Skocz do zawartości

Imperium Galactica, Gra się zawiesza


Polecane posty

Nie wiem czemu, ale podczas gry w Imperium Galactica, co jakiś czas gra mi się zacina i muszę za pomocą alt + tab wyłączać ją i wracać do pulpitu, aby potem po chwili znów ją włączyć. Póki co jakoś sobie radzę, bo często robię sejwy. Czasem przez kilkanaście minut nic się nie dzieję, a czasem gra potrafi się wyłączyć 3 razy na pięc minut. Nie bardzo wiem o co chodzi, z dźwiękiem wszystko w porządku. Mój komp to Intel Celeron 1,7 GHz, 448 MB RAM, karta graficzna to VIA/SG3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

też tak miałem. problem rozwiązałem ale do końca nie wiem jak.

Ale najpierw kilka słów wyjaśnienia, nie korzystam z dosboxa dostarczonego z grą, odpalam z mojego 'własnego' ( wersja 0.73 bodajze ) z nakładką graficzną D.O.G (bardzo ułatwia konfigurację)

Na razie grałem 1.5h bez przerwy i sie nie wysypało takze chyba jest ok, za wyjątkiem braku dźwięku :)

w tej chwili mam taką konfigurację, przy czym konfigurowałem sobie ''od zera'' a nie modyfikowałem ten konfig co się instaluje z grą. możliwe ze to co ja uważam za zmiany tak naprawde jest w konfigu domyślnym gry i jedyne co pomogło to punkt 1) ale mam nadzieję ze tak nie jest. jutro poeksperymenuję :

1) Dzwięk wyłączony z poziomu setup-u gry

2) cykle procesora - max

3) frameskip - 1

4) core - normal (nie wiem czy to nie jest to co ''naprawiło'' bo domyslnie miałem core dynamic i jeśli ten dosbox co dostajesz z grą też z niego korzysta to moze to być przyczyna)

5) 32MB przydzielonego ramu (zamiast defaultowych 16MB)

6) render grafiki przez OpenGL zamiast defaultowego ''surface'' (cokolwiek by to surface nie było)

to chyba wszystko. jak chcesz moge tu wrzucić konfig z jakiego korzystam, ale nie gwarantuje że wogóle to u ciebie ruszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CDA jest napisane jak to zrobić, żeby działało. Tylko, że nie mogłem tego zrobić :/ może to oczywiście wynikać z mojej tępoty ale robiłem wszystko jak kazali ale w 4 punkcie jest napisane : wpisz install i wciśnij [Enter]. Niestety wyskakuje mi wiadomość, że zła komenda czy cóś :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem - gra nie chce mi się wogle uruchomić. Dźwięk skonfigurowałem zgodnie z instrukcją z pisma, dałem autokonfigurację i wszystko grało. Niestety po uruchomieniu gry pojawia mi się tylko menu główne (bez żadnego intra i dźwięku) a po wybraniu nowej gry czarny ekran. Mógłby mi ktoś pomóc? Specjalnie dla tej perełki kupiłem ten numer, a tu taki klops...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CDA jest napisane jak to zrobić, żeby działało. Tylko, że nie mogłem tego zrobić :/ może to oczywiście wynikać z mojej tępoty ale robiłem wszystko jak kazali ale w 4 punkcie jest napisane : wpisz install i wciśnij [Enter]. Niestety wyskakuje mi wiadomość, że zła komenda czy cóś :/

No to jeszcze raz instrukcja, ale na początek rada:

Łatwiej jest to wszystko robić jeśli folder z grą masz bezpośrednio w katalogu głównym deysku, np. C:\Imperium czy cos w ten deseń.

1 - wejdź do katalogu z grą i odpal dosbox.exe.

2 - wpisz komendę: mount c [ściezka do katalogu glownego gry]

np. mount c e:\ImperiumGalactica

3 - przejdz do nowoutworzonego wirtualnego dysku : wpisz "c:"

4 - uruchom konfiguracje wpisując "install"

A ja mam inny problem - gra nie chce mi się wogle uruchomić. Dźwięk skonfigurowałem zgodnie z instrukcją z pisma, dałem autokonfigurację i wszystko grało. Niestety po uruchomieniu gry pojawia mi się tylko menu główne (bez żadnego intra i dźwięku) a po wybraniu nowej gry czarny ekran. Mógłby mi ktoś pomóc? Specjalnie dla tej perełki kupiłem ten numer, a tu taki klops...

spróbuj dźwięk wyłączyć (w setupie : Setup sound -> No sound) daj znac czy pomogło.

też mi się to zwiesza czasem, ale jest po angielsku ta gra i nic nie łapie z tej gry ktoś ma spolszczenie ??

uuuu, stary :) w czasach jak ta gra powstawała to o polonizacjach sie jeszcze nikomu nawet nie śniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kliknięciu instaluj mam totalne zamulenie komputera. Nie mogę nawet menedżera zadań wywołać a jak wyciągnę płytę to momentalnie wszytko zaczyna wariować i dostaję pięknego BSa z tekstem "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL". I na tym moja przygoda z IG się skończyła :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kliknięciu instaluj mam totalne zamulenie komputera. Nie mogę nawet menedżera zadań wywołać a jak wyciągnę płytę to momentalnie wszytko zaczyna wariować i dostaję pięknego BSa z tekstem "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL". I na tym moja przygoda z IG się skończyła :(

ale jakie instaluj? to w menu płytki od CDA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kliknięciu instaluj mam totalne zamulenie komputera. Nie mogę nawet menedżera zadań wywołać a jak wyciągnę płytę to momentalnie wszytko zaczyna wariować i dostaję pięknego BSa z tekstem "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL". I na tym moja przygoda z IG się skończyła :(

ale jakie instaluj? to w menu płytki od CDA?

Tak. Próbowałem też bezpośrednio z płytki ale nic z tego :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...