Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 02/2010

Polecane posty

Będzie krótko i w tonie żałobnym. Po przekartkowaniu nowego CDA opuścił mnie dobry humor. Pozwolę sobie wypunktować dlaczego:

- zdecydowanie za dużo jednostronicowych recenzji gier "niepoważnych" (oj, oberwie mi się za to), czyt. MMORPGI, produkcje Steamowe etc. Co mi po tym że nowe Monkey Island jest super, skoro mogę je sobie jedynie kupić przez Sieć? Danke schoen.

<<<1. Na to jakie gry sa recenzowane w CDA redkacja wplywu nie ma. Tez wolelibysmy miec zamiast nich same megahity. O kupowanie przez STEAM - tego w ogole nie rozumiem. CO winna redakcja i w czym ci to przeszkadza.

- więcej konsol. Nie mam nic do innych maszynek do grania, ale CDA zawsze było scentralizowane na PC. Od konsol są inne pisma!

>>>O tym juz mowilem.

- grafy, arty górują nad treścią stron. Zwłaszcza ME2, Wiedźmin 2 (co to za pomysł - pisać zwiastun na podstawie trailera i wyciekłych filmów?), podsumowanie roku.

<<<Otwieracz w ME2 jakie ma funkcje juz MOWILEM! A co do Wiedzmina - jakby producent CHCIAL udostepnic wiecej materialow, tobysmy sie cieszyli.

A on chce ale jeszcze nie teraz. Wiec taki Cormac spedzil ladnych pare dni szukajac wyciekow i przeciekow na rosyjskich stronach (bo tam sie juz pochwalili...) i to czytajac teksty cyrylica pisane, przeanalizowalismy trailer klatka po klatce, zebralismy kazda czastke informacji do kupy, zrobilismy na podst. tego jakies analizy... i ble, zle. Kurcze, pisales juz teksty do CDA. No to napisz cos o Wiedzminie 2, skoro uwazasz ze da rade znalezc informacje.

Bez urazy ale akurat z Wieska 2 jestem b. zadowolony bo zrobilismy COS praktycznie z niczego i to nie sa z d... wziete gadki, tylko KONKRETY. I co masz do podsumowania?

- artykuł o nude patchach. O tak, to jest odpowiednio poważny temat na ogólnopolskie pismo branżowe.

>>>Aaaaa, nastepnym razem zrobimy analize trendow wplywu zorzy polarnej na sprzedaz FPS w Bangladeszu. Na pewno zaciekawi wiecej czytelnikow.

Golizna w grach jest faktem. Napisalismy o tym, bawiac sie konwencja "a la tabloid". Ale to takie NIEPOWAZNE. A CDA jak wiadomo to pismo POWAZNE... :/

A niech sobie młodzież poogląda polygonowe dupeczki. I jak to pięknie się przysłuży Obrońcom Ogólnie Pojętej Moralności, że gry to tylko seks i rąbanina...

>>> Wiesz, jeszcze przed premiera tego nr w pismie codziennym pewnego wydawnictwa wydajacego takze pisma o grach :) pojawil sie artykul o tym jakie to dziennikarstwo growe jest w Polsce "be". Artykul pisany byl przez niezbyt lotnego (co tu kryc) bylego wspolpracownika Clicka, ktory jak sam sie przyznal bazowal glownie na "najwiekszym pismie w Polsce" (bo w koncy nie bedzie obsmiewal pism z tegp samegp wydawnictwa :P). Jak widac nie trzeba dawac ludziom pretekstu, zeby cie opluli. Na pociesznie dodam, ze artykul byl tak zenujacy, ze ja bym go do CDA nawet nie wrzucil (nawet gdyby dokopywal konkurencji), ze rechotalismy okrutnie nad nim. (Najlepsze w nim bylo to, ze to troszke tak jakby Mateja napisal artykul o tym, czemu skorki narciarskie w Polsce sa do d... "bazujac na najlepszym w Polsce skoczku narciarskim").

