Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

trza zwiękrzyć napięcie procka ale expertem nie jestem na pewno można więcej wycisnąć z tego procesora.

No właśnie ale ja takiej opcji nie mam bo jest chyba zablokowana, albo źle patrze heh. Może update biosu by pomógł albo jakaś modyfikacja? Nie mam pojęcia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Drut mod? Po prostu w dziurki gniazda procesora wkładasz krótkie kawałeczki drutów wygięte w kształcie litery U - tak aby popłynął prąd. Dokładniej jak to robić to już musisz sam poszukać bo szkoda tu miejsca. W każdym razie metoda jest dobra gdyż nie ma fizycznej ingerencji w płytę główną czy procesor. Jak ci coś poleci to raczej nie stracisz gwarancji!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie można zwiększyć metodą drutmoda.

A troszkę dokładniej? Jestem zielony w tych sprawach, więc jeśli mógłbyś coś o tym powiedzieć?

Wpisz sobie w Google "drutmod"+"sempron" i na pewno coś znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio coś mnie kusi by zabawić się w overlocking na takiej oto płycie gł:

http://www.gigabyte.pl/MotherBoard/Product...s_GA-K8NF-9.htm

Jakie są jej możliwości? Jak sprawdzić wersję biosu jaką mam? Skąd zassać najnowszą, o ile warto, i to niczym nie grozi.

A procek?

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...068&katid=1

Zasilacz:

ROPLA 400W COMBINE 380 W, TOTAL OUTPUT 400W

Wiatrak na procesorze:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...83&katid=29

Przynajmniej mój wygląda identycznie, bo niestety nie znalazłem nic o jego jakiejś nazwie na samym wiatraku, jak grzebałem w obudowie.

Tylko to było na naklejce

DC 12V 0.22 A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dziwny problem. A3000 S. 754/Asus K84-E. Podkrecam FSB na 240 (240x10=2400 MHz). Wszystko ok. Ustawiam FSB na 245 i... mnoznik mi spada na "x5". W prawdzie w Biosie pokazuje, ze procesor jest taktowany zegarem 2450, ale juz wszystkie programy pokazuja polowe tej wartosci. Wierze programom, a nie Biosowi, bo komputer chodzi wyraznie wolniej. To samo dzieje sie przy kazdeej wyzszej wartosci niz 240. Ma ktos pojecie ka cholera?

Pozdrawiam.

Ja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem dlaczego tak się dzieje ale może ci to pomóc! Walnij następną pełna wartość FSB wyższą od 245 dla mnożnika równego x5 (266,333 itd).

Może ogranicza cię nie procek a np. dysk? Zresztą nie znam tej płyty głównej i nie wiem czy częstotliwość PCI jest zablokowana z FSB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cholera mnie wezmie. Podciagnalem napiecie. Na probe obnizylem nawet magistrale pamieci na 100 (tak na wsiakij sluczaj) - i wciaz, akzde FSB powyzej 240 powoduje obnizenie mnoznika do x5. Macie jakis pomysl? Czemu tak? Jakies zabespieczenie MB? A moze procka? (A3000+ S754, Venice).

Pozdrawiam.

Ja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj, identyczne pytanie: http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?p=546568#546568.

co z tego że ma wyższe taktowanie? P4 też miały wyższe taktowanie, a athlony jadły P4 na śniadanie.

wolny rdzeń może zajmować się innymi rzeczami niż gra i dzięki temu gra nie będzie pracować wolniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przy zwiekszonych napieciach poszedła na prawie 1400mhz ( 1300 iles tam było ) taki sam athlon xp 1.1GHZ choc dobry proc do krecenia to nie jest. (standardowo juz ma duze napięcie :/ )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się trochę znał to byś wiedział już jak zrobić :P Pewnie najlepiej jakby ktos do Ciebie poszedł iz robił wszystko za Ciebie. Odrazu mówie, nie spodziewaj się cudów bo płyta nie jest najwyższych lotów :]

1) Wchodzisz do Biosa, nie wiem jak tam jest. Pewnie Delete albo F1 :)

2)Znajdź opcje CPU Fraquency(MHz) > Tutaj zmieniasz taktowanie Procka i pamięci im więcej tym lepiej :]

3)PCIE Clock ustaw na 100MHz

4)DDR2 Voltage Control > Tutaj zależy jeśli masz kości na Elpidach to maksymalnie 2V(ostateczność) ale lepiej koło 1.8V, 1.9V. Oczywiście im mniej tym lepiej. Jednak gdy dasz za mało komputer będzie nie stabilny, gdy za dużo spalisz Ramy :D

5)CPU Voltage Control > Podobnie jak wyżej ale 1.4V 1.55V maks( itak więcej nie dasz rady dać :D) Przydałoby się lepsze chłodzenie aby temperatury były znośne.

6) Czyli najpierw zwiększasz HTT o np.: 10MHz i sprawdzasz czy działa windows, gdy zacznie się wieszac albo restetować zacznij zwiększać Volty lae bez przesady ;). Jeśli windows będzie wydawał się stabilny(Idle) to ściagnij sobie everesta do sprawdzania temperatur ;) albo coretemp. I Superpi czy procesor i pamięci mogą działać pod małym obciążeniem. Gdy przejdą testy to ściągnij program Orthos i zostaw na pare godzin czy przechodzi wszystkie testy i jak nagrzewa procka.

Myśle, że tak dokłądnie wystrczy :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast czytac tak dokładne instrukcje :wink: to weź po prostu uzyj google.pl tak trudno na to było wpasc?? poradników o OC jest zatrzesienie. BTW z tym Troszeczke to chyba przesada :wink: Nikomu nie bedzie sie chciało pisac poradnika na cała strone specjalnie dla ciebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piierwsze - szukałem w googlach i znjdowało bodziewie tylko fora overclockerów baaaaaaaaaardzo znających sie ra rzeczy i takie tam instrukcje, że.... Po drugie - chwalić sie nie bede bo po co? Jak podkręcam to moja sprawa. A mam jakiś zrąbany BIOS bo w zakładce MB Inteligent Tweaker mam wszystko poupychanie... Zaraz zabieram sie za podkręcanie... trzymajcie kciuli :lol: :lol: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebalem, eksperymentowalem i troche poczytalem. Pomoglo. Gdyby ktos mial podobny problem w przyszlosci - trzeba wylaczyc Q'n'Q w biosie. Tyle, ze ja lubie Q'n'Q wiec bede zmuszony pozostac przy moim 2400MHz. Nic. 20% gratis tez złe nie jest. Pozdrawiam. Ja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...