Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ted Undead

Monitor do kompa i do konsoli?

Polecane posty

Od jakiegoś czasu myślę nad kupnem konsoli (PS3 konkretnie). Mam już nawet na nią odłożoną kasę, tylko mam jeden drobny problem - nie mam telewizora. Mam za to dosyć wiekowy komputer z monitorem CRT. Doszedłem do wniosku, że i ten monitor chętnie bym wymienił i zastanawiam się czy da się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Monitor jaki chce kupić to pewnie któryś z tych polecanych w listopadowym numerze CDA (ufam wam ;)) np. Hanns.G HH251HPB albo Samsung 2494 HM (jak widać, myślę o przekątnej z zakresu 22-26''). Mam w związku z tym dwa zasadnicze pytania.

1. Jak się sprawują konsole na takiej przekątnej? Rozumiem, że nie będzie żadnego problemu z podłączeniem i działaniem, w końcu HDMI jest - ale czy obraz nie będzie zbyt mały, pozbawiony szczegółów czy coś takiego? Ma ktoś doświadczenie w graniu na konsolach na takiej przekątnej?

2. Czy mój komputer nie będzie miał problemów z obsłużeniem i uciągnięciem takiego monitora? Jak mówię, jest dosyć wiekowy, konkretnie wygląda tak:

AMD Athlon 2600 XP+ (2 GHz)

1GB RAM

GeForce 6600GT

płyta główna MSI K7N2 Delta

(pytanie dodatkowe - czy da radę na takim monitorze uruchomić jakąś starszą grę? Lubię od czasu do czasu pograć w jakiegoś Baldura czy innych Hirołsów. Jak nie, to trudno, zostanę tylko przy konsoli... Albo będę się przełączał na stary CRT ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak przy telewizorze 24-26 cali ...

jeśli monitor ma HDMI podłączenie nie będzie problemem

monitor ma rozdzielczość Full HD to szczegóły będą te same co na TV 50 cali tylko mniejsze

a czy obraz nie będzie za mały ?? na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam niektórym wystarcza 19 cali innym 32 to mało

komputer nie będzie miał problemu chyba że będziesz próbował pograć w nowe gry w natywnej rozdzielczości monitora

ze starymi grami nie powinno być problemu

ile kasy masz przeznaczone na monitor ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, rozwiała moje wątpliwości :)

Kasy mam tak do 1500 max, ale chętnie nie wydawałbym wszystkiego - dlatego m.in. zainteresowały mnie te dwa modele polecane w CDA - bo i dobre, i całkiem tanie. Ale chętnie posłucham też innych propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...