- ponure kolorystycznie Na Luzie. Dobrze że oszczędzono mi durnowatych komentarzy pod zdjęciami.

>>>Zolc i blekit. Zalobne kolory. :) Szkoda, ze nikt sie jeszcze nie podjal zanalizowac jego tresci, wszyscy patrza na podlew i juz oceniaja. :/

- i na koniec - wykastrowane AR, które by się z pewnością zmieściło na 2 stronach po odcięciu konkursów.

>>Naturalnie, AR ma dwie strony tekstu. Akurat tobie nie powiem, ze to TWOJA wina, bo pisales do AR calkiem sporo. Ale wiekszosc wolala tylko stac z boku i komentowac, ze listy coraz nudniejsze i nie maja dawnego poziomu. No to ciach...

I chyba to najlepiej podsumowuje CDA AD. 2010 - jest tworzone dla czytelnika który chce jedynie newsów o grach i sprzęcie, a nie udzielać się we współtworzeniu pisma.

>>>AKurat to, ze zapraszamy ludzi do wspolttworzenia NL, ze do pisania w AR (i robienia sobie fotek konkursowych) to pies. Zreszta czy ja ci zabraniam pisac nowe teksty do CDA? Nie pojmuje tego twierdzenia. Istnienia Publicystyki nie raczyles w ogole zauwazyc, bo to psuje ci pointe o pismie dla fana "newsow o grach i sprzecie". Oj, ludzie, ludzie. Rozumiem mlodych i gniewnych, ale zeby ktos taki jak ty tak pisal.................... :dry:

W porównaniu z resztą cieszą pełniaki (Ninja Blade - przyjemna niespodzianka, So Blonde - mam słabość do komediowych przygodówek, choć wolałbym A Vampyre Story - ale to już moje ględzenie) oraz ciekawa publicystyka. Ale niestety nic poza tym :( Smutno mi, że CD-Action obrał kierunek rozwoju w kierunku "o wszystkim dla wszystkich, pies drapał szczegóły", przez co to już nie jest pismo dla mnie... sniff. Choć patrząc po entuzjastycznych wypowiedziach forumowej większości - może to był krok w słuszną stonę?

>>>Nie rozumiem tej konkluzji. Tamten tCDA byl dla ciebie, a tn juz nie. A co ubylo? Czesciwo GameWalker i 2 strony AR. I taka zmiana w calym pismie od razu?

E tam. Właśnie o to chodziło, że te wszystkie wypowiedzi były bez sensu. Fajnie się to czytało. A tak to tylko "Gra mi się podobała bla bla bla". Nuuudy...

No litosci... Idz pod budke z piwem, tam to dopiero belkocza radosnie i bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze nie mam nowego numeru, czekam na powrót mamuśki. Jestem ciekaw jak wypadły te zmiany, ale póki co się nie wypowiadam. Zaniepokoił mnie natomiast taki szczegół w poście Draagnipura:

No i dchodzimy to kolejnego problemu - gry na konsole. Po pierwsze jak już muszą być, to zaznaczcie jakoś, że właśnie, przewracając kartkę, przenoszę się do innej rzeczywistości. Mogę się niepotrzebnie napalić na coś w co nie zagram.

Otóż drogi Draagnipurze. Jeszcze kilka zdań temu pisałeś tak: Bardzo denerwuje mnie mega art otwierający z ME2. Po co to? Strata dwóch stron. i Czy żyjemy w kraju debili i nie wystarcza zwykły Spis treści?. Teraz domagasz się straty kolejnej strony na specjalne oznaczenie dla Daagnipura "Uwaga! Attention! Achtung! Attenzione! Wkraczasz w dział gier konsolowych! Gier, w które nigdy nie zagrasz, bo TY nie masz konsoli". A przecież wystarczy zwykły spis treści i omijanie tych stron, no chyba, że żyjemy w kraju debili.

P.S. Gdzie jest Floryta? Nigdy o tym nie słyszałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zdecydowanie za dużo jednostronicowych recenzji gier "niepoważnych" (oj, oberwie mi się za to), czyt. MMORPGI, produkcje Steamowe etc. Co mi po tym że nowe Monkey Island jest super, skoro mogę je sobie jedynie kupić przez Sieć? Danke schoen.

