Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kraven2000

Wywiad z Wampirem, Anne Rice

Polecane posty

W tym temacie chciałbym na forum zaznaczyć, że istnieje bardzo ciekawa książka pod tytułem "Wywiad z Wampirem". Napisana w 1976 roku przedstawia czytelnikowi noc, podczas której wampir Louis opowiada młodemu dziennikarzowi historię swojego życia. Zarówno z czasów bycia śmiertelnikiem jak i potępieńca.

W czasie swojej opowieści, wampir przedstawia swoje narodziny i życie z Lestatem. Romans z wampirzym dzieckiem Claudią, miłość do najstarszego znanego wampira Armanda. Poznajemy jego losy zarówno w Nowym Orleanie jak i w europie, również wschodniej.

Bardzo polecam książkę każdemu, kogo interesują historie zarówno o wampirach jak i uczuciach, dobru i złu ogólnie.

Na podstawie książki nakręcono również film o tym samym tytule. Jest on równie dobry, jednak w kilku dosyć ważnych szczegółach różniący się od książki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dnie temu skończyłem czytać tą książkę. Nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z filmem na jej podstawie, dlatego też sam mogłem sobie wykreować wyobrażenia na temat bohaterów. Jak dla mnie jedna z najlepszych książek jakie ostatnio przeczytałem, ciekawa fabuła i wyraźni bohaterowie. Nie wiem jak dla was ale według mnie Lestat był o wiele ciekawszą postacią niż Louis, ja rozumiem jego wahania i wątpliwości ale w niektórych momentach zwyczajnie mdliło mnie niezdecydowanie. Oczywiście mam zamiar kontynuować czytanie Kronik Wampirów, jestem ciekawy przygód innych bohaterów, z tego co wiem drugi tom jest poświęcony właśnie Lestatowi. Wydaje mi się że dopiero przebrnięcie przez całość serii da pełny obraz tej historii. I jeszcze słowo na temat porównania książki z filmem, zdecydowanym minusem filmu jest upłycenie historii i w pewnych momentach nawet przekłamanie treści, z drugiej strony jest to zrozumiałe książka nie ogranicza czasowo. Wydaje mi się że gdybym najpierw miał kontakt z filmem, po książkę bym nie sięgnął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książkę czytałam przed filmem i muszę przyznać, że bardzo mi się podobała. Mamy tutaj klasyczne dość wampiry, poznajemy ich historię i życie...Ach, niewiele już z tego pamiętam, to było parę lat temu...Niedawno miałam zamiar sobie tą książkę odświeżyć w ramach odtrutki po (brrrr) "Zmierzchu", ale jakoś nic z tego nie wyszło.

Tam mamy prawdziwych krwiopijców, pięknych, nęcących, fascynujących, niebezpiecznych...

No i ładnie widać na tej książce zmiany, jakim poddany został świat przez tyle, tyle lat, od czasów gdy nasi bohaterowie zostali zwampirzeni..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książkę czytałam, fragmenty filmu widziałam ;]

Ryż jako klasyka - to mi się podoba. Bo nie skrzywdziła tych stokerowskich wampirów tak, jak to zrobiła Meyer (której, a propos, nie trawię:D).

Lubię wampiry, nie są moją jakąś ogromną pasją, ale lubię książki o tych przeuroczych pijawkach. A pani Ryż, choć czasem w "Wywiadzie" grzeszy kiczem, to mimo wszystko jej twory są jednymi z tych, do których lubię powracać. ;)

Jeśli chodzi o najlepszą autorkę opowieści o wampirach, to u mnie króluje Rice. I Stefa tego nie zmieni swoimi, znanymi na całym świecie, książkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...