Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Elo.

Taki maly offtop,na AMD gry potrafia skakac i chaczyc dzieki konstrukcjom plyt glownych,ktore sa ubozsze od Inteli o jeden mostek.Wieksza czesc plyt tak ma,dlatego np na Celeronie D da sie bez problemu grac...

Pozdro.

Cóżeś ty się tak uprł na te 2 mostki. Naczytałeś się czegoś czy co. Już któryś z kolei post z tym samym textem.

Poza tym pokaż mi Celerona na którym da się grać w Obliviona w tych samych detalach co u mnie... Poza tym akurat tu wazna jest dobra grafika...

poza tym, jeśli już to haczyć a nie chaczyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo.

Taki maly offtop,na AMD gry potrafia skakac i chaczyc dzieki konstrukcjom plyt glownych,ktore sa ubozsze od Inteli o jeden mostek.Wieksza czesc plyt tak ma,dlatego np na Celeronie D da sie bez problemu grac...

Pozdro.

Cóżeś ty się tak uprł na te 2 mostki. Naczytałeś się czegoś czy co. Już któryś z kolei post z tym samym textem.

Poza tym pokaż mi Celerona na którym da się grać w Obliviona w tych samych detalach co u mnie... Poza tym akurat tu wazna jest dobra grafika...

poza tym, jeśli już to haczyć a nie chaczyć :)

Elo.

Jak pisałem wczesniej wynika to nie odemnie a z onstrukcji wiekszosci mobo.Pozdrawia seris MSI i Gigabyte.

Pozdro.

A co do grafy,jest wazna ale w jednym kompie mam trupa i co???Odpala sie...

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firekage wiesz co?... zaczeły już mnie drażnić te twoje postekiwania o tych dwóch mostkach i ta żenada z niby wysoką wydajnością celeronów dzięki tym dwóm mostkom. Obejrzyj sobie ten test i w koncu zamilcz.

Jak widać w teście Athlony w Oblivionie biją nawet pentiumy na glowę, a co dopiero celerony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam taki problem jak ustawić fsb? Mam athlona 1800+ fsb266 płyta głowna ECS K7S6A FSB 266 pamięć 256 DDRAM 266 znalazłem w biosie takie cuś:

CPU HOST/SDRAM/PCI CLOCK i mam dow wyboru:

100/100/33 MHz

100/133/33

103/103/34

107/107/36

110/110/37

112/112/34

124/124/31

133/100/33

137/103/34

133/133/33

133/166/33

137/137/34

143/143/37

147/147/37

150/150/30

166/166/33

aktualnie jest na default i predkośc procka wynosi 1145 MHz które z powyższych ustawień wybrać żeby prędkość była taka jak powinna?

Aha no i jeszcze jakie napięcie ustawić?

Jeśli podać jakieś dodatkowe informacje to piszcie co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1145MHz to nominalna prędkość tego procka.

1800+ to tylko oznaczenie a nie ilość MHz. Magistrala w nim to z tego co pamiętam 133 (lub 100) więc jeśli masz pamięci 266 MHz lub szybsze to ustaw 133/133/33 (procek/pamieci /grafika) wszystko powyżej jest podkręcone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolan weź sie nie odzywaj jak sie nie znasz, bo tylko ludzi w bląd wprowadzasz.

Baltimor dobrze wyczytaleś, athlon 1800 powinien mieć 1500 mhz. Musisz ustawić 133/133/33, bo ten procesor ma mnożnik 11,5 wiec 11,5x133= ok. 1533

Co do napięcia to zostaw standardowe. Nie musisz go zmieniac, chyba ze chcesz troche podkrecić procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Wszystkim...:wink:

Mam procka:Sempron 3100+=1.81Ghz

Płyte: Asrock K8Upgrade NF3

Ram: 256Mb GoodRam

Karta: Geforce Fx5200

Z tego co widzialem na stronce

" http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=228&...ctr_str_numer=3 "

można go nieźle podkręcić 8) .

Przeszukałem wszystkie strony tego postu ale nikt tego przypadku niemiał :(

Problem tkwi w tym, że w podkręcaniu jestem zielony...:roll:

Prubowałem conieco sam wykombinować w biosie ale wiem, że może sie chyba to niemiło skończyć :twisted:

Wie ktoś co trzeba pokolei robić żeby uzyskać chociarz 2.Ghz ?

Jeśli ktoś potrafi coś zaradzić to zgory Thx,,, i czekam na odp i jakieś instrukcje... :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo.

Taki maly wtret.Soreks ale nikt mnie nie przekona do tych pseudo testow,ktore to sa w wiekszosci sponsorowane.A to akurat wiem dobrze,ale nie bede kontynuowal.

