Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

To nie cheat. Cheaty są po wpisaniu marvin-a, a to jest zwyszajny bug w grze. Zresztą nawet jak to jest cheat to chyba niewiele zmienia w trudności gry, jak sobie zaoszczędzimy 30 sek drogi. Ja tylko go użwywam w nowym obozie, jak z tamy skacze. A po kamień można wsoczyć i bez tego " cheata" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra zaczyna mnie powoli denerwowac gram juz od dosc dawna i w obozie sekty wyrobuilem sobuie taką opinie ze tylko ide do kolumua mówie mu o tym i juz jestem nowicjuszem,w starym obozie wykonałem wszystko poza walką na arenie i pokonaniem tego kupca od nowego obozu 8) .Ale do obozu sekty nie chce nalezec wole do starego ale zeby to zrobic musze ich pokonac a to mi sie za chiny nie uda jak wyzwalem jednego z nich to on mnie siekną w 3 sekundy a jak ja go walnołem to nic mu nie zrobiłem :shock: .To jak ja mam dołączyc do tego obozu??Chyba musze jeszcze grac z pare dni bez przerwy aby nabic sobie skilla aby móc pokonac tamtego ale to doswiadczenie tak wolno idzie a potworów tak mało tylko questy zostaja ale większosc wykonałem :evil: .Tera pojawie sie moje pytanie da sie nalezec do jednego obozu potem od niego odejsc i dołączyc do inego :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś nowicjuszem(sprawdź kliknij "b" i zobacz czy przy Gildii pisze Nowicjusz) nie dołączysz do Starego Obozu...Jeżeli chcesz dołączyć to Starego wystarczy że zrobisz zadania od Złego,Thorusa,świstaka,tego z areny zapomniałem jak się zwie,i to chyba wystarczy później idziesz do Diego pogadaj z nim o teście zaufania,idziesz do starej kopalni bierzesz liste z dostawą od Jana wracasz do Diego mówisz mu,on wysyła cię do Gomeza i to tyle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś nowicjuszem(sprawdź kliknij "b" i zobacz czy przy Gildii pisze Nowicjusz) nie dołączysz do Starego Obozu...Jeżeli chcesz dołączyć to Starego wystarczy że zrobisz zadania od Złego,Thorusa,świstaka,tego z areny zapomniałem jak się zwie,i to chyba wystarczy później idziesz do Diego pogadaj z nim o teście zaufania,idziesz do starej kopalni bierzesz liste z dostawą od Jana wracasz do Diego mówisz mu,on wysyła cię do Gomeza i to tyle...

Ehhhh...czytaj uwaznie zrobiłem wszystko co było potrzebne do przyjęcia do starego obozu poza własnie walką na arenie i chodzi mi ze te koles z którym mam walczyc jest jakis wykręcony i nigdy go nie pokonam i bede sie chyba musial duzo nabiegac zanim zostane przyjety(czyli pokonam tego kolesia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wywnioskowałem z tego chaotycznego postu to chcesz należeć do Starego Obozu, ale nie możesz pokonać wojowników na arenie i Mordraga, tak ? Ale można się obejść bez pojedynków. Z Mordragiem musisz pokojowo porozmawiać, zaczynając kwestią "są w tym obozie osoby, które mają cię serdecznie dość", a potem mówiąc, że chcesz się przyłączyć do Nowego Obozu. Szkodnik zaprowadzi gracza do tego obozu, ale nie wróci z powrotem do Starego, więc zadanie wykonane. A co do areny - możesz ją sobie odpuścić, jeśli wszystkie pozostałe zadania włączeniem z misją Diego wykonałeś. Dobrym sposobem jest również wyrzucenie rudy gdzieś i wtedy wyzwanie Kirgo lub Kharima na pojedynek. Nawet jak Cię pokonają, to Scatty Cię poprze za samą odwagę i nic na tym nie stracisz. Ja za to mogę się pochwalić, że obydwóch położyłem w uczciwej walce. ;)

EDIT: Nie, pokonałem ich normalnie po wyzwaniu na arenę. Kirgo właściwie za pierwszym razem pokonałem, kilka razy jedynie blokując (miałem wtedy 3 lvl chyba). A co do Kharima...Podchodziłem do tego z 20 razy, ale udało się. Miałem coś koło 7 lvl i raz mi się udało, że wszystkie jego ciosy zblokowałem i na dodatek kilka razy krytycznie uderzyłem go. Czyli po prostu małym łutem szczęścia mi się udało. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mogę się pochwalić, że obydwóch położyłem w uczciwej walce. ;)

wow!!!

Wyobrażam sobie jak to wyglądało.....

Co pare ciosów save i dobrze opanowane bloki.

