Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

sprzedaz opiera sie na wymianie ,podstawowym surowcem jest ruda ale mozesz sprzedac wszystko co ma jaksa wartosc (kupujesz za 100% ceny a sprzedajesz za polowe -niestety niema mzoliwosci targowania sie) ,po prostu twoja propozycja musi miec wartosc taka sama lub wieksza niz wartosc przedmiotow kupionych.

a co do zdobywania pieniedzy to polecam nabijanie za pomoca przyzywancow lub kradziez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Danielek

Tak ale jak handluje to przekładam przedmioty do m,ojego okienka a potem najeżdżam na okienko to po lewej to chyba sprzedawcy i wciskam enter i przyjmij tylko że żadnej kasy (bryłek rudy) nie dostaje to jak mam sprzedawać żeby coś zarobić ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha więc o bryłki chodzi :)

po prostu wyszukujesz u spredawcy bryłki (bo to uniwersalne)

i zamieniasz za swój towar (tak samo przezucajac jak inne towary).

a tak serio to "pieniadze" w gothicu to kazdy przedmiot z wartoscia...brylki daja jednak mzoliwosc kupna zbroji oraz nauki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąc rudę z okna przedmiotów sprzedawcy, a dopiero w tedy zarobisz.

Te 2 okienka co są na środku podczas handlu - na samej górze są 2 małe, w których jest pokazana łączna wartośc wystawionych przez ciebie przedmiotów i tych przez NPC'a zawsze staraj się, by przedmioty zabrane przez ciebie podczas handlu miały tą samą wartośc, co te, które ty wystawiasz.

Aha >> Danielek - jak masz zamiar zadac kolejne, że się brzydko wyraże "n00berskie" pytanie, to najpierw przeczytaj wcześniejsze posty - jeszcze nikt od czytanie nie umarł, spoko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plaża z wrakiem statku i ognistymi jaszczurami...Na klifie koło tego jest taka wieża, zwana Wieżą Mgieł. Musisz tam wejść, rozwalić kilka(naście) szkieletów i maga - szkieleta. Ten ostatni będzie miał księgę zwaną Chromanin. Przeczytaj ją i pojawi się nowy quest. Polega on na znajdowaniu następnych księg Chromanin (razem jest ich 6) rozsianych po całej Kolonii. Oczywiście nie ma dokładnych namiarów, gdzie jest następna księga, jedynie wskazówka - zagadka, która może naprowadzić gracza. Nagrody ? No EXPa sporo jest za to, no i satysfakcja jeśli sam je znajdziesz. A koniec questa jest baaardzo zaskakujący.

Jaki jest ten zaskakujący koniec?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto on:

"wszystko kończy sie tam gdzie się zaczyna...."

Po odnalezieniu wieży mgieł odnajdujemy w końcu mistrza...martwego zabitego przez własne twory ,które nie miał siły kontrolować...po tylu wędrówkach własciwie okazuje sie że "chromanina" i tak nie znajdziemy :( (mialem nadzieje na jakis nową moc :P)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch ja się chyba pochlastam mam dostarczyć rzeczy na UluMulu :D

Pełno biegania po całym świecie za jakimś dziadostwem to trochę nudnawe . Mam już język jaszczurki i kły węża, brakuje jeszcze cieniostwora i trola . Gdzie te pokraki można znaleźć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje jeszcze cieniostwora i trola . Gdzie te pokraki można znaleźć ?

Hm, niech sobie przypomnę...Troll na pewno jest w tym samym miejcu co kiedyś był (tj. Kanion Trolli, tam gdzie z Diego zdobywałeś Kamień Ogniskujący). A Cieniostwory są w lesie w połowie drogi ze Starego Obozu do Obozu Sekty. Z bagien jest taka ścieżka i prowadzi ona do lasu. Rozejrzyj się tam, przynajmniej jeden cieniostwór powinien tam być, jeśli nie więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się inaczej podchodze do tego kołowrotu w obozie orkuw i pisze że zacięty . Ale mogę zamienić się w chrząszcza i przepełznąć do nich .

Ile rozdziałów ma Gothic? Ja jestem w tym z zawaloną kopalnią czyli ile jeszcze do konca zostało? I gdzie znaleźć tą runę teleportacyjną do starego obozu . Bom u tego xardasa ? dostaje teleport to nekromaty :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się inaczej podchodze do tego kołowrotu w obozie orkuw i pisze że zacięty (...) Ile rozdziałów ma Gothic? (...) I gdzie znaleźć tą runę teleportacyjną do starego obozu (...)