Aha, czyli CDA ma nie pisac nie tylko o konsolach, ale tez o grach na PC niedostepnych w klasycznej dystrybucji sklepowej? Jeszcze jakies zyczenia? A Steam, kolego, jest dostepny z Polski bezproblemowo. Chocby z uzyciem internetowej karty platniczej, ktora dolaczylismy niedawno do CDA.

Wiedźmin 2 (co to za pomysł - pisać zwiastun na podstawie trailera i wyciekłych filmów?)

I jeszcze na podstawie tego, co o grze mowili jej tworcy. Ale to taki drobiazg, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie...

1. Info

Ten dział dosięgnęły, (jak mi się wydaje) jedynie zmiany kosmetyczne.

Wszystkie na +.

2. W produkcji

j/w

3. Recenzje

Tutaj już niestety tak słodko nie będzie...

O ile, teksty trzymają (jak zwykle) poziom, o tyle jakoś nie podoba mi się perspektywa masy recek zajmujących jedną stronę... Ilość kosztem jakości ? Podziękuję...

Ś.P. GameWalker - to co zrobiliście to zbrodnia... Rewelacyjny dział, który zwykłem czytać jako pierwszy, umarł... Minifelietony i przezabawne dygresje (zg)redów zniknęły z łamów CDA. W ich miejsce, pojawiły się drętwe wypowiedzi, które kompletnie nie oddają klimatu, panującego w redakcji.... Odejście GW uczcijmy minutą ciszy...

Recenzje gier na konsole popieram w 100%.

4. Publicystyka

Jest świetnie! Uważam jednak że teksty pokroju tekstu "Golizna w grach" nie powinny pojawiać się na łamach CDA. O takich rzeczach pisze się kiedy nie ma już żadnego innego ciekawego tematu. A przecież te 2 strony mogły być solidną dawką felietonów.

5. NL

Mało tekstu i dużo obrazków... Nie podoba mi się. Szata graficzna NL też nie powala... Gdzie zniknęły przezabawne opisy pod zdjęciami ??

Nowe NL to już nie to co dawniej.

6. Sprzęt

Wszystko w jak najlepszym porzadku.

7. AR

Świetna szata graficzna! Jest czytelnie i w ogóle cud ,miód i orzeszki :D Tylko... Gdzie się podziała myśl miesiąca ??

"Na listy odpowiadali Smuggler & MR Jedi" - drętwooo

gdzie podziały się teksty typu

"Na listy odpowiadali

Piękni, młodzi i bogaci

Smuggler & Ghost

of Mr Jedi,

czyli żywe dowody na

to, że istnieje wsteczna ewolucja :)"

Mimo iż, większość zmian to, (w moim mniemaniu) zmiany na lepsze, to jednak utrata zawartości GW i ogólna drętwota oraz na teksty pisane na siłe (publicystyka) sprawiają że zastanawiam się czy nie lepiej było kupić sobie jakąś książkę...

Miejmy nadzieję że redakcja uwzględni nasze narzekania podczas przygotowywania kolejnych numerów.

@Edit

Tak, tak wiem że czepiam się szczegółów, ale to one decydowały o wyjątkowości CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na pelniaki, oj nie tylko...

Czyli pełniaki nie ucierpią w następnych numerach (tj. ich jakość i poziom)?

Łapiesz "subtelna" roznice miedzy "nie pełniaki" a "nie tylko pełniaki"? :) Przychody z reklam to istotny skladnik budzetu CDA (i kazdego innego czasopisma tez). Nie jest powiedziane, ze ta kasa idzie akurat na pelniaki. Trafia do "wspolnego wora", z ktorego finansowane jest pismo. Dlatego wlasnie nie ma sie co cieszyc, kiedy reklam jest mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPG jest, a FPS to nasza FFTOPA, mialo byc TPS. F i T - podobne a czyni roznice okrutna. Wstyd nam. Czym jest otwieracz juz nawet na tej stronie pisalem i rece mi opadaja, bo mam wrazenie ze zadna "maruda" sie nie wysili by poczytac co napisalem, tylko sam musi zapytac o to samo...