Co do testow,za Celka 3,06Ghz dacie w boxie 250 za AMD 3000 Venice minimum 400 wiec soreks,ale nawet jesli to mega prawda i macie wiecej o 5fps.ow na AMD to za 150 zl zabawa nie warta swieczki.I jeszcze jedno.AMD'kowi lekko pai sie grunt pod nogami,Intele tanieja,wychodza nowsze i lepsze od nowosci AM2(Conroe) wiec i ludzie maja wybor,kiedys bylo jasne,tylko amd bo duzo tanszy.Dzis juz nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firekage nie dość, że nie potrafisz poprawnie zacytować właściwego posta, to jeszcze wypisujesz jakieś brednie o teoriach spiskowych.

Z testu wynika ze Venice 3000 jest szybszy od celerona D 351 o 49-60 % w zależności od sceneri w ktorej gra sie toczy. Cena celerona to 269 zl ( proline.com.pl ) a venice w wersji box 355 zl (wersja oem 325 zł ).

Czyli athlon jest droższy od celerona o 86 zł ( 32% zdrożej ) a wersja oem 56 zł ( 21% drozej ). Patrząc na procentowy przyrost mocy i odpowiadający temu wzrost ceny nadal uważasz, że sie nie opłaca? Chcesz oszczędzać te 86 czy tez 56 zł ? Wiesz, że tylko ktoś strasznie glupi albo po prostu do granic skąpy by tak postąpił?

Do tego nie można zapominać ze athlona jest dużo latwiej podkręcić i zyskać procentowo wiecej mocy niż w przypadku celerona.

Tak więc zamikniesz w koncu czy dalej będziesz majaczył na temat wyższosci celeronów?

A co do przyszłych procesorów intela to rzeczywiście mogą być swietne o ile spelnią obiecywane przez marketingowców rewelacje.

I jak już lubisz szukać teorii spiskowych to w marketingowych zapewnieniach masz zdecydowanie wieksze pole do popisu do poszukiwania matactw i krętactw :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilson -> dokładnie twój problem: http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?p=418380#418380. to co tam napisałem tyczy się ogólnie wszystkich procesorów. poza tym google - wrzucasz "podkręcanie procesora" i dostajesz masę materiałów.

ps. na tej płycie głównej cudów się nie spodziewaj.

Firekage -> a twoje wypowiedzi nie są sponsorowane? bo mam wątpliwości. taaak, cały internet cię okłamuje, wszystkie testy sponsoruje amd, a pieniądze na te sponsorowanie chyba sobie drukują, bo nie wiem jakby się wypłacili i jeszcze na właściwą działalność byłoby ich stać. masz dowody po pokaż, nie masz to zamilknij. tja wchodzą nowe intele a amd stoi w miejscu. pokaż wyniki testów, jak żadnym nie ufasz to sam przeprowadź i opublikuj. bo póki co puste słowa.

już raz ci odpisałem, nie podjąłeś polemiki, NIKCZEMNY STOLEC też ci odpisał i też nie podjąłeś się. chcesz ludzi przekonać, udowodnij swoją rację odpowiednimi argumentami.

i jeszcze raz napiszę: nie porównuj celeronów i athlonów bo to inna "klasa wagowa". porównaj athlony i pentium, albo celeron i sempron, wtedy możemy podyskutować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo.

Taki maly wtret.Soreks ale nikt mnie nie przekona do tych pseudo testow,ktore to sa w wiekszosci sponsorowane.A to akurat wiem dobrze,ale nie bede kontynuowal.

Co do testow,za Celka 3,06Ghz dacie w boxie 250 za AMD 3000 Venice minimum 400 wiec soreks,ale nawet jesli to mega prawda i macie wiecej o 5fps.ow na AMD to za 150 zl zabawa nie warta swieczki.I jeszcze jedno.AMD'kowi lekko pai sie grunt pod nogami,Intele tanieja,wychodza nowsze i lepsze od nowosci AM2(Conroe) wiec i ludzie maja wybor,kiedys bylo jasne,tylko amd bo duzo tanszy.Dzis juz nie.

'Elo.'

A Sempronik 64 3000+ na 754 kosztuje 310 zł, a Pentium 4 524 3.06 GHz

kosztuje 450 zł! 'Soreks', mysle że 0 5 fpsów za 140 zł to gra nie warta świeczki wiec soreks.

elo

:D

---------

Emilson -

Nie wiem po co chcesz o 200mhz podkrecić procka jak i tam masz 256 ramu i 5200fx... raczej żadnej poprawy nie zauważysz..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy istnieje możliwość podkręcenia procesora, gdy w BIOS'ie w polu CPU Frequency - 2.0 GHz (Change CPU frequency) pisze LOCKED? Czytałem na ten temat w necie - trzeba jakieś zworki z pinów zdzierać. Szukałem je/ich i niby znalazłem, ale nie wiem czy to te. W instrukcji płyty pisze tyle jak nic :/ Znacie jakiś sosób?