Ja i ch w VI rozdziale bez problemu położyłem :D

:Edit:

Jak te 5 razy gre przchodziłem, ani razu w obozie sekty nie bylem. Raz dołączyłem ale sie zaraz wczytałem. Nie mógłbym być świrem z sekty ;)

:Edit:

Tak sobie mysle, albo mysle sobie, że wiem jak ich pokonałeś ( tych na arenie). Upuściłeś rude i przed wyzwaniem pobiłeś ich i potem wyzwałeś na pojedynek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mogę się pochwalić, że obydwóch położyłem w uczciwej walce. ;)

wow!!!

Wyobrażam sobie jak to wyglądało.....

Co pare ciosów save i dobrze opanowane bloki.

Ja i ch w VI rozdziale bez problemu położyłem :D

:Edit:

Jak te 5 razy gre przchodziłem, ani razu w obozie sekty nie bylem. Raz dołączyłem ale sie zaraz wczytałem. Nie mógłbym być świrem z sekty ;)

:Edit:

Tak sobie mysle, albo mysle sobie, że wiem jak ich pokonałeś ( tych na arenie). Upuściłeś rude i przed wyzwaniem pobiłeś ich i potem wyzwałeś na pojedynek :D

ja ich pokonałem sposobem działającym w obu Gothicach mian. cały czas blokować a jak już wyprowadzą cios to oddać i znowu blok... działa na każdego :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też działa, ale trzeba mieć wyczucie, bo czasem ci przeciwnicy sie kręcą wokół ciebie i nie wiadomo kiedy bloknąć :P

Mi sie nie chciało tak bawić. Zadanie i tak zaliczone, a jeśli o doświadczenie chodzi to pare potworków i mam już wyrównane zyski z tego jak bym ich pokonał. Zawsze jak gram to wykonuje zadania dla wszystkich obozów i na koniec do jakiegoś przystępuje :D , dużo doświadczenia to daje, np. ja miałem 8 level zanim przystąpiłem gdziekolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też działa, ale trzeba mieć wyczucie, bo czasem ci przeciwnicy sie kręcą wokół ciebie i nie wiadomo kiedy bloknąć :P

Mi sie nie chciało tak bawić. Zadanie i tak zaliczone, a jeśli o doświadczenie chodzi to pare potworków i mam już wyrównane zyski z tego jak bym ich pokonał. Zawsze jak gram to wykonuje zadania dla wszystkich obozów i na koniec do jakiegoś przystępuje :D , dużo doświadczenia to daje, np. ja miałem 8 level zanim przystąpiłem gdziekolwiek.

No ja tak samo tylko nie wykonałem wszystkiego w nowym obozie :D

BTW juz naleze do starego obozu dzięki za pomoc Eagle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam taki problem;/No gralem sobie fajnie i po kilka rabunakach na domy uzbieralem 1500 rudy i za 1000 weszle do zamku nie wiedzialem gdzie mam dokladnie isc wiec poszedlem do lochow byl tam ochroniaz wiec go ubilem i chce wrocic patrze a tu kraty i nie da sie otworzyc tam za nimi ochrona biega ale nie otwieraja jest po mojej stronie kawalek dlalej dzwignia ale on nic nie otwiera co mam zrobic czy to koniec z moja gra bo zapisalem jak juz bylem w lochach w 1 savie;/POMOCY!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gadac o doswiadczeniu to zauwazylem fajna rzeczy wiecie gdzie sa orki czarne? w jaskini takiej za mostem zaczely mie gonic ja do wody z 3 levelem i tam jest mala nizina ja tam stoje a one plywaja(nie ktore sie topia) i ja je nawalam za kaazdy 120 xp a on mi nic nie robia zawsze to cos nie?:Pwiec poszedl do jaskini i uciekalem i do wody wybilem cala jaskinie level sobie nabilem i kasy uzbieralem jaskinie cala oczyscilem z rzeczy lezacych i bylem bardzo szczesliwy!:D

Fajne tez jest jak zabilem w starym obozie w nocy ziomka od sprzedawania broni i pancerza i wszystko ukradlem rano patrze a on lezy na ziemi tam gdzie zawsze gada z tym ziomkiem i mozna go okras ale nie stety nic nie ma fajnie okradlem caly stary oboz i uzbieralem okolo 2000 rudy xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja okradłem wszystkich kupców w całej koloni 8)

Fajnie, że kupcom sie zawsze odnawają rzeczy z każdym rozdziałem.

Niektórych dopiero w 6 rozdziale okradałem i musiałem kilka razy gościa przewracać, bo wstawał, a nawet mu połowy rzeczy nie zabrałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja okradłem wszystkich kupców w całej koloni 8)

Fajnie, że kupcom sie zawsze odnawają rzeczy z każdym rozdziałem.