RPG? No... ok, nie wdaje się w dyskusje. To Wy się znacie. Przynajmniej w teori.

O otwieraczu czytałem, ale może jak wam kilka osób zwróci uwagę, to może się zastanowicie. Bo jak dyskusja się skończy na jednej osobie to nie będzie można powiedzieć, że ludzie tego chcieli. A jeżeli powiesz, żeby argumenty się nie powtarzały to najprawdopodobniej wszyscy będą zadowoleni. Bo nie będą mogli pisać.

####Otwieracz na poczatku dzialu recenzje BEDZIE.

Ha. Ha. Ha. Tak, nie chcialo sie nam rozpakowac pudelek z Wiedzminem 2, DNF i Crysisem 2. Tacy leniwi jestesmy. :/

Cóż - co by nie mówić, to sporo wam gier umykało. Nie mówię, że macie recenzować te "umknięte" ale fakt, że nie recenzujecie "wszystkiego co możecie" jest... faktem?

###Jakiego to megahita przegapilismy ostatnimi laty? Bo ze nie udaje sie nam trafic 100% jakie wyszly na PC to raczej norma - ktore pismo ma recenzje KAZDEJ gry na PC?

A nie widzisz SUBTELNYCH roznic pomiedzy tekstem o goliznie w grach i reklamach "poznaj goraca Mariolke"? Naprawde nie widzisz? Czy szukasz dziury w calym?

Widzę tą subtelną różnice. Reklamy komórkowe oferują aplikacje płatne, a w CDA jest za darmo? :)

Wiesz, gdy musze odpowiadac na mnostwo marudzacych postow to takie dowcipy mnie nie smiesza w ogole :/

Proporcje zawsze mozna zmienic. Zwracam tylko uwage, ze w tym NL screeny TEZ sa wazne i czesto sa dowcipem samym w soboe, a nie tylko wrzutem "z czyms smiesznym".

Ale chodzi o objętość - obrazek zajmuje sporo miejsca, na którym mogłoby być sporo tekstu. A co zawiera w sobie więcej "śmiechu"?

<<<Wole jeden fajny obrazek niz 5 kb dretwego tekstu. Przyklad - demotywatory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

###Jakiego to megahita przegapilismy ostatnimi laty? Bo ze nie udaje sie nam trafic 100% jakie wyszly na PC to raczej norma - ktore pismo ma recenzje KAZDEJ gry na PC?

To CDA zajmuje się recenzowaniem tylko megahitów? Dobrze wiedzieć, patrząc na Bus Drivera, albo Symulator Farmy.

Wiesz, gdy musze odpowiadac na mnostwo marudzacych postow to takie dowcipy mnie nie smiesza w ogole :/

Bo to nie jest żart. Ja już powiedziałem jaką ja widzę różnice - powiedz mi jaka różnica w tym jest według Ciebie.

@Up - To "mój" kolor, wybacz, już zmieniam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie...

1. Info

Ten dział dosięgnęły, (jak mi się wydaje) jedynie zmiany kosmetyczne.

Wszystkie na +.

>>>Jesli kosmetyka jest duzo wieksza objetosc i jakby poszerzenie zawartosci o mody, freeware, zestawienia, statystyki.... to tak.

2. W produkcji

j/w

>>>Ciekawe, ze naprawde sporych zmian nie widzicie...

3. Recenzje

Tutaj już niestety tak słodko nie będzie...

O ile, teksty trzymają (jak zwykle) poziom, o tyle jakoś nie podoba mi się perspektywa masy recek zajmujących jedną stronę... Ilość kosztem jakości ? Podziękuję...

