Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vangel

Problemy ze stabilnością [i5 750, ATI 5850, P55-UD3, 2x2GB Patriot Viper II]

Polecane posty

Witam nic się nie gryzie w kompie miałem ten sam problem i tą samą płytę i karte do serwisu nie trzeba nic oddawać

to jest wina tylko i wyłącznie biosu w karcie

a ściślej mówiąc funkcji powerplay czyli oszczędność energi problem do rozwiązania tylko trzeba pozmieniać trochę bios w RBE

dla przykładu podam że 157mhz gpu 300 mem i napięcie 0,95v to za mało żeby nawet film oglądać z neta na full screen

a własnie tak karta ustawia

To by znaczyło, że karta jest złomem który powinien trafić do zakładu utylizacji a nie do sklepu.

Użytkownik nie ma obowiązku dłubać w firmware karty graficznej, przeważnie nie ma zresztą takiej możliwości. Czyli zwrot z tytułu: "niezgodność towaru z umową", i nie zawracać sobie więcej d... [głowy] tego typu wynalazkami.

Nie do końca wierzę w rewelacje usera "ppll" (cóż za oryginalny nick), ale jeśli - powtarzam: jeśli - jest tak jak pisze ... Czy ktoś z was może sprawdzić?

trochę czasu na tym spędziłem i metoda sprawdzona i działa w 100 procentach a mam dokładnie tą samą platformę co założyciel tematu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otrzymaniu nowej kartt z serwisu sprawdziłem numery seryjne - to nie ta sama :)

ppll co masz na myśli mówiąc o zmianach w BIOSie karty graficznej? Nigdy nie rozgryzałem tego tematu. Jak i czym można coś podobnego zrobić? Kartę już sprzedałem ale pytam z ciekawości.

Poza tym mam wielką ochotę zainwestować odzyskane pieniądze w GeForce GTX 285 z Asusa, ale boję się że znowu będą jakieś problemy... chociaż nie ma ku temu żadnych przesłanego bo cyrki miałem tylko z 5850 jak na razie, ale nie wiadomo - może moja platforma ma problemy z mocnymi kartami? ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...