Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szczurek89

Grafika + procesor

Polecane posty

Witam,

jestem na etapie modernizacji kompa i teraz mam dylemat. Do posiadanych już mobo (Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/), zasiłki (OCZ ModXStream Pro 500W)

i 4GB ramu (GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9) potrzebuję jeszcze procesora i grafiki za około 1100 zł. Na razie wybór padł na Phenoma II X3 720 BE i kartę

Powercolor HD4890. I tu pytanie czy to dobry wybór w tym przedziale cenowym? Czy opłaca się jeszcze poczekać na Radki serii 5 ( chociaż i tak na pewno ich nie kupię bo cena 299$ za 5850 to około 1k zł). A może zastanowić się nad wchodzącymi na rynek Athlonami II X4? Zaznaczę że nie mam zamiaru wydać na te części więcej niż te 1100 bo to już max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komp do gier, to zdecydowanie X3 720.

Masz rację, Ciebie premiera HD5xxx nie dotyczy. Co prawda zapowiadany jest tańszy HD5770, który ma być na poziomie HD4890, ale premiera jest niezbyt precyzyjna - październik. A wiadomo, że potem są problemy z dostępnością i co za tym idzie - ceny są zawyżane.

Możesz śmiało brać HD4890, ewentualnie GTX 260 i kręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, na jakich są kościach. Jeśli nie różnią się wyglądem, a mają inne parametry, to są zazwyczaj na tych samych, więc pamięci CL7 to po prostu wersje CL9 z mniejszymi timingami i podkręcą się podobnie.

Zresztą pamięci nie będą Cię blokować przy OC, w ich taktowanie czy timingi mają marginalny wpływ na wydajność w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...