i mam nadzieje, że starczy mi na kilka lat spokojnej gry.

Z góry dziękuje. W razie jakichś pytań chętnie odpowiem. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu Ci powiem, że GTSy 250 do cichych nie należą więc sie przygotuj na hałasik:). Mam zastrzeżenia co do zasilacza, nawet nie ma podanej jego marki toteż ryzykowne moim zdaniem by było używanie go z GTS-em na pokładzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem też, że mam zamiar kupić nowy monitor. Więc co do rozdzielczości to nie wiem. Chciałbym grać w jak najlepszej jakości za niezbyt dużą cene. Na komputer chciałbym wydac coś około 3000zł a n amonitor też nie chce za dużo. Odrazu mówie, że z procesorów interesuje mnie i5. Sam nie znam się zbyt na komputerach więc prosze o pomoc w złożeniu zestawu lub abyście podali mi jakiś gotowy w jakimś sklepie jeśli znacie. Napęd moge sobie spokojnie wyciągnąć jeżeli to nie ma większego znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/

565 zł

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

299 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

360 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

190 zł

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD5750 Vapor-X 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP

559 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 335 (Black)

159 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

265 zł

Monitor:

Benq G2220HD (16:9, FullHD, 5ms, DVI)

569 zł

/esc.pl/ Razem: 3065zł

albo

Procesor:

AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

339 zł

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

299 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

360 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

190 zł

Karta graficzna:

XFX Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ TV/2xDVI

699 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 335 (Black)

159 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

265 zł

Monitor:

Benq G2220HD (16:9, FullHD, 5ms, DVI)

569 zł

/esc.pl/ Razem: 2979zł

Ja bym wziął zestaw 2 i kręcił proca do ok. 3,2 GHz, a potem kupił chłodzenie i podkręcił mocniej.. Jeśli nie będziesz podkręcał proca bierz zestaw 1, ale wtedy musisz wykrecić ostro kartę do poziomu 5770...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie mogę Ci powiedzieć, że nieopłaca się brać tego zestawu z Komputronika. Szybki procesor + średnia karta( o ile się nie mylę kolejna bazująca na G92, czyli pochodna GF 8800 GT) to nie jest dobry pomysł. Przynajmniej w tej cenie. Jeśli nie przesadzisz z rozdzielczością w monitorze przy zakupie, to do 3k powinno znaleźć się coś sensownego i wydajnego. Ja sam nie podejmę się jednak złożenia zestawu, bo też nie do końca ogarniam rynek nowości. Są tu jednak faktyczni eksperci, ktorzy doradzą Ci co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze zrozumiałem to masz osobny budżet na monitor ??

zestaw polecam taki:

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

725 zł

Płyta główna:

MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/

539 zł

Wentylator:

Scythe Mugen II Rev.B

175 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1600MHz CL9

180 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

190 zł

Karta graficzna:

PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

699 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 330 (Black)

159 zł

Zasilacz:

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus

215 zł

Suma: 2981 zł brutto

OC procesora i później zakup drugiej kości ram

na monitor ile masz przeznaczone ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z i5 będzie ciężko ale...

Oto zestaw:

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

725 zł

Płyta główna:

Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/

430 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1600MHz CL9

180 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

190 zł

Karta graficzna:

Gainward GeForce GTS 250 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI

399 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 335 (Black)

159 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

265 zł

Monitor:

Benq G2220HD (16:9, FullHD, 5ms, DVI)

569 zł

/esc.pl/ Razem: 3016zł... Zestaw będzie gorszy bo będzie trzeba w niego trochę włożyć, ponieważ będziesz musiał dokupić jeszcze 2GB ramu, wymienić kartę graficzna na lepszą po jakimś roku itp... Ja brałbym zestaw z AMD

@UP Monitor ma być razem z kompem... 3000zł na monitor i kompa razem..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93
Na komputer chciałbym wydac coś około 3000zł a n amonitor też nie chce za dużo.

więc fundusz osobny wnioskując z tego zdania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundusz osobny na monitor i osobny na komputer.

Nawet mi się podoba ten zestaw w komputroniku i gdybym skonfigurował kilka rzeczy to może by coś sensownego wyszło ? Pisza, że jest możliwość konfiguracji kilku parametrów, ale nigdzie nie moge znaleźć gdzie to zrobić bo nigdzie nie ma.

Niestety trochę drogo wychodzi ;/ jeszcze jutro poszukam jakichś zestawów może. A może wy znacie jakieś dobre zestawy gotowe w sklepach ??

Z tego co widziałem to ceny monitorów wachają się 400-600 zł chociaż chciałbym nie za dużo wydać na monitor.

Mysle, że tak z 400-550zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ci 5 osób poleciło zestawy a ty dalej się upierasz na złożony i na dodatek w komputroniku!! Weź człowieku trochę czytaj... W esc.pl dopiszesz prośbę w komentarzu i złożą ci gratis. Zresztą w kompuszrocie jest drożej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Kurde czemu twój nick mi się kojarzy z jednym z graczy reprezentujących Polskę w CS 1.6 albo COD MW???

