Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RELI

Komputer resetuje się, gdy gram w gry

Polecane posty

Ale dalej coś jest nie tak odpalam kolejną gerkę Avatar Demo gram 30 minut i zawiesza mi się komp. Te same operacje muszę zrobić na tych nominalnie 2 rdzeniach, ponieważ jak przełączam na 2 to jeszcze nie stwierdziłem zawieszenia się komputera, ale nie grałem zbyt długo aby to wykluczyć, mam jeszcze kilka pytań odnośnie procka ale to będę pisał później bo teraz spieszę się do roboty. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sterownikami nic nie kombinowałem, zasilacz odpada, na początku myślałem że to zasilacz, ale to już jest trzeci, ten volcano trzyma napięcia bardzo dobrze, miałem nawet dwie zasiłki połączone razem 400 i 550W i dalej to samo, jeden trzymał tylko kartę a drugi całą resztę i dale to samo, do karty mam podłączone bezpośrednio 2 x pcie które wychodzi na stałe z zasilacze, ten zasilacz może trzymać w ryzach dwie karty na podwójne pcie. Zasiłka odpada na 100%.

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić do czego służy ta opcja w biosie na zdjęciu zaznaczona na biało można ustawić od -4 do +12, co te wartość mają za zadanie ?

post-106199-1263968507_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam

Doszedłem do pewnych wniosków, winowajcą na 100% jest karta graficzna, a dokładniej jej pamięci.

Zamontowałem wentylator od spodu obudowy i temperatura karty ogólnie spadła o około 15C mierzona z czujnika GPU karty.

Karta chodzi na fabrycznych ustawieniach GPU Clock: 750Mhz a Memory Clock 900Mhz i przy takiej konfiguracji w 100% występuje zawieszenie po krótkim graniu temperatura nie ma tu nic do gadania gdyż,

Zmiana częstotliwości GPU nic nie zmienia natomiast zmiana częstotliwości pamięci tak, po zmianie na 850Mhz zwieszka wystąpiła po 20 minutach gry temperatura pamieci mierzona zewnętrznym czujnikiem temperatury max 61 przy tej temp. nastąpiło zwieszenie, przy 900Mhz temperatura osiągnęła 55C i po minucie gry zawiesił mi się komputer, po zamianie na 800MHz nie stwierdziłem zawieszenia się komputera grając ok 9 godzin przez 3 dni po 3 godziny.

Moje pytanie czy karta w takim razie jest uszkodzona w jakiś sposób czy może bardziej jakieś ustawiania?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem albo masz kiepski obieg powietrza w obudowie swojego blaszaka albo trafił Ci się felerny egzemplarz karty. Bo to mocno nienormalne, że karta na ustawieniach fabrycznych świruje.

Choć w sumie były swego czasu problemy chyba z kartami GF8800, w których RAMy były taktowane w okolicach 1GHz (pamiątki lubiły się palić), może i tym razem mamy do czynienia z podobnym bublem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...