Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

powinieneś wycisnąć z palcem w pupie 2.2Ghz.a i 2.4Ghz nie powinno byc problemów kilk postów wcześniej pisałem instrukcje co i jka. proca podkręcasz do oporu i nie da sie jednoznacznie powiedziec ile wyciągniesz ze swojego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może sie ktoś orientuje do jakiej częstotliwości kręci się średno c2d E6300?Prosze o odpowiedż

Ja z mojego wyciagnalem niecale 3 ghz (po przekroczeniu 3 niechcial mi sie windows odpalic), jade na boxowym chlodzeniu. Swoja droga slyszalem ze przy starcie kompa wyswietla sie z ktorej czesci wafla krzemowego wyciety jest rdzen. I wlasnie niewiem czy im nizszy numer tym lepiej czy im wyzszy. Orientuje sie ktos??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cooler8

Jak podkręcić Semprona 3000+ 64bit AM2, moja płyta główna to AsRock ALive NF4G-DVI a chłodzenie Scythe Katana. Gdy zwiększam FSB do 250 do windows sie nie włancza :oops:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podkręcić Semprona 3000+ 64bit AM2, moja płyta główna to AsRock ALive NF4G-DVI a chłodzenie Scythe Katana. Gdy zwiększam FSB do 250 do windows sie nie włancza :oops:

To chyba nic niezrobisz. Plyty asrocka sredno nadaja sie do krecenia. Chociaz kolega mial taki problem na plycie asusa z semronem 3000+ i musial plyte przerabiac:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma innych pomysłow płyta główna raczej cie hamuje i procek który do podkręcania dobry tez nie jest. Ja mam tak samo z moim athlonem XP więcej niż o 200mhz sie nie da podkecić bo inaczej restartuje się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś miał może doświadczenia overclockerskie z płytą? Jeśli tak to może udzielił by jakichś wskazówek. Mam na niej proca Athlon 64 3200+ i pamięci OCZ. Max co mogę proca podkręcić to 2180 mhz. Dalej już niestety lipa :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę asus A7N8X-X. W opisach tej płyty raz pisze, że wytrzyma procesor 3gh, a raz że 3000+. Barton 2700+ już jest w drodze i chciałbym się dowiedzieć na ile mogę go wykręcić na tej płycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte K8NS: nForce3 250

Epox 8NPA7I: nForce4 4x

Procek na pewno daje radę, zakładam, że pamięci też (o ile to te same). Pozostaje więc płyta - stawiam na stabilizację napięcia, albo chłodzenie.

A może ktoś inny ma jeszcze jakieś pomysły :?:

Tak poczytaj poradniki o podkręcaniu sępa na jakimś serwisie OC - bo może to nie sempron nie daje rady ale np płyta albo pamięci? Podnosiłeś napięcie na proca pamięci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o lie można podkręcić Semprona 2500+ 32bit Socket 462 ze standardowym chłodzeniem????

Mój sprzęt:

MSI-6590, Radeon x800GTO 256mb, 1GB ramu(2x512 kingstone), 80GB dysk, zasilacz 350vat, sound blaster Live! 24bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takie pytanie nie da się odpowiedzieć "podkręcisz do 3702,43MHz"... to zależy od samego procesora (z jakiej części wafla zrobiony jest), od płyty głównej, chłodzenia, pamięci... płyta msi raczej nie rokuje dużych możliwości, podobnie jak chłodzenie. po prostu sprawdź, po troszku podkręcaj i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś inny ma jeszcze jakieś pomysły Question

ht zmniejszyłeś? może pamięci już mają dość - jak zwiększasz htt podkręcasz też pamięci - spowolnij je :wink: Jak to nic nie zmieni to pewnie procek chce więcej prądu/ nie wyrabia płyta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga slyszalem ze przy starcie kompa wyswietla sie z ktorej czesci wafla krzemowego wyciety jest rdzen. I wlasnie niewiem czy im nizszy numer tym lepiej czy im wyzszy. Orientuje sie ktos??

