Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nie ma dwóch procesorów, tylko 2 rdzenie. Dalej sprawdź w Menadżer zadań w zakładce wydajność czy masz podzielone okienko w Historii użycia CPU. Jak masz dwie to wszystko Ok. Jesli nie to w biosie będzie ustawienie, nie wiem dokładnie jak się u ciebie będzie nazywało. Najlepiej podaja nazwe płyty.

A tak wogóle narazie, prawie nic nie korzysta z dwóch rdzeni. Ty pewnie masz pentiuma D który do wydajnych nie należy, za to lubi sie grzać i ciagnąć dużo Watów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Mojego Athlona 64 3200+ podkręciłem wstępnie (na razie więcej nie będę kręcił na boxowym chłodzeniu) na 2400 mhz. Czyli tak jak taktowany jest 3800+. W programach do identyfikacji sprzętu (everest, cpuid) nadal pokazuje 3200+. Częstotliwość jest oczywiście 2400 mhz. I tu pytanie do bardziej zorientowanych w temacie. Czy tak powinno być? Nie powinien pokazać właśnie 3800+?

Komp:

Athlon 64 3200+

Asus M2N-E nforce 570 Ultra (bios ver. 0802)

2x 512 MB DDR2 OCZ 800 Mhz CL.4 (4.5.4.15)

GeForce 7600 GT 256 MB Gainward silent

Creative SB Audigy

Maxtor DiamondMax 20 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

Tacens Valeo 460 W

Dobra chyba wszystko opisałem dokładnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś się orientuje na ile można podkrecic C2D E4300 przy boxowym chłodzeniu, Płycie głównej Gigabyte Ds3 i pamiątkami Geila Kit 4 Ultra 1 GB 800MHz Dual channel(512+512) i na zasilaczu 450Wat chiefteca??Prosze o odpowiedż.

A jesli daleko przy takim chłodzeniu nie zajde to moglibyście mi podac jakieś przykłady wentylatorów CPU do powiedzmy 80zł??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, wiele razy było mówione, że nie da się powiedzieć jednoznacznie "wyciągniesz z niego 23,54354THz", każdy procek jest inny. po prostu musisz sam spróbować ile da się wyciągnąć na takiej konfiguracji.

przepisów jak kręcić jest tony, w tym temacie też - wystarczy poczytać parę stron wstecz.

Arnoldo -> nie orientuję się jak to dokładnie jest, ale może od czasu athlonów xp zmienili coś w materii "danych informacyjnych" i są one odczytywane z procka, a nie obliczanie na podstawie taktowania i mnożnika jak dawniej bywało. a co pokazuje bios?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bios też pokazuje 3200. Być może, że już nie ma tak jak kiedyś, że pokazywało inne oznaczenie proca. Albo zależy to od chipsetu. Tak czy tak pokazuje 2400 mhz. Jak będę miał lepsze chłodzenie pokręcę jeszcze trochę. 2600 mhz powinien pójść bezboleśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@snajper-11

Z tego co można wyczytać na forach, to prawie wszystkie sztuki idą na standardowym volcie i przy boxowym coolerku na 3GHz. Dopiero później zaczynają się problemy :) A dokładniej zależy od sztuki ;)

@Arnoldo

Pewnie wsyztsko jest Ok i nie ma co się przejmować. Jeśli chcesz się upewnić ściągnij jeszcze program Super Pi i sprawdź jaki masz czas na deflaucie i po o/c :) Jeśli będzie krótszy to wszytsko w jak najlepszym porządku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny_Knoxville

Źle mnie zrozumiałes.

Mi nie chodzi który SOCKET lepszy, tylko który procesor lepszy jest do gier (AMD 3200+ czy P4 3ghz)

Z tego testu wynika że AMD na samym dole jeśli chodzi o programy, ale jak widać na końcu, w grach (w tym przypadku: UT2004) to AMD góruje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P4 ma gorsze możliwości podkręcenia i niedaje takich mozliwości nawet przy zamrażarce - sprawdzałem.

Nie powiesz mi chyba że wkładałeś PieCa do lodówki? :lol:

Swoją drogą, mi jak się zatrzymywał wiatrak w zasilaczu, to stawiałem na nim metalową miskę z zimną wodą więc.... :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptaszek_z_kilku_flaszek

Ciekawe czy amcie takie same karty graficzne :) Bo jakoś nie chce mi się wierzyć :P

@SEX ^MasteR^

LOL ale macie pomysły :] A włożenie kompa do lodówki nic nie da....

Jak to nie, skropli sie woda i komp odplynie do krainy wiecznego krzemu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Ma procka AMD sempron 2600 + 1.6 GHz i mam zamiar wymienić. Gadałem z gościem z komputerowego i on mi cos chrzani że ten model Semprona nie jest produkowany od 2 lat, więc mówi że lepiej by było jakbym wymienił całego kompa. Czy to prawda i czy ma rację? Ze sprzętu raczej jestem noga, więc czy dałoby radę wymienić procek na wersję 2900 lub lepszą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty ze sprzętu jesteś noga, ale my nie jesteśmy prorokami. i jak na mój gust, Tobie łatwiej będzie przestać być nogą, niż nam stać się prorokami. dlatego też napisz (dokładnie!) jaką masz płytę główną (bo na jej podstawie będzie wiadomo co można u Ciebie zamonotwać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...