Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3


remulak

Polecane posty

Jeśli chcesz się z netem łączyć bezprzewodowo to owszem - potrzebujesz adaptera do Xboxa no i jakiegoś nadajnika - może być np Livebox TP, ale jeśli neta ciągniesz do kompa po kablu, to musisz jeszcze mieć router, który będzie "nadawał" internet bezprzewodowo. Oczywiście możesz też podłączyć konsolę kablowo, wtedy jedyne czego potrzebujesz to tenże kabel, ale nie wiem czy jest w zestawie czy musisz go dokupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

130zł na rok kosztuje opłata Golda czyli umożliwia granie przez sieć. ;) Ja w PS3 mam o tyle wygodniej, że nie mam headseta, a słuchawkę bluetooth od Nokii, która robi za headset. Elite jest w cenach ok. 1000zł. ;) Kabel w zestawach Premium i Elite jest w zestawie. O ile dobrze pamiętam. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem co to za zdrapki jakieś (pisali tak gdzieś w tym temacie to powtórzyłem:))

Kolega kiedyś korzystał z Xbox Live (to ta usługa co nie??) i za miesiąc 10 zł wychodził a można za całe 13 miesięcy 130 zł. tak wykoncypowałem czytając posty:)

Jeśli tak to jak to się płaci??? przelewem czy mozna inaczej??? (bo konta nie posiadam:))

Wow to wersja Elit nie jest tak strasznie droga, kurcze nprawde mam apetyt na konsolke:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz na allegro zdrapkę na 1/3/6/12 miesięcy. Wpłacasz pieniądze za Golda. Na email Ci przysyłają kod, który wklepujesz na stronie www.xbox.com będąc zalogowanym na swoim koncie, lub z poziomu konsoli. :) Teraz na miesiąc kosztuje ok. 20zł, na 3 z 45zł, na 6 ok. 80zł, a na 12+1 miesiąc 130zł. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na rok się najbardziej opłaca...nic tylko battlefield bc2 na xbox i grać w multi bo zapiera dech:) (to wszystko jeśli oczywiście kupie te maszynke:))

A macie jakieś gry godne polecenia w multi??:)

Ps.:Pytam z ciekawości na razie bo ja totalnie nie umie grać na padzie!!! (jedynie wyscigowe gierki to jako tako opanowane). Raz grałem w Gears of War u znajomego to normalnie nic nie umiałem, w pierwszym miejscu akcji mnie zabili:/

Czy ktoś kupił konsole nie mając z nimi styczności przed zakupem??? I czy trudno się zaklimatyzować w pada??:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na padzie grałem już na długo przed zakupem konsoli, ale widząc po znajomych to nie ma z przyzwyczajeniem się do pada problemów;). Chociaż chyba nigdy nie zmienię zdania, że w strzelankach pad przegrywa w przedbiegach z myszką i klawiaturą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZeneQr

Ja kupiwszy Xboxa to był mój pierwszy pad i bardzo szybko nauczyłem się na nim grać. ;) Do multi to HALO: ODST, Gta 4, CoD4/MW2, Gears of War.

@fryz

Ja teraz takie buly wale na padzie od XO, bo na DualShocku to masakra, że jakbym grał na myszce. :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, że jedną z niezaprzeczalnych przewag X0 nad PS3 jest pad.

Tym niemniej nawet ten od M$ wymaga przyzwyczajenia i praktyki, a myszka... cóż, nie wyobrażam sobie, żeby ktoś miał mnie przekonać do strzelania na padzie;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracam:) po przerwie, pad w xboxsie wygodniejszy??? no chyba macie racje bo u mnie takie same komentarze są a ja tylko obcowałem dłużej z padem od ps, bo grałem na ps1 gdy nie miałem PC:)

Kurcze chętnie bym do was dołączył "konsolowce" ale choćbym nie wiem jak chciał to nie dam rady PC kupić i konsoli albo nawet jednego ze sprzętów, bo raz praca (lub jej brak) i mało kasy wszystko przez kase:/

Hmmm ja dziwie się czemu tu jeszcze nie było odglosu natala i różczki sony:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracam:) po przerwie, pad w xboxsie wygodniejszy??? no chyba macie racje bo u mnie takie same komentarze są a ja tylko obcowałem dłużej z padem od ps, bo grałem na ps1 gdy nie miałem PC:)

Zobacz chociażby do testu padów w CDA. Kto jest pierwszy? Pad Xboxa! Jest naprawdę świetny, i nikt tu nie przesładza. Przyzwyczaisz się - jesteś koksem.