Zapewne jest zacięty dlatego, że nie masz jeszcze ULU-MULU. Takie zabezpieczenie, żeby gracz za szybko gdzieś nie doszedł. Jak będziesz miał w/w broń kołowrót się zapewne odblokuje. Gothic ma 6 rozdziałów z tym, że ostatni to właściwie tylko ostateczna walka jest. Czyli trochę tego masz do końca, V rozdział zaczyna się dopiero jak zdobędziesz ULU-MULU. Runa teleportacyjna do Starego Obozu jest w zatopionej wieży Xardasa w jednej ze skrzyń. Ale i tak nie otworzysz jej bez klucza, który Xardas daje dopiero w V rozdziale po wyjściu ze Świątyni Śniącego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwój, a runa.

Ale w starym obozie można troche fajnych przedmiotów znaleźc, ale mając Uriziel i magiczną zbroję nie ma co liczyc na jakąś lepszą broń.

Tak na dobrą sprawę, to po przeteleportowaniu się do Starego Obozu opłaca się tylko przeszukac zwłoki magów ognia - jeden ma całkiem sporo eliksirów i zwojów - no i przy okazji można sobie tam nieźle naexpic, przede wszystkim w samym zamku.

I tak się zastanawiam - ja będąc w tym Starym Obozie zabiłem Kruka, to jakim cudem jest on żywy w dodatku "Noc Kruka" w Gothic 2?

Grałem w niego już jakiś czas temu i nie pamiętam by było to tam wyjaśnione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się zastanawiam - ja będąc w tym Starym Obozie zabiłem Kruka, to jakim cudem jest on żywy w dodatku "Noc Kruka" w Gothic 2?

Grałem w niego już jakiś czas temu i nie pamiętam by było to tam wyjaśnione.

Taa tutaj mamy paradoks - wszyscy, których większość graczy zabiło nagle zmartwychstają (Kruk, Thorus, Fisk, Dexter, Snap, Fletcher, Bloodwyn i może jeszcze ktoś), a nieśmiertelny Stone gdzieś wsiąka. Ja też nie widziałem jednoznacznej odpowiedzi na to. Tylko najciekawsze jest to, czy twórcy celowo coś ukryli przed nami (ingerencje Beliara choćby) i odpowiedź dadzą w III części czy po prostu nagle uznali, że dla większego klimatu Obozu Bandydów warto ożywić kilku trupów...Chociaż znając Pirahna Bytes to stawiam na to pierwsze, bo chyba aż tak WIELKICH niekonsekwencji by nie zrobili w stosunku do pierwszej części...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w świątyni orków. Są tu trzy przełączniki z ktróryminie mogłem sobie poradzić więc zmieniłem się w chrząszcza i przeszedłem pod kratą. Zabiłem trzech orków szmanów i Gor Boba i nie wiem co dalej pod tymi kratami nie da się przejść jako chrząszcz. Czy to, że nie bawiłem się przełacznikami ma jakiś wpływ na to co się teraz dzieje? Czy z tymi ścianami z dwoma łucznikam i gwiazdką po środku czeba coś zrobić, a jaśli tak to co. Bardzo prosze dobrzy ludzie pomóżcie mi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz chyba taki pokój z kolcami. Na ścianie jest duży klocek, w który musisz strzelić z łuku / kuszy. Uważaj na kolce! Wtedy w ściania po drugiej stronie otworzy "otworzy się" dostęp do innego przycisku. Użyj go.

Kolejność użycia tych 3 przycisków znajdziesz na ścianie, na początku przygody w świątyni Śniącego. :wink: Jej znajomość okaże się jeszcze raz przydatna. Właśnie tam, gdzie dojdziesz po zagadce z "kolczastą" podłogą. :-P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem nie moge podnosic zadnych przedmiotow i mam pytanie w zwiazku z tym czy ktos moze zetknal sie z podobnym problemem i moze mi pomoc i dzieki dla luzika dzieki za wyrozumialosc chociaz miales troche racjii

ja mam ten sam problem i wlasnie przez niego wywaliłem grę z dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ctrl + strzałka w górę przy domyślnych ustawieniach sterowania - proste jak budowa cepa.

Przy czym przedmiot, który chcecie wziąśc musi byc podświetlony. Było to wałkowane parę razy...

BTW: nie chcę nikogo obrażac, ale jeżeli ktoś ma problem w grze już przy sterowaniu to na ok.85% pojawi się tu jego post z kolejnym problemem, więc

od razu - w poprzednich postach można znaleźc odpowiedzi na te najczęściej zadawane pytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniu obok jest zwój teleportacji orków, jest w jednej z jam.

Jednak jest to tylko jednorazowe wyjście, ponieważ i tak nie będziesz mógł potem otworzyc bramy do świątynii. Zostaje jedynie pozabijanie szamanów i zabranie statuetki, lub - jeżeli twoja postac jest za słaba na taką walkę - kod na szybki teleport o kilka kroków w przód, ale tego nie podam, ponieważ używania cheatów nie pochwalam, a na www.gothic.phx.pl znajdziesz trochę tego.

BTW. tak na dobrą sprawę, to jeżeli to odpowiednio rozegramy, to będziemy w stanie wyrżnąc całe miasto orków bez większych problemów i żadnych trudności nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...