<<<Tego nie rozumiem. Czyli recka na strone to znaczy ze kiepskiej jakosci? Jak chcesz recenzje gier z ocena 5+ na 4 strony, to naprawde damy rade. Nam nawet duzo prosciej napisac 1 duza recke niz 4 male, a polac wody zawsze prosciej niz rozgryzac kolejne gry. Dziwni jestescie. Poza tym takie gry byly, jak sie pojawia megahisty na 4-5-6 stron, to wtedy takie recki beda. Rownie dobrze mozesz sie czepiac, ze z winy redakcji CDA duzo sniegu spadlo.

Ś.P. GameWalker - to co zrobiliście to zbrodnia... Rewelacyjny dział, który zwykłem czytać jako pierwszy, umarł... Minifelietony i przezabawne dygresje (zg)redów zniknęły z łamów CDA. W ich miejsce, pojawiły się drętwe wypowiedzi, które kompletnie nie oddają klimatu, panującego w redakcji.... Odejście GW uczcijmy minutą ciszy...

>>>Bez urazy, ale skoro najwyrazniej wiesz lepiej jaka atmosfera panuje w redakcji. GW sie wypalil, jego tworzenie bylo dla nas zmudnym obowiazkiem a nie przyjemnoscia.

4. Publicystyka

Jest świetnie! Uważam jednak że teksty pokroju tekstu "Golizna w grach" nie powinny pojawiać się na łamach CDA.

<<<A dlaczego nie, poza tym ze tak uwazasz?

O takich rzeczach pisze się kiedy nie ma już żadnego innego ciekawego tematu.

>>>Rozumiem, ze to nudny temat? :P

5. NL

Mało tekstu i dużo obrazków...

<<<Tekstu jest tyle samo, co zawsze jakies 15-16 KB.

Nie podoba mi się. Szata graficzna NL też nie powala... Gdzie zniknęły przezabawne opisy pod zdjęciami ??

>>>No nie...... :wallbash:

Nowe NL to już nie to co dawniej.

<<<Kurde, a wtorek to nie to samo co poniedzialek.

7. AR

Świetna szata graficzna! Jest czytelnie i w ogóle cud ,miód i orzeszki :D Tylko... Gdzie się podziała myśl miesiąca ??

<<<Przeszla do Na Luzie. Ale tam naturalnie jest do d... :)

"Na listy odpowiadali Smuggler & MR Jedi" - drętwooo

gdzie podziały się teksty typu

"Na listy odpowiadali

Piękni, młodzi i bogaci

Smuggler & Ghost

of Mr Jedi,

czyli żywe dowody na

to, że istnieje wsteczna ewolucja :)"

>>>Odpowiedz jest prosta - po 10 latach wymyslania podobnych rymowanek uznalem, ze juz wystarczy. Ty tez do konca zycia bedziesz chodzil w rajtuzkach, bo jak byles maly to ci mama zakladala? AR zmienial sie, to mozna bylo pozbyc sie tego, co juz uznalem za nuzace i nudzace.

Mimo iż, większość zmian to, (w moim mniemaniu) zmiany na lepsze, to jednak utrata zawartości GW i ogólna drętwota oraz na teksty pisane na siłe (publicystyka) sprawiają że zastanawiam się czy nie lepiej było kupić sobie jakąś książkę...

<<<Zatem "chociaz poczyniles duze postepy, to nie wiem czy dac ci 1 czy 2". Ciekawe czy taki tekst nauczyciela po tym, jak bys dal z siebie wszystko, zmotywowalby cie do dalszej nauki. No ale coz.

Miejmy nadzieję że redakcja uwzględni nasze narzekania podczas przygotowywania kolejnych numerów.

>>>Moze zamiast tego kupie sobie jakas ksiazke, a pismo niech robi ktos inny, np, ty. Zobaczysz jak to fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, wylicz ZNACZACE roznice, skoro DOSC POWAZNIE sie zmienilismy, to nie powinno byc trudne.

Masz rację, trochę niefortunnie dobrałem to POWAŻNIE. Nieco za mocne słowo. Znaczących różnic nie wyliczę bo dla każdego co innego się liczy.

