Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

To nie do końca prawda - potwory odradzają się dokładnie takiego samego rodzaju ale nie w pełnej ilości - jeśli np. po jednym akcie wybijesz gdzieś 5 jaszczurów to ukończeniu tego aktu pojawi się tam 1 stwór (mniej więcej +1 na każdy kolejny rozdział). Dlatego na wyższych poziomach trzeba się bardziej naszukać stworzeń lepiej "punktowanych" w sensie PD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uno Problemo

Należę do starego bractwa , kruk wysłał mnie do obozu na bagnach abym dowiedział się co oni tam kręcą :) po rozmowie z kilkoma kolesiami wyslano mnie do starej kopalni abym coś tam zdobył.Wszystko cool , ale KOPALNIA JEST ZAMKNIĘTA! kręce tym kołowrotem w prawo i w lewo i nie pomaga...:((

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary i dobrze znany bug. W sumie ta kopalnia powinna być otwarta, ale widać, że mamy podwójny bug. Jedyne, co pozostaje to wczytanie poprzedniego save'a (jeśli oczywiście posiadasz taki) lub użycie kodów (po wklepaniu marvin-mode wystarczy nacisnąć K i bohater "przeniesie" się na drugą stronę bramy). Może i oszustwo, ale cel uświeca środki. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielek

Ja ściągnołem sobie zajefajny mod do gothica 1 a właściwie to całkiem nowa gra tyle że na silniku tym samym i takimi samymi opcjami (np. sterowanie) nazywa się on Diccuric i jest darmowy (plik do ściągnięcia ok. 190 MB) polecam z tej strony: www.gothic.phx.pl gierka opowiada całkiem inną historię jest długa i ma możliwość ściągnięcia łatki polskiej (gdyż owy mod jest produkcji niemieckiej) polecam fanom Gothica

jakby ktoś miał problem to służę poradnikiem do tej gierki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak w związku z tym modem. Po pierwsze czy da się przełączyć grę z okna na pełny ekran? I po drugie, czy to dla tego moda normalne, że mimo iż zwykły Gothic chodzi płynnie na maksymalnych ustawieniach, to mod rwie niezaleznie od kombinowania z ustawieniami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielek

A propos wszystkich zwątpień na temat gry przeczytaj se instrukcję którą pobierzesz z linku na stronie macierzystej wystarczy poszukać www.gothic.phx.pl a do zrobienia gry w oknie jest specjalna komenda do wpisania w konsoli tylko już niepamiętam jaka sprawdź na stronce :!:

Ja Diccurica przeszedłem ale jakoś mi się nie rwał :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Danielku, misiu mój pysiu, czytaj uważnie, ja mam grę w oknie i nie chcę tego, więc komend wpisywanych do konsoli i wywołujących grę w oknie nie potrzebuję;]

Po drugie nie wiem czy orientujesz się gdzie jesteśmy - to taki dział forum, który działa w ten sposób, iż nie muszę przewalać się przez jakieś instrukcje, skoro zrobił to już ktoś inny;]

Po trzecie, w związku z drugim - nie zamierzasz pomóc, nie odpowiadaj na posty.

I po czwarte, nie wiem czy Ci rwał, więc mnie o to nie pytaj;]

Znalazłem wczoraj coś na to rwanie - wyłączenie efektów związanych z ruchami roślinności powinno rozwiązać sprawę. Teraz jeszcze niech ktoś mi powie co z tym oknem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc...

Primo - gniazdo pełzaczy jest za bramą znajdującą się na najniższym poziomie kopalni, którą dowódca strażników otworzy dopiero za zgodą Iana (czyli po przyniesieniu koła zębatego i zrobieniu jeszcze czegoś, ale to sam odkryj ;)). Bez problemów raczej trafisz, bo po otworzeniu bramy można iść tylko jedną drogą do gniazda...

Secundo - od miejsca, gdzie stoi Ian zejdź niżej, miń Strażników Świątynnych i dojdź do miejsca, gdzie wejścia do bocznego tunelu pilnuje samotny Strażnik Starego Obozu. Wejdź do tego tunelu, tam schodzisz po drabinach, zabijasz pełzacze i przy maszynie jest koło zębate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu - nie wiem jak ci dziękowąc

Spoko, wystarczy tylko czypiendziesiąt przelane na moje konto w Szwajcarii. :mrgreen:

A teraz już na poważnie. Jeśli chodzi o pełzacze to generalnie najlepiej zabijać tym, z czym bohater jest najlepiej zaznajomiony. Jeśli chcesz w przyszłości zostać magiem i posiadasz sporo many to możesz ze zwojów nawalać i nimi się leczyć (bo w II rozdziale chyba jeszcze nie można używać run, jeśli dobrze pamietam). Trzeba tylko uważać, żeby za blisko nie podeszły, bo wtedy może być kiepsko. Łuki i kusze raczej odradzam, dlatego że te naprawdę przydatne (choćby Kusza Wojenna, bodajże 100 obrażeń) dostępne są dopiero w końcówce gry. Najłatwiej chyba wykończyć je bronią białą, bo jeśli ma się trochę siły i życia, to można je spokojnie siekać. Ja posiadając Miecz Strachu (od martwego Bullita :mrgreen:) i coś koło 8 lvlu nie miałem problemów z 3-4 naraz. Zresztą tam na samym dole kopalni, w jednym z bocznych korytarzów znajduje się Morgensztern (albo Łomotacz - nie pamiętam), całkiem przyjemne bronie (jeśli oczywiście nie posiadasz lepszej). Podsumowując - jeśli grasz wojownikiem, używaj broni, jeśli magiem - czarów. Nie ma co robić jakiś hybryd, to wtedy gra staje się sporo trudniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...