Niektórych dopiero w 6 rozdziale okradałem i musiałem kilka razy gościa przewracać, bo wstawał, a nawet mu połowy rzeczy nie zabrałem :P

No właśnie moim zdaniem to w ten sposób okradanie kupców w jedynce było trochę przesadzone. W dwójce już to zmeinili i nie można było okraść kupca z towaru, który maił do zaoferowania. A w Gothic III powinni zrobić określony udźwig danej postaci, jak przystało na dobrego cRPG-a, żeby trochę to realistycznie wyglądało 8) a nie nosi wszystko co popadnie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odpowie mi ktos na pytanie zadane wczesniej?ok zadam jeszcze raz:)Kurde mam taki problem;/No gralem sobie fajnie i po kilka rabunakach na domy uzbieralem 1500 rudy i za 1000 weszle do zamku nie wiedzialem gdzie mam dokladnie isc wiec poszedlem do lochow byl tam ochroniaz wiec go ubilem i chce wrocic patrze a tu kraty i nie da sie otworzyc tam za nimi ochrona biega ale nie otwieraja jest po mojej stronie kawalek dlalej dzwignia ale on nic nie otwiera co mam zrobic czy to koniec z moja gra bo zapisalem jak juz bylem w lochach w 1 savie;/POMOCY!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyj kodów, jak nie mozesz wyjsc zza krat, a dzwignia nie działa. Bedziesz usprawiedliwiony:) Nie wim czy sa takie same jak do Gothica 2, ale jesli tak to: Wejdz w okno statystyk, wpisz "marvin" (bez cudzysłowia), potem wyjdz z okna statystyk. Powinien ci sie pojawic taki napis w lewym górnym rogu "marvin-mode". A teraz wciskaj F8(słuzy do latania) po czym pchaj się na scianę/kratę a powinienes wyleciec z lochów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie moim zdaniem to w ten sposób okradanie kupców w jedynce było trochę przesadzone. W dwójce już to zmeinili i nie można było okraść kupca z towaru, który maił do zaoferowania. A w Gothic III powinni zrobić określony udźwig danej postaci, jak przystało na dobrego cRPG-a, żeby trochę to realistycznie wyglądało 8) a nie nosi wszystko co popadnie :wink:

Jak by sie uprzeć to morzna by mieć wszystkie rzeczy wewnątrz bariery :) ( no morze poza rzeczami nieśmiertelnych :) ). Ale nie warto sie tak bawić, później sie tylko szuka jakiegoś miecza czy łuku 5 min :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie pytanie:

otuż nie wiem jak sie podnosi w gothic przedmioty :oops:

prubowałem wszystkich klawiszy(tych co są do czegoś używane w controls na klawiature), kombinacji itd.

Możecie mi pomuc :?: powiedzcie co nacisnąc by coś podnieśc w ustawieniach klawiatury w default .

Mam gothica z CDA może coś popsuli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. W Gothicu sterowanie jest wyjątkowo popie@#@#@#. Za pierszym razem jak podchodziłem do Gothica i nie mogłem nic podnieśc i do nikogo zagadać, to się trochę wkurzyłem i wywaliłem od razu grę z dysku. Ale że jestem prawdziwy gracz to po jakimś czasie zainstalowałem, rozpoznałem sterowanie, no i zaczołem grać(nawet się założyłem że gothica na 100% przejdę). Później jest już spoko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle mógłby ktoś napisać(obiektywnie!!!) która z frakcji jest najlepsza(biorąc pod uwagę moc pancerzy, dostępność czarów, questy itp.). Sam jestem w sekcie, ale trochę mi teraz głupio że do tak naiwnego ugrupowania trafiłem. Śniący jako bóstwo ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na zostaniu dobrym magiem, to wybór Obozu Bractwa nie był trafiony, ponieważ można tam poznać jedynie 4 krąg magii. Lepiej dołączyć do Starego lub Nowego Obozu, bo jedynie magowie wody lub ognia mogą osiągnąć 6 krąg. Runy w Gothicu I są dostępne dla każdej z klas. Jeżeli chodzi o zbroje, to ostateczne wersje pancerzy każdej z frakcji mają takie same współczynniki, jedynie szata Maga Ognia jest nieco słabsza. Biorąc pod uwagę potęgę magii w Gothicu, najlepszym wyborem wydaje się stworzenie silnego maga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale fajnie mam 10 level gram juz w to razem 10 godzin i wlasnie poszedl sobie na maly napadzik na ten wierze na samym dole mapy tam gdzie sa bardzo silne potowry hhe fajnei wziolem zwoj ze sie w wilka zmienilem i szybko kolo kazdego potowora i zrabowalem cale wierze :DDD mam juz 4500 rudy:Da i bron mam 2 reczna 71 ataku i najlepsza zbroje dla cienia:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...