Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jasiek890

[X360] RRoD, 3 Czerwone Diody Śmierci

Polecane posty

Stare modele przegrzewają się stojąc pionowe(jakaś tam taśma się rozpuszcza i spływa, coś w ten deseń), ale w nowszych wersjach(gdzieś od okolic Pro 60Gb) nie ma to znaczenia. Sam cały czas używam stojąc pionowo, a raz miałem maraton około 4h grania w GTA i jeszcze stoi :)

@kruszon - PSP, a chłodzenie X0 to inna sprawa. Chłodzenie w pierwszych X0 były walnięte i jedyną sensowną naprawą jest ich wymiana, a z tego co się orientuje na oryginalne i sprawne wymienia tylko M$, ale mogę się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twoja konsola nie jest na gwarancji dobrym wyjściem byłby telefon/e-mail do MS i spytanie się ich o ew. koszty naprawy RROD-a. Z resztą zarejestruj konsolę na stronie - o ile pamiętam na RROD-a są 3 lata gwarancji, więc nie zaszkodzi się upewnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare modele przegrzewają się stojąc pionowe(jakaś tam taśma się rozpuszcza i spływa, coś w ten deseń)

Bzdura. Mogą sobie stać dowolnie, nic im się nie dzieje. Jaka taśma? Tam nie ma żadnej taśmy.

Chłodzenie w pierwszych X0 były walnięte i jedyną sensowną naprawą jest ich wymiana,

Walnięte... Cała konstrukcja xboxów jest walnięta. Chociaż rzeczywiście, chłodzenie usprawnili - można je kupić w częściach na allegro. Zamontować sobie można oczywiście samemu, jeżeli się wie jak, ale wymiana ciężka nie jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Mogą sobie stać dowolnie, nic im się nie dzieje. Jaka taśma? Tam nie ma żadnej taśmy.

Kagi, wiesz ile razy ja czytałem w necie że stare iksbosky stojące pionowo się przegrzewają? Nie wiem ile w tym prawdy, ale często się z czymś takim spotykałem. Chodziło o taśmę termoizolacyjną, która się rozpuszczała przy dłuższym graniu. Nie ja to wymyśliłem, a często czytałem że starsze iksy się od pionowego stania psuły :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sakramentalne pytanie - ile kolego jasiek890 masz lat? Wnioskując z dyskusji to poniżej 18, bo co zmieni to że Xbox kosztuje 800 zł? To i tak 8 baniek w plecy, zamiast 2. Należy oddać zepsute do Microsoft, i tyle. Nie będzie z tym problemu. Ewentualnie zadzwoń i się spytaj, czy została ci jeszcze gwarancja na rrod. Nie otwieraj konsoli, bo ci tej ewentualnej gwarancji nie uznają. To chyba tyle w tym temacie. Chyba, że jesteś naprawdę zdesperowany, to oddaj do nieautoryzowanego i módl się żeby ci podziałało więcej niż 2 tygodnie. Od razu przyszykuj sobie Tysiaka na następną konsolę, żeby nie łazić, tylko odrazu do sklepu pójść. Nie widzę innego wyjścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o taśmę termoizolacyjną

Pierwsze słyszę :) Zapewne chodzi o pastę termo przewodzącą jak już. I nie, nie ścieka ona w żaden sposób, bo ma konsystencje kleju szkolnego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o to mi chodziło :) O termo przewodzącą, prawe to samo :P Właśnie o niej wiele opinii czytałem, że pod wpływam ciepła wydzielanego przez X0, zaczyna ona rozpływać, ściekać i coś tam naruszać, nie wiem ile w tym prawdy, ale często to czytałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taką samą pod procesorem i kartą graficzną. Znajduje się ona w miejscu, gdzie rdzeń styka się z radiatorem. Nie ma szans, żeby ściekła, ale oczywiście, ta którą dysponuje m$ jest beznadziejna. Dobrze jest ją wymienić. Właśnie patrze się na CPU które zwęgliło tę pastę i powiem, że to nie jest miły widok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to co inni.

Oddaj konsolę do M$ bo Oni i tak Ci naprawią i tak. I zrobią to profesjonalnie. Oddawanie do "zaprzyjaźnionego serwisu" skończy się w najlepszym wypadku działaniem przez 2-tygodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie się

Powiedział człowiek, który nie wiedział jak się wkłada płytę do stojącego pionowo Xboxa. Powodzenia, zwłaszcza, że teraz M$ już ci konsoli nie przyjmie - oddając do zwykłego (nieautoryzowanego) serwisu tracisz gwarancje, bo odlepiają się takie naklejeczki wewnątrz obudowy. Radzę zacząć zbierać kasę na kolejną naprawę lub... kolejną konsolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem dziwny problem gdy grałem na xbox 360 w pura nagle wyłączył się obraz i jak popatrzyłem na xboxa zobaczyłem coś rrodowo podobne :( różniło się tym że w rrodzie świecą się 3 czerwone lampki i tyle a w moim przypadku świeciły się 3 czerwone lampki i jeszcze migało to takie kółko z kreską na zielono.Gdy odłączyłem xboxa od prądu i go jeszcze raz podłączyłem włączyłem to buło wszystko w porządku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dnia dzisiejszego spotkałem się z RRODem oko w oko. Jednak po dokładnym przeczyszczeniu miejsca stania konsoli, samej konsoli i wszystkiego w ogóle, RROD sobie zniknął i można grać normalnie. Czy to możliwe, czy może moja konsola mnie oszukała? (Haha :wink: ) I czy bezpieczna jest gra na ZRROD-owanym (ale przywróconym) Xboxie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś RROD zaskoczył mnie po raz kolejny. Kiedy pojawił się, konsola jakby całkowicie odłączyła się od telewizora. Powinienem więc oddać ja do serwisu, jak myślicie? Przez to 'odłączenie' nie mogę powiedzieć jaki to rodzaj błędu, bo nie jest napisane. Jakieś propozycję?

@edit

Ciekawe też jest to, że świecą się tylko dwie lampki po lewej, natomiast trzecia nie, więc chyba jest uszkodzona. Mam więc 2/3 RROD-a. Czy to jakiś inny błąd, czy może po prostu jedna z lampek jest uszkodzona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...