Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

ja mam taki problem : gram w 2 rozdziale i jestem aktualnie w kopalni przy bramie do gniazda pełzaczy. Otóż gdy otworzę bramę strażnicy tam wbiegają , ubijają jednego potworka i gdy zabierają się za następnego ....... wywala mnie z gry , bo niby jakiś błąd jest. Wcześniej miałem tak , gdy walczyłem z niektórymi stworami , ale wystarczało użyć magii lub kuszy. Co robić ??? Mam wersję z CDA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Problemy o których piszecie najlepiej spróbowac rozwiązać reinstalując gr ę - robiliście reinstalki? Jeżeli reinstalki nie pomogły, to pogrzebcie ze sterownikami - problem twki w tym zapewne, że Wasze karty nie maja ochoty wyświetlać jakiegoś efektu (np. użycie magii lub kuszy). Ale przes sterownikami zróbice po prostu reinstala :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , po 10 reinstalce wreszcie zrozumiałem , z czym był problem. Otóż walnięty był folder "system" , a po każdym odinstalowaniu ten folder zostawał. Gdy go usunąłem i zainstalowałem ponownie grę, wszystko poszło idealnie. Nawet lepsze ustawienia grafiki mi się pojawiły w menu ustawień :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz Gothic jest gra swietna lecz zabugowana.Dwie rady ja rzecz moge.

Pierwsza tak jak to ktos zauwazyl zabrac save do kumpla przejsc ten momen t i odpalic u sibie. Druga to reinstal gohica lub windowsa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak zdobyc 5 poziom (mam prwie 4)nie mając wogule umiejętności :?: Zaszedłem po tego Dustego do strago obozu i zprowadziłem go do tych śniętych i potem poszedłem do tego alchemika i pojawia się napis że potrzebuje 5 poziomu. Wogule ledwo co moge tam łazic po tym świecie bo zabija mnie większośc potworów ledwo co udało mi sie dustego przyprowadzic do śniętych bo po drodze został zabity przez silne potworki pare razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem jak mozna zdobyc bron dobra. Jest to pewien tric stosowany od dawien dawna. Otoz kup sobie czar piesci wiatru czy jakos tak podejdz do ochroniarza kaloma i uzyj tego na nim tak aby spal na dol. Oczywiscie zginie ale on nie jest do niczego potrzebny.Bedziesz mial jego bron i kilka duperelkow. Oraz troszke doswiadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge kupic ten pierścień :?: Pewnie w nowym obozie jeszcze tam nawet nie byłem.

BROWAR jak mam zainwestowac w jakieś umiejętności, w gothiku nie moge se wybrac umiętności po następnym poziomie. Przecież musze iśc do jakiejś szkoły by sie czegoś nauczyc a żeby mnie przyjeli do nauki walki musze zostac przyjęty do jakiegoś obozu i tu jest problem. A zbroje mam ale tylko spodnie kopacza mogłem kupic bo tylko to było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie to wszystko nie tak. Przede wszystkim żadnych szkół w Gothicu nie ma, co najwyżej nauczyciele pojedynczy. Wystarczy przecież pogadać z ludźmi w samym Starym Obozie i jest tam tylu nauczycieli niewymagających przyłączenia się do gildii, że spokojnie można rozwijać postać. Zresztą w pozostałych obozach też ich nie brakuje. Prosta sprawa - potrenuj trochę siłę np. u Diega, potrenuj walkę bronią jednoręczną, np. u Corda (Nowy Obóz) czy Scatty'ego (przy arenie w Starym), potem kup sobie lepszy miecz itd.itp. To tylko przykład, wystarczy trochę wyobraźni, bo to nie jest trudna gra. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo to nie jest trudna gra. :)

