Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

witam, otoz mam taki problem (choc nie wiem czy to problem): podkrecilem PDC e2160 1,8 GHz na 2,5 Ghz i wszystko ladnie chodzi tylko ze po wlaczeniu windowsa wyskakuje komunikat (po angielsku) ze nie znaleziono dysku twardego i prosze go podlaczyc do driveharddisk1dr2 jak klikam tak z 20 razy na krzyzyk to sie juz sie nie pojawia (przynajmniej przez chwile). Wszystko pozostale funkcjonuje normalnie. Da sie cos z tym zrobic??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede pisal krotko i na temat :) Czy na konfig 8600 galaxy 512 2 gb ram 80 gb segat evga nforce 650i podkrece dual core 1,6 na 2,8 na zasilacz 400W czy tam moc wystarczy?? Poki co tak go podkrecilem na chieftecu 400w i chodzi stabilnie ale zmieniam na be quiet i chce wiedziec czy wystarczy 400W

No moze nie krotko , ale na temat :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno spokojnie starczyć 400watt be quiet jest nawet lepszy niż chieftec

ale tylko 400wat hmm a co jak bedziesz chciał wymienic karte na lepszą ? znowu wymiana zasilacza bo te 400w nie starczy np do GF 8800 lepiej kup na zapas np 500watt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem... :roll: bawiłem się w podkręcanie procesora, wszystko było ok dopóki nie natknąłem sie na pewną funkcję w biosie.. nie pamiętam jak sie to nazywało ale wiem że zmieniłem jakieś 333Mhz na 400coś.. po zatwierdzeniu ekran zrobił się czarny (była tylko taka szara rameczka która jest tam gdy komputer jest wyłączony a monitor nie..) i wciskanie czegokolwiek nie pomagało.. nawet reset nie działał! Musiałem wyłączyć go z listwy teraz jak go włączam to dźwięk jest normalnie jak za każdym razem ale na monitorze nic.. Co robić?? Czy coś zepsułem.. :?: :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz obudowę i szukasz trzech bolców z podpisem Clear Cmos. Na dwóch jest założona zworka. Odłączasz komputer od zasilania, przekładasz zworkę, czekasz parę sekund, przekładasz zworkę do pierwotnej pozycji, podłączasz zasilanie, włączasz komputer. Po tej operacji BIOS powinien być w stanie dziewiczym.

Jeśli nie masz takiej zworki (w co wątpię), to zrób wszystko jak wyżej, tylko zamiast zworki wyciągnij na parę minut baterię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcałem procesor jednak doszedłem do 2.7 Ghz dalej za nic nie idzie zawiesza się po 5 minutach Orthosa. Czytałem, ze w BIOSie trzeba przestawić kilka opcji z Auto na Manual takich jak np. napięcie pamięci. Jednak nie wiem jakie napięcia poustawiać zarówno na vcore proca jak i pamięci. Dodam jeszcze że te pamiatki przy ustawieniu wszystkiego na Auto nie idą nawet na 810Mhz przy timingach 5-5-5-15. Pomóżcie! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnosnie procesorow. Otoz planuje wymienic procesor.

Obecnie poisadam AMD Athlon 3500+ planuje zmienic na procesor 2 rdzeniowy. I tu moje pytanie , a w zasadzie 2 pytania.

Po pierwsze czy RAM DDR bedzie wspolpracowal z procesorem 2 rdzeniowym

(chodzi mi o procesory z rodziny AMD Athlon)

Po drugie czy po wymianie procesora bede musial formatowac kompa?

Czy wszystko bedzie tak jak bylo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze AMD Athlon XP 1700+ to nie za nowy proc, ale rodzicow na razie nie stac na nic lepszego(zreszta trzyma sie juz z 5 lat ;p)nie wie ktos jak mozna go BEZPIECZNIE PODKRECIC?Z gory bym dziekowal.

ponawiam prozbe.............................

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Podkręciłem proca w podpisie do 2.66Ghz Vcore 1.3, pamięci 800Mhz napięcie 2.1v. Proc ten nie daje sie podkręcić wyżej(zwiecha w Orthosie) a pamięci nie dają zmniejszyć CL do 4 ani podkręcić o choćby 10Mhz. Co powinienem zrobić? Jeśli mam zwiekszać napięcie proca to do ilu V? Chłodzenie mam dość dobre: AC Freezer 7 Pro + pasta Arctic Silver 5, temperatura w stresie nie przekracza 45*C. :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do mojego problemu.. Zrobiłem ten restart biosa , komp się już uruchomił i wszystko było by cacy gdyby nie to że procesor z 1,8 mHz spadł do 1,4! Chciałem podmieść z powrotem ale nawet po małym podkręceniu nie włączał się.. więc jestem znowu po restarcie i nie wiem co mam poustawiać w biosie żeby dało się wrócić chociaż do tych standardowych 1,8...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt : Core2Duo E6600 2,4GHz

Gigabyte P965 S3

PDP Patriot DDR2 2x1GB Dual 667 MHz CL5

Zwiększam szynę FSB o 5 MHz za kilkuminutowymi testami pomiędzy. Doszedłem do 2,66GHz czyli 296 MHz na FSB i kmp momentalnie po włączeniu CoDa4 zawiesza się. Wcześniej przy poprzedniej wartości nie było żadnych problemów(przy 2,62GHz). W czym problem? Bo jak dla mnie są to pamięci z taktowaniami 667. Można to jakoś rozwikłać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja zarządzania taktowaniem częstotliwości na pamięciach. Było ustawione na AUTO i przez to pracowały na 740 MHz... Ustawiłem teraz na 2.0 czyli daje to przy FSB 296 na pamięciach 592. Rozumiem że teraz mam kręcić do 667 przy uwzględnieniu stabilności systemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to doszedłem do 333 MHz na FSB czuli 3 GHz i póki ,co działa dość stabilnie ale wczoraj 2-3 razy miałem zwiechy przy grach typu Crysis :( Jeśli będzie się to nasilać to będzie trzeba coś zmienić... Pamięci chodzą teraz na 666 MHz i teraz kurczę pluję sobie w twarz ,że nie wziąłem tych 800MHz wersji bo bym śmigał bez problemów teraz na 3.2 ...

Czyli , co dalej jeszcze można zrobić na pamięciach timingi i co jeszcze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...