Kurcze chętnie bym do was dołączył "konsolowce" ale choćbym nie wiem jak chciał to nie dam rady PC kupić i konsoli albo nawet jednego ze sprzętów, bo raz praca (lub jej brak) i mało kasy wszystko przez kase:/

Najtaniej, na Ceneo znalazłem Elite za 890 zł. Masz tam wszystko, żeby sobie grać (choć do Xlive trzeba dołożyć), a gry na Allegro znajdziesz bardzo tanie (ME 1 za 70 zł! Halo 3 za 30 zł!) musisz tylko umieć szukać i być cierpliwym. Jedynym problemem są cokolwiek rzadkie polonizacje, ale na szczęście coraz rzadziej. (Chyba, że umiesz dobrze język).

Hmmm ja dziwie się czemu tu jeszcze nie było odglosu natala i różczki sony:)

Wyobraź sobie, co będzie jak wyjdzie. :wink:

Btw. Mam taki problem co do XLive. Mam router, który od mojego Xboxa leży w odległości 2 m w linii prostej. Jest jakiś patent, żeby podłączyć XLive, bez kabla? Proszę o pomoc, to bardzo pilne. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby nie miał szejściu lat to tak:)

Teraz nawet filmy się ledwo ogląda:/

Na konsoli problemów nie ma z wymianą różnych podzespołów na nowsze i to ogromny plus.

A PC jeśli miałbym na iksa monitor i kilka gier to tylko do neta potrzebny bo ja na starym nie wytrzymie!!!:/

Ps.:wyjaśnijcie prosze o co chodzi z tymi routerami do Xbox Live, bo pisane było że nie trzeba nic podłanczać a tu ciągle o kabel do routera, po co to i do czego??:)

@Tyt0k trzeba być cierpliwym?? łatwo mówić:) Ja mam ogólnego pecha do wszelkiego rodzaju sprzętu zawsze coś nawala albo uszkodzone:/ może to przez brak cierpliwości?? nie wiem:).

A co do Halo za trzy dychy to serio???? tyle??? to nieźle uszkodzona musi być czy co...ja iksa przedewszystkim bym chciał kupić dla Fable 2 i tam kilku konsolowym hitom:) (najlepsza gra ever!!:))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komp ci potrzebny do neta tylko, to radzę go sprzedać i kupić PS3 ;] PS3 ma przeglądarkę, podłączasz klawirkę i gryzonia i hulasz po stronach. Pamiętaj, że by jakakolwiek konsola zgrała się z monitorem musi on obsługiwać HDCP. Jeśli nie będzie, to po podłączeniu konsoli zobaczysz czarny ekran.

@EDIT ZeneQr ty masz pecha? A co ja mam powiedzieć? Zdupc*** 2 PS3, co miesiąc muszę kupować nowe słuchawki do MP4 bo też się kiszą, telefon lądował 3 razy w serwisie, monitor klęknął tak, że nawet serwis nie wie co się stało, a o takich rzeczach jak rozwalenie NIEZNISZCZALNEGO (dosłownie- na testach jeździli po nim terenówką i nic) IPODA (sam sie rozwalił) nawet nie wspomnę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piractwa na X'ie-gry na PS3 i Xbox'a są w takiej samej (czasem podobnej) cenie więc piractwo nie powinno być przeszkodą do kupienia X'a ponieważ nie wpływa na cene gier. Aostatnio organizowan acja, pamiętacie ją "Nie przerabiam-Nie kradne" i niech fanboje PS3 tak sie nie szczycą, że Ps3 nie zostało spiracone (choć to ważne ale nie do przesady).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm do mometu prawdy (czyli czy wogól coś kupie) jest jeszcze szmat czasu. neta mam na umowe jeszcze grubo ponad rok, na PS jest darmowy net chyba tak??:)

Ale kurcze Xbox ma Fable 2, Gears of War Mass Efect, SC Convition itd. (a na niej mi zależy najbardziej) a PS3 znów Uncharted 2, Killzone 2, Resistance, I Cran coś tam (tytułu pełnego nie pamiętam ale na tej grze można powiedzieć że się wychowałem:)) (sorry za błędy):).