Tak , łatwa , pod warunkiem że nie zacznie się sypać z powodu bugów :P Teraz mam taki problem : otóż jestem w cmentarzysku orków. Uratowałem Baala i zacząłem przeszukiwać korytarze. W miejscu , w którym trzeba znaleźć ukryty przycisk , aby dostać się do zwoju on zatrzymał się , a ja poszedłem przeszukać inny ( taki mały z kolumnami, z trupami i częścią zwoju ). Zabrałem obie części zwoju i udałem się do Baala - wręczyłem mu obie części zwoju. Potem przez przypadek wszedłem z nim do pomieszczenia w którym byłem i zabrałem zwój. Otóż Baal zatrzymał się pośrodku i oświadczył , że coś tu musi być i nie ruszy się z tamtąd. Co mam robić ? Mam 2 savy , zrobione w odstępie 6 godzin grania :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo przejdż ten fragment jezscze raz jeśli masz save sprzed zebrania zwojów albo spróbuj oddać baalowi ten zwój skoro piszesz że go masz. Z drugiej strony baal tak czy tak później wręczy ci ten zwój

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj do końca posty , dobra :roll:

Zabrałem obie części zwoju i udałem się do Baala - wręczyłem mu obie części zwoju. Potem przez przypadek wszedłem z nim do pomieszczenia w którym byłem i zabrałem zwój. Otóż Baal zatrzymał się pośrodku i oświadczył , że coś tu musi być i nie ruszy się z tamtąd. Co mam robić ? Mam 2 savy , zrobione w odstępie 6 godzin grania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko koleś ale nie widziałem twoich save'ów na twoim kompie. Równie dobrze mogłeś krążyć sześć godzin po planszy (już nie takie rzeczy kiedyś robiłem) i wtedy zapisać. A więc się nie czepiaj. Co to teraz ludzi spotyka za chęć pomocy... :(:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra spoko ja miałem tak: oddałem mu 2 zwoje on je złożył w jeden a dopiero później mi wręczył. Gdybym był chamski to bym napisał "patrz gdzie łazisz" ale spoko każdemu się może zdarzyć. Aha i jeszce jedno : piszesz, że "wszedłem z nim do pomieszczenia w którym byłem i zabrałem zwój." jak mogłeś zabrać zwój skoro piszesz, że go dałeś baalowi???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zacząłem rozwijac postac dzięki nauczycielom, ALE nie rosną mi takie rzeczy jak siła czy zręcznośc, tylko więcej mony moge kupic.

Gdzie moge znaleśc nauczcieli dzięki którym wzrosną mi te rzeczy :?:

Bo już mam 30% umiejętności łukiem ale zręcznośc mi nie wzrosła a przy walce bronią jednoręcznom siła też nie rośnie po nauczycielach.

Jak mam przekonac do siebie 4 pozostałych baali ze śniętych :?:

Jeszcze jedno co dają książki które moge sprzedac po 100 bryłek rudy.

Mam książki o polowanio o magi ale gdy do nich zajrzałem nic nie wzrosło.

Moge je spokojnie sprzedac :?:

Fajny jest ten numer co sie wyciąga broń i wtedy sie z nim biegnie przez strażników i potem go sie chowa i tam można wejśc np do centrum zamku z tamtąd mam kśiążki i z nowego obozu też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge znaleśc nauczcieli dzięki którym wzrosną mi te rzeczy Question

Stary Obóz - Diego

Nowy Obóz - Lares

Obóz Sekty - Cor Angar (ale tylko strażników bodajże).

Jak mam przekonac do siebie 4 pozostałych baali ze śniętych

Trochę by to trzeba było opisywać, a przecież nie o to chodzi. Lepiej samemu znaleźć rozwiązanie, wtedy satysfakcja jest zdecydowanie większa. Podpowiem tylko - porozmawiaj z nowicjuszami. A jeśli naprawdę nie chce Ci nie robić - zajrzyj tutaj..

Jeszcze jedno co dają książki które moge sprzedac po 100 bryłek rudy.

Nie, właściwie wszystkie są tylko do poczytania sobie (ale budują klimat przynajmniej :)). Możesz spokojnie sprzedać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, właściwie wszystkie są tylko do poczytania sobie (ale budują klimat przynajmniej Smile). Możesz spokojnie sprzedać.

Jest parę które dają umiejętności :

Oprawiani krwiopijców

siła, polowanie i coś tam jeszcze nie pamiętam .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tą strone Eagle ma chyba wszystko. Gothic to pierwszy cRPG jaki w życiu gram więc dlatego zadaje takie pytania, postaram sie już nie zaśmiecac tego tematu moimi postami.

Aha moge byc w paru gildiach na raz :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...