Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niksu

Kupno nowego monitorka

Polecane posty

Więc w końcu po 8 latach użytkowania moje kochane CRT zaczęło się psuć. Stanąłem przed trudnym wyborem nowego monitora ( LCD :/ ). I tu mam kilka pytań do użytkowników takich monitorów:

1. Zastanawiam się nad Benq G2220HD. Czy będzie to dobry wybór ?

2. Czy przy natywnej rozdziałce fullhd obraz będzie wyglądał okropnie w 1024x768 ( jestem namiętnym graczem ET i jest ona najlepsza do tej gry )?

3. Czy oczy mi nie wypłyną po 3 godzinach gry ( jak oczy znoszą obraz z lcd)?

4. Czy obraz w niektórych grach nie będzie ucięty ( 4:3 a 16:9 to duża różnica)?

5. Czy jakość obrazu będzie zauważalnie gorsza niż na moim crt Flatronie 795FT

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i proszę o rozwianie moich wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dosc przyzwoite monitorki

2.Monitor ma zlacze DVI, jezeli podlaczysz karte przez to zlacze to utrata jakosci po zmianie rozdzielczosci nie bedzie tak wyrazna, jak przy podlaczeniu przez DSub/VGA

3.Calkiem dobrze, co prawda to nie to co 100Hz na CRT ale migotanie jest niezauwazalne

4. Tylko bardzo stare gry nie wspieraja rozdzielczosci panoramicznych choc i do nich sa mody, inaczej obraz bedzie rozciagniety na sile albo obciety

5. Niestety bedzie choc, roznice nie sa juz tak duze jak kiedys, zalezy od osoby, jedni nie widza roznicy, innym nawet lepiej z LCD, a inni nie oddadza CRT za nic innego niz LCD na matrcyach IPS/PVA/MVA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Mam IIyame 24 calowa wiec na 1 sie nie wypowiem bo niewiem :P

2.Większość gier obsługuje full hd czy to juz w standarcie czy po łatkach itp więc żaden problem

3.Heh nie wypłyną skoro mi nie wypływaja po 10 h :P jak znoszą to niewiem bo mi nie odpowiedziały :P

4. Nie spotkałem sie z tym klikasz auto image audjust i masz obraz dopasowany .

5. Jak dlamnie nie ma róznicy za to lepiej wyglada monitor na biurku :P W sumie jeżeli ktoś zauważa róznice miedzy np hd ready a full hd może mówic że ma nadludzką moc :P a bynajmniej sokoli wzrok :P

Widze ze twój miałby kosztować ok 550 zł a ma 21,5 cala ... może lepiej dołożyc troche do 24 ?? np do iilamy prolite e2407hdsc ... kosztuje ok 800 zł a mogę ja polecic dobrze mi się sprawuje .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...