Masakra z tym wszystkim...od niemal zawsze jestem za maszynką M$ choć większe doświadczenie na PS:). Jestem dziwny bo tydzień temu moje komy były usuwane z powodu naruszenia regulaminu i nie fajnie pisałem na M$ i sony:) a dziś chciałbym odejść od PC:).

Hmmm a może kupić starszego PC (dla neta i dla siostry ogólnie:))

i konsolke???

@Paveloo951 co do pecha to mamy coś wspólnego:) Ja nie posiadam tylu zabawek ile ty ale masz pecha tak jak ja:/ ale co zrobić że nas los tak każe???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taniego Notbooka dla internetu czy pisania dokumentów i zainwestuj w PS3/Xbox-a, ja osobiście polecam tego drugiego, ale twoja wola. :wink:

@down

XLive możesz sobie zawsze kupić później, a Halo 3 w MP zapewni ci dłuuugie sesje. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyt0k ile ja już razy pisałem że fable 2 to priorytet jeśli chodzi o gre a na jakich platformac jest???:)

Xbox360:) Ale to jak będę miał potrzebne środki bo to zależy od pracy (czy wogóle będzie/zmotywuje się), ilości kasy:) tak by starczyło na gierki i live:)

TO BARDZO DUŻO ELEMENTÓ WIĘC NIE WIEM CO ZROBIE, BO STRACH INWESTOWAĆ W KONSOLE (brak grania w cokolwiek z braku kasy, ale i to ma dobre strony)

A z tym netbookiem jest niezły pomysł:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No netbooka można wyhaczyć już za jakieś 200-300 zł (ale takiego prawdziwego netbooka-żadna gra na nim nie ruszy :), więc warto się nad tym zastanowić.

@EDIT- czemu mój wcześniejszy post został usunięty?

Uzyłeś słowa przez który mogł zostać usunięty twój post:)

A wracając do tematu to netbook potrzebny tylko do netu a do gier wiadomo co:)

Wiesz byłbym skłonny nawet wymienić coś co odpowiada za zwieszanie się kompa i poczekać rok by kupić nie wiem może laptopa:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiem Ci, że coraz poważniej myślę, żeby zostawić Xa, a sprzedać PS3 ze względu na pada. Wolę grać wygodnie, a nie męczyć się ze sterowaniem. biggrin.gif

To już wybór konsoli ze względu na pada nie jest dziwnym wymysłem? :-)

ZeneQr, Tyt0k - Sytuacja z internetem ogólnie wygląda tak, że można używać go bezprzewodowo, bądź przewodowo (to się w odkrywcę zabawiłem :happy:).

1. Przy kablowym połączeniu ewentualne koszty ograniczają się do kabla (z X360 w wersjach Premium i Elite w zestawie, nie wiem jak z PS3) oraz routera (jeśli nie posiadamy "w skrzynce z internetem" dwóch "slotów" - ja tak akurat mam). Oczywiście są różne routery, a różnią się one liczbą miejsc na kabel, możliwością podłączenia różnej ilości sprzętu bezprzewodowo, a obie te rzeczy przekładają się z kolei na cenę. Niezależnie od konsoli, wydatek jest ten sam.

2. Jeśli zdecydujemy się na bezprzewodowe połączenie konsoli, to trzeba uwzględnić pewien fakt - w PS3 mamy wbudowany moduł pozwalający na używanie sieci "wireless", natomiast do X360 trzeba dokupić dodatkowo adapter (podłączany pod USB z tyłu konsoli, w specjalnym miejscu) - taki moduł widziałem już nawet za cenę poniżej 100 zł, jednak dla niektórych jest to znacząca różnica. Dalej... Przy konsoli Sony mamy (jak na razie) pełny dostęp do wszystkich funkcji internetowych od razu, z kolei wraz z konsolą MSu mamy usługi internetowe ograniczone (o tryb multiplayer oraz różne zniżki dla użytkowników płatnego "netu"). Cenę pakietu Xbox Live Gold (pełen pakiet) możecie sprawdzić na Allegro (oczywiście najlepiej kupować roczny abonament), ale wstępnie piszę, że koszt całorocznej "zdrapki" rozkłada się na kilka złotych miesięcznie.

Podsumowanie - żeby nacieszyć się internetem przy Xboxie musimy dopłacić jednak "trochę" pieniędzy, jednak rekompensuje to trochę niższa cena samej konsoli :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...