Te zmiany wg mnie zabiły nieco dawny klimat. Nie podoba mi się ta już wprost pokazana czytelnikom "konsolizacja". Już od kilku numerów można było zauważyć ten niebezpieczny trend zwiększania miejsca na gry konsolowe, a teraz już wyraźnie na reklamie wskazaliście że wasze pismo staje się multiplatformowe. Po zmianie Clicka na podobną koncepcję po kilku miesiącach przestał on się ukazywać. Oczywiście mogę tylko się domyślać czym to zostało spowodowane. GW jest znacząco uszczuplone co nie pasuje nie tylko mi. Poza tym teksty w obecnym GW nie są już tak luźne jak wcześniej. Nie rozumiem też kilku głupich posunięć jak np. zmiana miejsc niektórych działów. Dobrze, że recenzje, a więc to co najważniejsze, trzymają ciągle najwyższy poziom. Dziwi mnie także to "wykastrowanie" wstępniaka. Był on fajną inauguracją numeru i ogólnie uważam że było to lepsze rozwiązanie. Z resztą jestem ciekaw jak ta wasza przemiana wpłynie na wyniki sprzedaży w najbliższych miesiącach. Ja jak już mówiłem wcześniej CD-A jak kupowałem tak będę kupował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle:

A tak się zarzekaliście, że nie będziecie konsolowi... a "dzisiejszym" akszynkiem się zrobiliście już totalnie wieloplatformowi :D :D

w żadnym wypadku Wam tego nie zarzucam, tylko stwierdzam ze złośliwym uśmieszkiem ale i zadowoleniem, bo na PC już dawno grać przestałem, ale wolę Was od PSXExtreme i dla mnie to w sumie lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

###Jakiego to megahita przegapilismy ostatnimi laty? Bo ze nie udaje sie nam trafic 100% jakie wyszly na PC to raczej norma - ktore pismo ma recenzje KAZDEJ gry na PC?

To CDA zajmuje się recenzowaniem tylko megahitów? Dobrze wiedzieć, patrząc na Bus Drivera, albo Symulator Farmy.

>>>To ja sie pytam - JAKIE TO GRY PRZEGAPILISMY? Czy jakies megahity, czy tez gry typu BuS Driver? Swoja droga gdyby BD nie bylo w CDA - tobys plakal, ze takie gry pomijamy. Jak jest, to mozna sie powykrzywiac, jakie to g... recenzujemy. Zal.

Wiesz, gdy musze odpowiadac na mnostwo marudzacych postow to takie dowcipy mnie nie smiesza w ogole :/

Bo to nie jest żart. Ja już powiedziałem jaką ja widzę różnice - powiedz mi jaka różnica w tym jest według Ciebie.

<<<Sorry ale jesli ty SERIO nie widzisz roznicy, to mnie szkoda czasu to wyjasniac, bo tez pewnie nie zalapiesz. Bez urazy. Krotko mowiac nie ma roznicy pomiedzu np. prostytutka i dziennikarka piszaca artykul o prostytucji? RLY?

powiem tyle:

A tak się zarzekaliście, że nie będziecie konsolowi... a "dzisiejszym" akszynkiem się zrobiliście już totalnie wieloplatformowi :D :D

w żadnym wypadku Wam tego nie zarzucam, tylko stwierdzam ze złośliwym uśmieszkiem ale i zadowoleniem, bo na PC już dawno grać przestałem, ale wolę Was od PSXExtreme i dla mnie to w sumie lepiej :)

Nigdy nie mow nigdy.

A co bylo kiedys, to historia, czas duzo zmienia.

Poza tym i tak 90% objetosci CDA to jednak PC (w tym gry wieloplatformowe ale w wersji PC).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<<<Sorry ale jesli ty SERIO nie widzisz roznicy, to mnie szkoda czasu to wyjasniac, bo tez pewnie nie zalapiesz. Bez urazy. Krotko mowiac nie ma roznicy pomiedzu np. prostytutka i dziennikarka piszaca artykul o prostytucji? RLY?

