Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ArturP91

Aliasing a kabel

Polecane posty

Eh. Skoro masz TV Full HD to kup kabel HDMI za 30 zł i będziesz miał najlepszą jakość. Żadnych poszarpanych tekstur, etc. etc. VGA, Component i Composite odpuść bo są gorsze. VGA jest do połączenia monitora najlepszy, tak btw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj marke telewizora, pod jaka rozdzialka bangla dash? Trzeba miec tez na uwadze, ze aliasing jest tez uwarunkowany od danego tytulu, itp. Nawiasem mowiac, grajac na 32" Bravii FullHD po komponencie nie odnotowalem zadnych zastrzezen (PGR4, AC, Fifa09)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lg 22 cale toshibe 37, patrzylem na wszystkich rozdzielczosciah na obu jest to samo. Obraz zupelnie sie rozmi od tego co pokazuje na trailerach z gier na xboxa tam jest zero ostrych krawedzi . w projekt gotham mam kwadratowe felgi i jak sa te czarne kontury na masce albo dzwiach to te kontury sa poszarpane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khem, trailery sa podretuszowane. Nieznacznie, ale zawsze. Poszarpane cienie, krawedzie to nic takiego (dobrze widoczne w przypadku np. CoD 4,5,6, czy DMC4). Nie ma co sie napinac, ja juz sie do tego przyzwyczailem. Chociaz mozesz podrzucic foto tych kwadratowych felg z pgr'a, bo o czym takim nie slyszalem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko cos powiedziec - wyglada to narazie jakbys nie mogl zlapac aparatem ostrosci, i wyszly male potworki z ktorych ciezko cokolwiek wywnioskowac. Musimy tylko uscislic, czy faktycznie jestes w posiadaniu kabla component (zielony, niebieski, czerwony - nie byl dolaczany do modeli Arcade), czy masz przestawiony przelacznik na HDTV, i czy przypadkiem wina nie lezy po stronie samego kabla (markowy?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na VGA nie wiem czy cokolwiek by dala. W moim przypadku (kabel za 20zl) obraz jest nieco rozmyty i przyciemniony (jako ze jestem leniwy, nawet nie mam ochoty grzebac w ustawieniach tv), natomiast po komponencie nasycenie barw bardziej mi odpowiada. Na 32" LG HD Ready porownanie wyglada tak (pstrykane telefonem, wiec jest bez szalu)

Component:

componetndash.jpg

componentdash1.jpg

VGA:

vgadash.jpg

vgadash1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakies obrazki z gier :P ?

Moglbym strzelic gdybym mial pod reka odpowiedni aparat. Robienie zdjec telefonem po pracy (>20:00), mija sie z celem - zle oswietlenie, i nie wylapalbys zadnej roznicy, do tego najlepiej zeby to byl statyczny obraz z gry. Moze zrobie jakies zdjecia rano. Tymczasem mozesz tez pogrzebac w ustawieniach samego telewizora (ostrosc, kontrast, jasnosc)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to o wiele lepiej niz u mnie masz wejscie hdmi ?

oddalme xa na gwarancje kiedys z tym samym problemem, przyslali mi nowego i nadal to samo teraz juz niewiem co zrobic z ta grafika wyslac im jeszcze raz i jak im powiedziec o tym co sie dzieje w konsoli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj staruszek niestety nie ma wyjscia HDMI. Sprawdzalem podlaczajac PC po rzeczonym kablu, ale jakiejs wiekszej roznicy nie widze.

Moze zacznijmy jeszcze od najprostszej sprawy, czy kabel komponent ma w Twoim przypadku ustawiony suwak w ten sposob:

dsc01483f.jpg

Bo nic innego mi w chwili obecnej do glowy nie przychodzi, co moze byc powodem takiego a nie innego obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...