Skocz do zawartości

Rozwiązany: Monitor a komputer


Napi(o)r

Polecane posty

Chciałbym kupić sobie monitor i komputer. Chodzi mi o monitor BenQ G2220HD, który niedawno był w teście CDA. Była tam też uwaga, że ten monitor potrzebuje mocnego kompa. Czy procesor Intel Pentium Core 2 Duo E7500 i Assus GeForce GTS250 1 Gb pozwoli grać w wysokiej rozdzielczości (z HD?) w Wiedźmina i inne gry z 2007 roku i nowsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym ale mój ojciec nie ma zaufania do AMD. A że to on funduje mi komputer nie mogę i nie chcę się z nim sprzeczać o to by w kompie były podzespoły AMD :). W tej cenie chyba nic nie da rady wymyślić by były jakieś tuningi w przyszłości. Ja chcę by taki komputer starczył mi na 2 lata. No to ponawiam pytanie Czy procesor Intel Pentium Core 2 Duo E7500 i Assus GeForce GTS250 1 Gb pozwoli grać w wysokiej rozdzielczości (z HD?) w Wiedźmina i inne gry z 2007 roku i nowsze na monitorze BenQ G2220HD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mu, że rynek się zmienia i producenci się zmieniają. Nic nigdy nie pozostaje takie samo, ale nie przypominam sobie, aby AMD było kiedykolwiek jakieś hiper kiepskie. W tej cenie można coś z tuningami w przyszłości, ale tylko i wyłącznie pod AM3(procki AMD).

Jeśli chodzi o pytanie to ruszy ci na tym każda gra z 2007 roku na full detalach i w tej rozdzielczości "HD", z wyjątkiem Crysisa. No chyba, że w coś nie grałem, to przepraszam...

Dalej jednak upieram się na AM3, bo kiedy kupisz na tym S775(C2D) to za rok, może dwa nie będzie możliwości zmiany jakiegokolwiek podzespołu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym ale mój ojciec nie ma zaufania do AMD. A że to on funduje mi komputer nie mogę i nie chcę się z nim sprzeczać o to by w kompie były podzespoły AMD :). W tej cenie chyba nic nie da rady wymyślić by były jakieś tuningi w przyszłości. Ja chcę by taki komputer starczył mi na 2 lata. No to ponawiam pytanie Czy procesor Intel Pentium Core 2 Duo E7500 i Assus GeForce GTS250 1 Gb pozwoli grać w wysokiej rozdzielczości (z HD?) w Wiedźmina i inne gry z 2007 roku i nowsze na monitorze BenQ G2220HD?

naprawdę jak już mówiłem daj sobie spokój z tym zestawem, bo zupełnie się nie opłaca, kupujesz w tym momencie sprzęt przestarzały na którym żaden upgrade się nie opłaca i po roku czasu będziesz musiał wymieniać całą platformę, kasa wyrzucona w błoto nawet jak nie Twoja to jej szkoda ...

jeśli chcesz koniecznie na Intelu i GF to kup takie coś:

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

699 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

165 zł

Płyta główna:

Foxconn P55A /intel P55/

260 zł

Dysk twardy:

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII

169 zł

Karta graficzna:

Gainward GeForce GTS 250 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI

399 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł

Obudowa:

Tacens Prior (92mm Fan, bez zasilacza)

130 zł

Zasilacz:

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus

215 zł

Suma: 2136 zł brutto

oczywiście zestaw do rozbudowy, trzeba będzie później dokupić ramu i porządne chłodzenie na proca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spali się bo z każdym prockiem jest chłodzenie boxowe a co do OC jesteś na nie skazany zresztą to niec trudnego a te procesorki ładnie się kręcą;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia.. Tylko, że mój ojciec jest sceptycznie nastawiony do OC :P Ale może za pół roku przy kupnie drugiej kostki RAM podkręcę takiego procka i kupie chłodzenie... Muszę namówić ojca na taki sprzęt i będę grać w NOWE gry...

PS

Już nie mogę się doczekać przeskoku z procka Intela Pentium III 800 Mhz na 4 rdzeniowy 2,6 Ghz ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płytę główną to Foxconn jest znaną i cenioną firmą, więc nie widzę potrzeby zmiany tej płytki.

Radzę ci przeczytać poradnik Gi3r3k'a i przy okazji ojcu go pokazać. Tam wszystko jest ładnie opisane i po przeczytaniu powinno okazać się to łatwe oraz "bezbolesne".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kiego masz coś Ojcu mówić?On i tak tego nie zauważy jeśli zrobisz to jak należy z poradnikiem Gi3rka ,a chłodzenie kupisz pod pretekstem ,że chcesz mieć chłodniejszy i cichszy komputer.Co do kupna ramu pamiętaj ,że ma być identyczny,a jeśli będziesz przymierzał się do kupna chłodzenia to wpadnij do nas to Ci coś wybierzemy.

Co do zmiany płyty to niestety ale cena kompa poszła by w górę ,ten Foxconn jest jedynym słusznym wyborem w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez kupowania chłodzenia do procka się spali?

Nie

A jak nie będę podkręcał do będzie potrzebny?

nie będzie, ale przy tym procesorze OC jest właściwie konieczne

I wolałbym mieć płytę jakiejś znanej marki MSI P55M-GD45 Intel P55 LGA 1156 albo jakąś Asusa.

wymienione przez Ciebie płyty są takie same albo gorsze od wymienionej prze zemnie (przy czym wszystkie są droższe)

na Foxconn powinieneś bez problemów dojść do 3,6 - 3,8 GHz

aha na boksowym chłodzeniu też możesz go delikatnie podkręcić tak do 3,3 GHz ale oczywiście należy sprawdzić temp. w stresie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...