Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Lustrzanka cyfrowa do 2500 zł

Polecane posty

Jestem średnio-zaawansowanym fotografem (a raczej bardziej upierałbym się w stronę "początkujący", bo wielkich umiejętności to ja nie mam), niecałe trzy lata tematu kupiłem sobie hybrydę Sony DSC-H5, niedawno sprzedałem. I teraz pytanie: jaką lustrzankę kupić (do 2500zł) - w cenie byłby obiektyw (względem obiektywów to sprawa jest dość ciężka, bo nie mogę sobie pozwolić na zakup wielu obiektywów po tysiąc, a nawet więcej zł każdy, więc ten jeden będzie mi musiał na jakiś [dłuższy] czas starczyć), zaś kartę pamięci i pokrowiec kupiłbym już sobie osobno (resztę typu statyw itp. - to już mam).

Lustrzanki chciałbym używać tylko w do celów hobbystycznych, nie miałem nigdy do czynienia z lustrzankami, ale cały czas uczę się, jak wykonywać nieprzeciętne, poprawne techniczne fotografie - liczę na Waszą pomoc.

Gdy pytałem Smugglera o to 2 miesiące tematu zasugerował mi Sony Alfa 500 albo Canon 40D, ale ceny na pewno się zmieniły do tego czasu.

I jeszcze jedno - jeżeli ktoś będzie chciał podać propozycję, to w grę wchodzi zakup w sklepie internetowym (najlepiej korzystać z porównywarek cenowych, bo np. taki Komputronik to tani nie jest - a przynajmniej nie zawsze) albo allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: pisałem na różnych forach 'fotograficznych', polecono mi m.in. Pentax K-x, choć ja skłaniałbym się bardziej do zakupu Sony Alfa500 + obiektyw DT 18 - 55 mm SAM* (klik!), jako że np. stabilizacja jest wbudowana w aparat a nie obiektyw, jak w przypadku Nikona D5000, poza tym ma matrycę CMOS (podobnie jak Nikon; z tego co się orientuję jest lepsza od CCD, ale jeśli nie, to proszę o poprawkę).

*Zauważyłem jednak w nim brak trybu makro. Nie korzystam wprawdzie z niego zbyt często, ale czasem by się przypadał, a na więcej obiektywów/lepszych w najbliższym (i nieco dalszym) czasie nie mogę sobie pozwolić.

Co myślicie o wspomnianym zestawie?

PS. Nikon D5000 to następca D60 (z tego co czytałem), ale to szczegół.

OK - poradziłem sobie z dylematem - odpowiednie osoby już mi pomogły. Temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...