Procesor: Intel Celeron, 2000 MHz (20 x 100) 478 PIN

Motherboard: ASRock PE Pro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy istnieje możliwość podkręcenia procesora, gdy w BIOS'ie w polu CPU Frequency - 2.0 GHz (Change CPU frequency) pisze LOCKED? Czytałem na ten temat w necie - trzeba jakieś zworki z pinów zdzierać. Szukałem je/ich i niby znalazłem, ale nie wiem czy to te. W instrukcji płyty pisze tyle jak nic :/ Znacie jakiś sosób?

Procesor: Intel Celeron, 2000 MHz (20 x 100) 478 PIN

Motherboard: ASRock PE Pro

Zablokowany masz mnożnik procesora (20) podkręcić można całą magistralę systemową i wtedy zamiast 20x100 będziesz miał np 20x110 (2200MHz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy istnieje możliwość podkręcenia procesora, gdy w BIOS'ie w polu CPU Frequency - 2.0 GHz (Change CPU frequency) pisze LOCKED? Czytałem na ten temat w necie - trzeba jakieś zworki z pinów zdzierać. Szukałem je/ich i niby znalazłem, ale nie wiem czy to te. W instrukcji płyty pisze tyle jak nic :/ Znacie jakiś sosób?

Procesor: Intel Celeron, 2000 MHz (20 x 100) 478 PIN

Motherboard: ASRock PE Pro

Zablokowany masz mnożnik procesora (20) podkręcić można całą magistralę systemową i wtedy zamiast 20x100 będziesz miał np 20x110 (2200MHz)

...i przy okazji podkecisz sobie ramik. Swoją drogą ciekawe, jaki masz? I czy cokolwiek da sie z niego cisnąć? Mozliwe tez ze juz teraz pracują z obnizonym taktowaniem, wtedy nie bedzie problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowany masz mnożnik procesora (20) podkręcić można całą magistralę systemową i wtedy zamiast 20x100 będziesz miał np 20x110 (2200MHz)

Właśnie super sprawa ale jak mogę to zrobić? Jakimiś zworkami/BIOS'em/softem?

Do Byczkins -->

Pamięć to:

bank1

b12fy.th.jpg

bank2

b24nw.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w BIOSie powinna być jakaś opcja bus frequency czy coś takiego. Zastanawiam się jaka jest nominalna 100? Pamiętaj o zasadach podkręcania (poszukaj w temacie). Nie wiem na ile to podniesie wydajność kompa, ale na cudy bym nie liczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce podkrecić Athlona 64 3000+, ale mam karty pamięci Kingston 2x512MB, chciałbym zmienic kontrolki zegara z 200MHz do 225, ale nie wiem, jakie powinienem ustawic timingi, bo o ile pamiętam Khedron kiedyś to napisał, ale nie moge znaleźć tego numeru.

1. Kontrolki budzika czy drzemki ? :twisted:

2.Po co ? :?:

Kręcenie procka nie zmieni płynności gry na max detali. A wątpię żeby jakaś gra ci nie chodziła płynnie przy mniejszych detalach. Kręcenie kompa nie jest do zrobienia na hop siup i przed każdym tekstem o nim widnieje (lub powinno widnieć) ROBISZ TO NA WŁASNE RYZYKO - MOŻESZ SOBIE SFAJCZYĆ SPRZĘT O ILE NIE BĘDZIESZ UWAŻAĆ. :twisted:

Czytajcie uważnie. :!:

Potkręcamy małymi kroczkami (parę MHz) - na pewno nie 200-225 i testujemy, testujemy, testujemy. :!:

"karty pamięci Kingston 2x512MB" - z taką wiedzą lepiej bym się za podkręcanie nie brał. Nie znasz nawet nominalnej częstotliwości pracy pamięci... nie mówiąc o timingach. :evil:

Włóż w to trochę pracy - przeczytaj ten temat od 1 strony sprawdz co trzeba i zastanów się co robisz. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ją tak podkrecałem, ale teraz mam nową płytę główną. Po podkreceniu wyniki w 3D Marku 05 sie poprawiły o 150 punktów.

Spoko jesteś wporzo koleś. A ile ci podskoczyły w 3D Marku 06 - bo wiesz 05 to już przeżytek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...