A dlaczego po prostu nie zdradzisz tej różnicy? A mieszanie z błotem rozmówcy sobie daruj, skoro nie masz argumentów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrze na setki tych samych odpowiedzi na te same pytania to stwierdzam, że na waszym miejscu prosiłbym wydawce o podwyżkę ;)

Za bardzo nowa wersja CDA przypomina mi Clicka...

Konkret. Na ile te zmiany były ''must'' a na ile ''want''?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ś.P. GameWalker - to co zrobiliście to zbrodnia... Rewelacyjny dział, który zwykłem czytać jako pierwszy, umarł... Minifelietony i przezabawne dygresje (zg)redów zniknęły z łamów CDA. W ich miejsce, pojawiły się drętwe wypowiedzi, które kompletnie nie oddają klimatu, panującego w redakcji.... Odejście GW uczcijmy minutą ciszy...

Akurat mi komentarze w najnowszym "gamewalkerze" bardzo się podobają. To jedna z nielicznych zalet tego numeru(i ogólnie nowego stylu). Sam już powoli miałem dosyć tych głupich dyskusji, które nic nie mówiły o "komentowanej" grze.

Drugi plus to wyjazd "Zawartości płyty" na sam koniec pisma. Jakoś to bardziej pasuje.

Rozbudowana publicystyka to kolejny plus. Ale i tutaj jest mały zgrzyt... Trochę irytuje mnie powoli "Z shotgunem i w spódnicy". Autorka w każdym swoim felietonie przedstawia siebie (i ogólnie kobiety) jako inny gatunek. Czy faceci i kobiety, aż tak się różnią w rzeczywistości, jeśli chodzi o granie?? Ten kącik powoli wydaje się tworzonym na siłę, przerysowanym aż za bardzo.

A teraz minusy:

Nie będę wspominał znowu o konsolach. Moje zdanie wyraziłem dużo wcześniej. Skupię się na czymś innym:

1)PAPIER! Czy tylko mi się wydaje(EDIT: widze jednak, że ten temat był już wcześniej poruszany. Nie zmienia to jednak faktu, że nowy papier słabuje), czy papier staje się z każdym miesiącem coraz gorszy? Normalnie w dotyku pismo powoli przypomina zwykłą gazetę!

2)Felietony! Tego mi w sumie brakuje najbardziej z GW. Szkoda mi ich, bo fajnie było poznać wasze zdanie na różne tematy.

3) Denerwują ankiety w newsach. Nie wiem na co to, może dla promocji strony internetowej...

Na razie to tyle. Reszta wad(czy też zalet) wyjdzie pewnie po dalszym przeglądzie gazet...pisma(!) -sorry wciąż czuję na palcach ten nowy papier. Brrrr!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Kup KSG albo Play i poczuj roznice. Wolicie nieco gorszy papier czy 16 stron mniej albo mniejszy budzet na pelniaki?

>>>Magazynu mi tez zal. Ale GW juztylko sila rozpedu szedl i to sie juz czulo...

To co? Nowym papierem antyfani w końcu nie będą się kaleczyć? ;P CDA dba o wszystkich!:P

A co do GW... wcześniej narzekałem, że zniknął. Ale teraz rozumiem, że jeśli sami się z nim męczyliście, to może i lepiej... a zresztą pewnie znajdziecie za jakiś czas miejsce w którym będziecie uzewnętrzniać swoją 'gupotę' (bez "Ł", żeby podkreślić pozytywną stronę tego słowa:)) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się stało z pismem to nie jest ewolucja. To duży krok w tył. Moim zdaniem pierwszy numer CDA był bardziej przemyślany i poukładany. Nie ogarniam tego chaosu. Przykro mi... strasznie przykro.

Bez przesady. Mnie się tylko początkowo nie podobało AR i NL, oraz zawartość płyty. Do tej ostatniej już sięprzyzwyczaiłem, resztę da się przeżyć. Wiedzę tu tylko drobną "niedyspozycję", a nie "duży krok w tył".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...