Im niższy numer wafla krzemowego tym lepiej. Podobno najlepiej kręcą się te procki poniżej numeru 500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam poczytać: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=455661 - artykuł jest troszkę stary, ale można z niego wiele się nauczyć - między innymi właśnie o tych numerach, czyli kolejności wycinania z wafla.

rzucę jeszcze jednym linkiem: http://www.ocinside.de - bardzo bogaty serwis jeśli chodzi o informacje o podkręcaniu i procesorach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak duży wpływ na stabilną pracę podkręconego proca ma wartość napięcia na linii 12V? Moja płyta to ASUS M2N-E, procesor Athlon 3200+. Czytałem na różnych forach, że ludzie kręcili takie proce na tej samej płycie do 2600 Mhz i więcej. U mnie komp nie chce się podnieść już z 2200 Mhz. Dodam, że bios to wersja 0602. Może to od tego zależy? Proszę o pomoc :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównywałeś swoje i ich pamięci? próbowałeś podnosić napięcia? luzować timingi pamięci? może mieli selekcjonowane procesory? Może mają lepsze chłodzenie?

Z napięciem jest tak, że jeśli zasilacz nie wyrabia z dostarczaniem energii, to napięcie przysiada. Jeśli widzisz, że zasilacz nie dostarcza potrzebnej energii, to trochę jakby chcieć biec szybciej, ale nie mając już sił by przyspieszyć.

Wiele też zależy od innych elementów - jak podniesiesz FSB, to (jeśli nie masz blokowania taktowania magistrali PCI / PCI-E) podkręcasz też elementy podpięte do tych złącz, a co za tym idzie procesor może wyrabiać ale np sieciówka w PCI już nie da rady i cały zestaw leży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Mam athlona xp 2700+

AXDA2700DKKV3D

RIUGA0236EPMW

-Płytę główną Asus A7N8X-X

-256mb pamięci bezimiennej firmy o częstotliwości 200mhz

-Zasilacz epower EP-500P5 520 watt

-Wentlator spire SPA04B4

Spire_IV_SPA04B4_Prozessorkuhler__113236

Procek jak na razie udało mi się wykręcić do 2800+. Zwiększając mnożnik do 13.5 i napięcie do 1.725, w każdym innym wypadku się wiesza, lub resetuje.

Czego to może być wina?

Czytałem na jakimś forum, że koleś procka z tej serii wykręcił do 2500mhz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte gigabyte ga-k8ne i semprona 3000+ podkręciłem go o 200 mhz.I teraz pojawia sie problem bo nie moge w biosie znaleść opcji odpowiedzialnej za zmiane napięcia cpu.Jedyne co znalazłem odpowiadające zmianie napięcia to ddr voltage ale przeciesz to chyba nie to!Szukałem dosłownie wszędzie.Jeśli ktoś ma taką płyte jak ja to niech mi powie jak zwiększał napięcie procka.PROSZĘ!

no niech ktoś mi pomorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Semprona 2600+ i płytę główna ECS 755-a2 (SIS 755 K8HT1600) i 2x 512MB RAM. Przejrzałem pare poradników zawiązanych z podkręcaniem procesorów i z tego co wyczytałem osiągnąłem 1.96GHz. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwe wyciśnięcie czegoś więcej na tym sprzęcie. Czytałem, że należy zwiększać CPU Vcore tyle że ja CHYBA takiej możliwości na mojej płycie gł. nie mam smilies/sad.gif Mam nadzieję, że się mylę więc prosze o pomoc bardziej niż ja doświadczonych forumowiczów smilies/smile.gif.

HT ustawiłem na 400 co w rezultacie daje teraz 490

mnożnik mam x8

Bus speed dałem z 200 na 245 i hula (255 to max)

napięcie mam 1.376 i nie wiem czy w ogóle da się je zwiększyć

max memlock ustawiłem na 166 i działa (max 200)

i nie pamiętam nazwy, ale coś a'la napięcie DIMM (mniej więcej tak brzmi nazwa) zmieniłem z 2.6 na 2.65 (max)

Więc jeśli ktoś mógłby mi pomóc to chętnie wysłucham dobrej rady. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...