Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

Muiszisz miec bodajze czar Uderzenie Wiatru, albo Piesc Wichru :). W kazdym badz razie cos ze słowem Wiatr w nazwie czaru. Czar znajdziesz w Nowym obozie u maga chodzacego wokół kopca rudy, lub w obozie na bagnie u takiego gostka co stoi pod wiatą, a przy nim jest chyba 3 ziomków i ich uczy, lub mozna tez w Starym obozie u Magów Ognia.

PS Ja tam przeskoczyłem tam bez czarów, miałem akrobatyke :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

kręgi magii to inaczej umiejętność posługiwania się nią. Idziesz do nauczyciela (np Saturas) i wydajesz odpowiednią ilość puntów umiejętności, ale musisz też należeć do magów aby chcileli cię uczyć (albo do bractwa). No i na finał: możesz używać tylko te runy które wymagają rownego lub niższego kręgu od liczby kręgów o których wiedzę posiadasz, np umiejąc krąg 3 możesz używać wszystkich run o kręgu od 3 w dół.

PS. najwyższy krąg jest 6 i tylko jedna osoba może cię go nauczyć, ale jaka to nie powiem :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem w starym klasztorze.
Ja tam przeskoczyłem tam bez czarów, miałem akrobatyke :)).
Mówicie o kamieniu z górskiej fortecy, a nie z klasztoru. :roll:

Dla tych, którzy mają problemy z jakimiś misjami polecam to:

SOLUCJA DO GOTHICA

Edit do posta poniżej:

Wybaczcie. Ten etap w grze był TAK dawno temu. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadaZ napisał:

Mówicie o kamieniu z górskiej fortecy, a nie z klasztoru. :roll:

Mówimy o klasztorze. Widziałes gdziesz w Gorskiej fortecy jakas kolumne, do przewrócenia?? :roll: A takowa jest tylko w Starym Klasztorze (dokładnie na górze tego klasztoru, aby tam wejsc trzeba sie wspiac po pólkach skalnych) i słuzy do tego, aby ją za pomoca czaru przewrócic i przejsc po niej na 2 strone przepasci, a mnie sie udało skaczac tam za pomoca akrobatyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zawaliła się stara kopalnia . Mam znaleźć Leesera co to za jeden i gdzie go znajde?

Lestera. :) To taki nowicjusz z Obozu Bractwa...Zbierałeś z nim Kamień Ogniskujący w Górskiej Fortecy. Jest on właśnie w tej twierdzy, w jakiej jakby bibliotece. Małe to miejsce jest, więc nietrudno go znaleźć. Nawet bodajże po żadnych drabinkach tam nie trzeba wchodzić siedzi on już na samym dole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w tej twierdzy gdzie trzeba bylo uzyc czaru telekinezy.

zeby dostac sie do starego obozu zamiast przemienia sie w chrzascza mozna bylo uzyc runy teleportu ktora mozna znalezc w starej wiezy xardasa.

(takie pytanko: czy ktos z was uzywal czaru kontroli? bo ja go odkrylem dopiero przy drugim podejsciu :D jakos wczesniej mnie nie interesowal...ciekawe ma wlasciwosci ...sporo zadan mozna w ten sposob latwiej ukonczyc)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm co z tym czarem kontroli ja go w kilku miejscach użyłem i raczej nie wywołał pożądanego efektu . Telekineza? coraz mniej rozumię ja jej wcale w twierdzy nie używałem . A gostek co ze mną szedł gdzieś się zapodział nadal mam akt własności ziem :D

Gdzie jest ta wieża xardasa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałeś Telekinezy ? o_O To jak ściągnąłeś Kamień stamtąd ? Bo innego sposobu nie widziałem. Gdzie jest Xardas ? Tu jest mapa pokazująca to . A najprościej mówiąc - stań tam, gdzie stało dwóch strażników ze Starego Obozu (taki posterunek jakby przed ziemiami Orków) i idź stamtąd cały czas prosto, eliminując wszelkie tałatajstwo typu Orkowie, Wargi i spółka. Zresztą na mapie to widać. Oczywiście najłatwiej mieć tu przy sobie mapę kolonii i patrzeć na pozycję gracza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Gothic ale nie miałem tej misji "Chromianin". Na czym ona polega? Co trzeba zrobić i co wynika z zaliczenia tej misji??

Hm, skoro przeszedłeś to wiesz pewnie, gdzie jest plaża z wrakiem statku i ognistymi jaszczurami...Na klifie koło tego jest taka wieża, zwana Wieżą Mgieł. Musisz tam wejść, rozwalić kilka(naście) szkieletów i maga - szkieleta. Ten ostatni będzie miał księgę zwaną Chromanin. Przeczytaj ją i pojawi się nowy quest. Polega on na znajdowaniu następnych księg Chromanin (razem jest ich 6) rozsianych po całej Kolonii. Oczywiście nie ma dokładnych namiarów, gdzie jest następna księga, jedynie wskazówka - zagadka, która może naprowadzić gracza. Nagrody ? No EXPa sporo jest za to, no i satysfakcja jeśli sam je znajdziesz. A koniec questa jest baaardzo zaskakujący. Jeśli byś kiedyś szukał tych ksiąg to pamiętaj, że aby pojawiła się następna księga musisz przeczytać poprzednią. A jeśli nie chcesz samemu szukać oto mapka. Ale naprawdę lepiej samemu znaleźć, satysfakcja jest przednia. :) Aha radziłbym się wybierać do tej Wieży Mgieł dopiero z dobrym lvlem, bo w końcu szkielety dobrymi przeciwnikami są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej denerwują pod koniec gry i przy znajdowaniu zbroi z magicznej rudy - Szkielety w tedy nie są zbyt silne, nie zadaja dużych obrażeń, ale ja łażąc przez pewien okres gry z Krzykiem Wojownika, miałem pewne problemy - częste nic nie robiłem tym szkieletom...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja już byłem w tej wieży :D

Dobra jak rozwalić kamiennego golema . Ja znalazłem sposób zaciągłem go do tego mostku przy obozie orków . No i super wpadł według planu do wody i tam się pluskał wyleźć nie mógł :D A jednak gra go telep[ortowała z powrotem na swoje miejsce :evil: paskudny bug :evil:

Lodowego i ognistego bez problemów rozwale .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak rozwalić kamiennego golema

Młotem, najzwyklejszym młotem. :) Kupcy powinni mieć jakieś na składzie, np. Młot Orków. Kilka razy walniesz i po sprawie. A jak kupcy nie mają to jest w takiej jaskini przed mostem do tej Starej Twierdzy. Nie wchodzisz na ten most tylko skręcasz w prawo - tam powinno być trochę Ogarów i drzwi do jaskini, a tam Młot Orków...Zwykłym mieczem, zaklęciem czy dystansowymi raczej go nie ruszysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. jeżeli chodzi o to co sprzedawac, by na tym zyskac, to postaraj się najpierw polowac na zwierzęta typu ścierwojad i kretoszczur. Mięso, które z nich weźmiesz możesz potem usmażyc na patelni, dzięki czemu będziesz mógł sprzedawac je po dobrej cenie. Możesz też iśc (ale mając ponad 40 bryłek rudy) do obozu na bagnie, do kowala. Kup za 40 bryłek rudy surową stal i zacznij wykuwac miecz( użyj tej stali najpierw na piecu, potem wiadro z wodą, potem kowadło i "to coś do ostrzenia mieczy" - zapomniałem jak się to urądzenie nazywa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...