Zestawy gotowe sobie daruj OK?

Zaraz zapodam swoją propozycję za 3k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma dobrych "gotowców" dlatego że sklepy zawsze "oszczędzają" na zasilaczach, płytach gł. i kartach grafiki

bierz zestaw który Ci założyłem, w esc.pl składają za darmo

do tego np. ten monitor:

Benq G2220HD (16:9, FullHD, 5ms, DVI)

569 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dzięki wielkie za pomoc. :D

Chyba zdecyduje się n aten zestaw co podałeś SAMEdi tylko swoją nagrywarke włoże to odrazu zaoszczędze 100zł i sobie 2 kości RAM dokupie odrazu. ;DD

Tylko czy ta karta graficzna jest wydajna i w miare cicha?

Ogólnie wszystko mi się podoba.

I czy gdyby zamiast tego i5 2.66GHz kupiłbym sobie i5 3.20 lub 3.33GHz to będzie wszystko ładnie ze sobą grało ??

Mam jeszcze pytanko. Czy sklep proline.pl jest zaufany ? Bo chyb atam chce złożyć zestaw albo w esc.pl Co lepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co żeby zobaczyć sobie wszystko złożyłem w esc z core i5 661 z 3.33 GHz 4mb LGA1156, czy ten procesor będzie lepszy niż core i5 750 2.66 GHz 8mb ??

A i czy wiecie jak sprawuje sie monitor LG W2253TQ-PF ( 16:9, FullHD, 2ms, DVI ) ??

Bo zastanawiam się nad nim i nad tym Benq co mi poleciliście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co żeby zobaczyć sobie wszystko złożyłem w esc z core i5 661 z 3.33 GHz 4mb LGA1156, czy ten procesor będzie lepszy niż core i5 750 2.66 GHz 8mb ??

Core i5 750 będzie lepszy.

Wklej nam tu ten zestaw, byśmy mogli go ocenić.

A i czy wiecie jak sprawuje sie monitor LG W2253TQ-PF ( 16:9, FullHD, 2ms, DVI ) ??

Bo zastanawiam się nad nim i nad tym Benq co mi poleciliście.

Brałbym raczej BenQ, a jeśli już chcesz dopłacać, to do Benq G2420HDB (630 zł). W przypadku FullHD lepiej wziąć większy monitor. Na ms podawane przez producenta nie patrz, bo nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też miałem zamiar brać BenQ mimo tego, że ten LG fajniej wygląda, ale już kilka razy w życiu przekonałem się, że ładniejszy sprzęt nie znaczy lepszy, jak to sie mówi "nie oceniaj książki po okładce".

Zdecydowałem się na konfiguracje którą podał SAMEdi tylko wziąłem 4GB RAMu i może dokonałem jakichś mniejszych zmian, ale raczej wątpie.

Mam jeszcze pytanko.

Czy nagrywarka DVD z mojego starego komputera będzie działać w nowym ? I czy rozmiar jej ma znaczenie do obudowy ? Bo nie chce żeby było tak że nagrywarka nie zmieści się do obudowy. I czy każda nagrywarka działa w każdym komputerze ??

Odrazu wam wszystkim podziękuje i jeszcze raczej będe pisał tu w temacie, bo pewnie jakieś pytania będą mnie jeszcze męczyć. ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nagrywarka DVD z mojego starego komputera będzie działać w nowym ? I czy rozmiar jej ma znaczenie do obudowy ? Bo nie chce żeby było tak że nagrywarka nie zmieści się do obudowy.

Będzie działać. Zmieści się, wszystkie napędy mają ten sam rozmiar od wielu lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to bardzo fajnie. Nagrywarke mam z głowy w takim razie.

A czy orientujecie się czy karta PowerColor Radeon HD4890 jest dobra ? Mimo wszystko w przyszłości mam zamiar wymieniać przestarzałe rzeczy, ale obecnie chciałbym grać na dobrych częściach. I czy ta karta obsługuje DX11 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, szkoda.

A czy jest jakaś karta graficzna z podobnej półki cenowej i obsługująca DX11 ?

Czy może ten Radeon starczy mi na dosyć długi czas grania i użytkowania komputera ?

Czytałem trochę o tej karcie i ma dobre opinie, czy ktoś taką posiada ? Chodzi o PowerColor Radeon HD4890.

Tak czy siak w przyszłości będe modernizował zestaw aby starczał mi na gre w nowsze produkcje. Czekam na wasze opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

NA forum jest ktoś z tym Powercolorem ale nie pamiętam kto-śmiało możesz brać.

Do dx 11 minimum to 5850 która i tak pewnie dostanie w dupę w grach wykorzystujących dx11 niż te które teraz są.

Ten radek spokojnie Ci starczy na jakieś 2 lata ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...