Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WulWiz

Informacje na temat sprzetu.

Polecane posty

Witam,

Potrzebuję pewnych obiektywnych opinii. Mianowicie, muszę wymienić parę rzeczy w swoim komputerze (nie chce robić z niego 'pożeracza prądu", a po prostu trochę podnieść jego wydajność). Ale najpierw historia takowego, gdyż może podpowie Wam, jakie są moje wymagania, co do nowej platformy.

Zaczynałem przygodę z duronem 950 mhz z gf 2 64mb oraz 40 gb (!?) dysku. Jakiś rok temu przerzuciłem się na składany przez siebie komp. Kupiłem podstawkę - P4 3 Ghz, 512 DDR, karta zintegrowana na płycie i915G od hp, oraz 40-sto gigowy dysk.

Po miesiącu zmienił się ( na chwilę obecną tak wygląda) w :

Pentium 4 3,0 Ghz

Ge Force 8600 GT 256/256 (low profile)

2 GB DDR 400 mhz od kingstone

540 GB dysku (40 i 500)

przy zasilaczu firmowym od HP.

I teraz moja prośba, potrzebuję wymienić płytę główną, procesor (co za tym idzie i ram). Chciałbym dowiedzieć się, co aktualnie nie jest strasznie drogie, a wydajne. Nie chce 'potwora'. Chcę aby działał sprawnie i np win 7 się nie muliło (teraz nie muli ;) ), by otwarcie kilku podstawowych programów nie sprawiało większych problemów.

Możecie mi coś poradzić? (głównie chodzi o tą płytę, bo ram to sobie dobiorę i procesor też jakoś dam radę)

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. - z jakiej stajni procesor ? Jeśli od intela to szykuj ze 400 zł, jeśli amd - nie więcej niż 300 zł

co do płyty - może być na P45, może być na amd 750 - wybór zależy od procesora

ram - 2 gb 800 mhz powinny wystarczyć, jeśli chcesz możesz kupić 4. Nie powinno cię to kosztować więcej niż 250 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mam kasy? hmm sam nie wiem, koło 1500 zł mogę przeznaczyć na ten cel.

Buczek93 - dzięki za odpowiedź, ale mnie chodzi o coś bardziej konkretnego niż "tania płytaka asusa" itp. Interesują mnie nazwy, ich wydajność i opłacalność. Bo to, że są takowe, to ja wiem ;) ale nie znam się na modelach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro 1500 zł to spokojnie możesz mieć 3 rdzeniowego Phenoma II X3 710/720 (zależy od upodobania - nie więcej niż 500 zł)

do tego płytka na AM3 - ja polecam Gigabyte'a, MA 770/790 XT/UT - UD3/4/5P/X(wybór należy do ciebie) - wszystkie są dobre, ale 790 kosztują dużo więcej niż 770

i do tego 4 GB DDR3 - może być ten sam kingston co mam w sygnaturce - dałem za niego niecałe 300 zł

Co do prądożerności twojego nowego zestawu

Procesor to zżera max 120W, płytka maksimum 80, a ramy się raczej nie liczą.

PS. Ile masz W na tej zasiłce ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie jest to określone na żadnej naklejce. Na początku wydawało mi się, że 350W. Potem rozglądałem się za podobnymi na allegro i (o zgrozo!) okazało się, że takie same podstawowe komputery mają 240W.

Hmm wolałbym złożyć kompa, na bazie Intel'owskich podzespołów, niż AMD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz na intelu, ale wtedy będzie coś w okolicach e7400 (600 zł) i płyty na chipsecie P45. I do tego 4 bg ddr2 800 mhz - ich cena prawie taka sama jak ddr3 :>

na płytach dla intela się nie znam - zapytaj Gi3rka - on jest obeznany ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...