Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

masti92

Wszystko co kocham (2010) Borcuch

Polecane posty

Jak oceniacie ten film ?

Jak dla mnie to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy polski film. Wcale nie oglądało się go przez pryzmat jego polskości i związanego z tym sentymentem, po prostu bardzo dobre kino. Idealnie oddane klimaty PRL, Punk Rocka i buntu.

Film opowiada o grupie przyjaciół, tworzących punkowy zespół WCK. Głównym motywem, jest opowieść o miłości w trudnych czasach. Dziewczyna głównego bohatera jest córką działacza solidarności, natomiast jego ojciec jest wysoko postawionym wojskowym. Dużym plusem filmu jest oryginalne spojrzenie na PRL i świetna ścieżka dźwiękowa, złożona z kawałków WC.

Film jest wyjątkowy ze względu na swoje podejście do omawianego tematu, tragiczne wydarzenia pokazywane są z punktu widzenia młodych ludzi, którzy niekoniecznie przejmują się polityką. PRL oczami młodych, zbuntowanych, muzyków.

d255ecd4857d0ae.jpg

Data premiery: 2010-01-15 (Polska) , 2009-09-18 (Świat)

Reżyseria Jacek Borcuch

Scenariusz Jacek Borcuch

Zdjęcia Michał Englert

muzyka Daniel Bloom

Czas trwania: 95

Dystrybucja: ITI CINEMA

Janek - Mateusz Kościukiewicz

Ojciec Janka - Andrzej Chyra

Basia - Olga Frycz

Diabeł - Igor Obłoza

Kazik - Jakub Gierszał

Staszek - Mateusz Banasiuk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wprowadzenia stanu wojennego minęło już prawie 30 a filmów opowiadających o tamtym czasach z perspektywy zwykłego człowieka" prawie nie ma. Tym większa zasługa Jacka Borcucha że wziął się za ten temat. Historia, którą Borcuch tym filmem opowiada jest ciekawa, ale niestety źle napisana. Tak to bywa kiedy reżyser bierze się do pisania scenariusza. Rozumiem że nakręcenie filmu w Polsce, nie jest łatwe ze względów finansowych, ale oszczędzanie na scenarzyście rzadko kiedy dobrze się kończy. Szkoda bo film mógłby być naprawdę wielkim hitem. Duże zastrzeżenia mam też do gry aktorskiej. Odtwórca głównej roli jest dla mnie beznadziejny, tak samo jak drewniana Olga Frycz. Nawet Chyra się niespecjalnie wysilił. Świetny był za to Jakub Gierszał w roli Kazika, poziom trzymała też Katarzyna Herman. Mimo że liczyłem na więcej i trochę się tym filmem zawiodłem to i tak w tym marnym dla polskiego kina roku niewiele jest lepszych pozycji do zobaczenia. 6+/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...