Skocz do zawartości

Planescape Torment odpowiedni balans postaci


Cragir

Polecane posty

Jak wyżej czyli w co zainwestować podczas tworzenia nowej postaci i w co później inwestować. Dodam, że raz zacząłem grać wojownikiem i nie był to zbyt dobry wybór. Prosiłbym też o w miarę konkretne porady nie jestem za bardzo obeznany w systemie tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojownik to dobry wybór, tylko taki nietypowy powinien być, tzn. zignoruj siłę, zręczność i kondycję. Najważniejsza jest mądrość, potem inteligencja, następnie charyzma i potem wszystkie współczynniki fizyczne.

Jeśli chodzi o gotowy schemat, to ja początkowo rozdzielam punkty tak: max punktów w mądrość i potem po równo w inteligencję i charyzmę. Potem przy awansach możliwie jak najszybciej dobijam z mądrością do 25 i z inteligencją przynajmniej do 18.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie najpierw zmodyfikuję to co napisałem wcześniej, co do statystyk na początku, to: mądrość 18, inteligencja 16, reszta w charyzmę.

A jeśli chodzi o charakter, to już jest Twój wybór, choć generalnie trudno jest stworzyć postać o złym charakterze. Planescape jest grą, którą warto przejść parę razy na różne sposoby, żeby poznać wszystkie smaczki, które są ukryte w grze. Ale nie będę psuł Ci przyjemności z samodzielnego odkrywania tej gry. Tylko pamiętaj, że jest to cRPG, który jest nastawiony głównie na fabułę, walki są tylko dodatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...