Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onufry

Unreal Tournament

Polecane posty

więc tak, gdy odpalam gre i tworze sobie serwerek z 16botami ustawiam największy poziom skill i daje start, to gra idzie ok, ale gdy zacznie się pożądna zadyma, czyli od 10 do 16 walczy w jednym pokoju to nagle komp się zawiesza robi się niebieski ekran z białymi literami i pisze że brak pamięci wirtualnej wtedy jest odliczanie od 1 do 10 lubo od 1 do 100 i resetuje się komputer, co mam zrobić bym mógł grać w unreala normalnie :? HELP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wielkość zrzutu pamięci tylko ilośc pamięci wirtualnej w

moj komputer -> właściwości -> zaawansowane -> wydajność -> zaawansowane -> (na dole) zmień -> i tutaj ustaw więcej niż masz obecnie (sporo więcej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komisarz

Sprawa jest prosta - masz za malo pamieci. Sa rozne sposoby wyjscia z tej sytuacji:

1. Dokup Ram'u. Najlepszy sposob i jednoczesnie troche kosztowny.

2. Zakladam, ze masz ustawiona opcje kontrolowanie pamieci wirtualnej przez system /jest chyba domyslna/ - wtedy pomoze zwiekszenie ilosc wolnego miejsca na dysku C /zwolnij 100MB wiecej niz masz teraz/ - tez pomoze

2. W przyadku, kiedy nie masz zaznaczonej powyzeszj opcji musisz miec ustalona wielkosc pamieci wirtualnej na stale. Zakladam, ze nie Ty to zrobiles, inaczej nie zadawalby swojego pytania. W kazdym razie nalezy w miejsce wpisanej tam liczby wpisac wieksza. Proponuje min. 256 i max. 256 - powinno zadzialac.

3. Wstaw mniejsza liczbe przeciwnikow.

To tyle z mojej strony.

Acha, nie baw sie wielkoscia zrzutu pamieci - ten parametr Cie nie interesuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pamięć wirtualną ustawioną na 768MB :) Najlepiej, żeby wartość jaką ustawisz była stała, tzn. niech min równa się max.

Arnoldzik - już w topicu o HP Ci pisałem, żebyś przeczytał regulamin i pisał bardziej rozbudowane posty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komisarz

>>Ja mam pamięć wirtualną ustawioną na 768MB :)

Szczerze mowiac nie widze zastosowania do takiej ilosci pamieci wirtualnej /moze obrobka grafiki w ogromnych rozdzielczosciach, kompilacja sporych programow, ew. naprawde zaawansowane obliczenia - ale do takich zastosowan kupuje sie odpowiednie maszyny/. Ale moze masz za duzy dysk:)

>>Najlepiej, żeby wartość jaką ustawisz była stała, tzn. niech min równa się max.

Zdania na ten temat sa podzielone, chociaz ja akurat przychylam sie do tego stanowiska /sam mam 768Mb RAM'u i ustawione na stale 2Mb wirtualnej - najchetniej bym wylaczyl, ale czasem sprawia to problemy niektorym programom/,

>> Arnoldzik - już w topicu o HP Ci pisałem, żebyś przeczytał regulamin i pisał bardziej rozbudowane posty.

Ej, moim zdaniem jego rada byla bardzo dobra. A ze krotka.. nie zmienia to jej wartosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan
Ile mam sobie ustawic tej pamieci, od czego to zalezy? Jak mam 256 ramu to ile ustawic? Kombinowalem z tym kiedys, ale cos czuje ze zepsolem :? Pomozecie? :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, moim zdaniem jego rada byla bardzo dobra. A ze krotka.. nie zmienia to jej wartosci.

Mówisz, że dobra rada :?: Cóż mi się wydaje, że każdy wpadłby na to że można dokupić RAM-u, więc rada dość niepotrzebna, a do tego strasznie krótka jak już zauważyłem. Ja mu po prostu dobrze radzę, bo jeszcze nie widziałem, żeby jego post składał się z kilku zdań, gość pisze posty które praktycznie niewiele wnoszą (niweidziałem ich wprawdzie wiele, więc jeżeli są wśród nich inne to sorry Arnoldzik).

Mówisz, że niepotrzebna mi taka ilość pamięci, tak :?: To w takim razie po co ty masz 768 MB RAM :?: Ja mam tylko 256MB, więc dorabiam pamięcią wirtualną. A że mam miejsce na dysku, to mogę jej mieć tyle i już. Nie pisałem, że inni mają tak zrobić tylko, że w moim akurat przypadku to się sprawdza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komisarz
Ile mam sobie ustawic tej pamieci, od czego to zalezy? Jak mam 256 ramu to ile ustawic? Kombinowalem z tym kiedys, ale cos czuje ze zepsolem :? Pomozecie? :wink:

Proponuje 384. Ale nie spodziewaj sie, ze zwiekszysz zauwazalnie predkosc komputera ustawieniem wielkosci pamieci wirtualnej na stale. Przereklamowane:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komisarz

>> wydaje, że każdy wpadłby na to że można dokupić RAM-u

Pytajacy nie wiedzial czym jest pamiec wirtualna /o czym swiadczy ustawianie opcji zrzut pamieci/. Imho mogl nie wpasc na zakup RAm'u.

>> Ja mu po prostu dobrze radzę, bo jeszcze nie widziałem, żeby jego post składał się z kilku zdań, gość pisze posty które praktycznie niewiele wnoszą

Innych nie czytalem.

>> Mówisz, że niepotrzebna mi taka ilość pamięci, tak :?

Jezli nie robisz zadnej z w/wrzeczy to zdecydowanie nie.

>> To w takim razie po co ty masz 768 MB RAM :?: Ja mam tylko 256MB, więc dorabiam pamięcią wirtualną.

Do niedawna mialem 256, ale poniewaz to jest zdecydowanie za malo do wspolczesnych gier /tych pojawiajacyhc sie na rynku wlasnie/, dokupilem 512 po okazyjnej cenie. Co nie znaczy, ze faktycznie potrzeba mi tyle. Taki zapas.

Podtrzymam swoja opinie, ze majac 256RAU'u nie odczujesz zadnej roznicy zamniejszajac pamiec wirtualna do maksymalnie 512 /ja bym ustawil 384 - tak mailem i nigdy mi jej nie zabraklo/. Nadrabianie pamiecia wirtualna braki w RAM'ie jest mozliwe tylko do pewnego stopnia i poza tym slabo tu z wydajnoscia takiego rozwiazania.

>> A że mam miejsce na dysku, to mogę jej mieć tyle i już.

Mozesz. Ja tylko zadalem pytanie po co.

>>Nie pisałem, że inni mają tak zrobić tylko, że w moim akurat przypadku to się sprawdza.

Nie pisalem za masz zastosowac sie do moich rad/opinii. Ale jak juz napisalem, rownie dobrze moglbys ustawic 2BG wirtualnej i zadnych zmian nie poczuc, jak i powiedzmy 512 /daje tu spory margines na ta obrobke grafiki w rozdzielczosci 5000*5000 - tylko ze kto robi takie rzeczy na 256RAm'u/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arnoldzik

Czasem najprostrze rozwiązania są najlepsze. Ale tak szczerze mówiąc, to co do długości moim postów to sie zgodze, są troche krótkie :) Więc tu i teraz sorry, będą dłuższe. Noo, ale ja bym dokupił pamięci, bo tanio chodzą, dlatego tak napisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Conic

Zaznacz zeby windows ustawial pamiec wirtualna. Iecej Ramu? Dajcie spokoj, ja mam 128mb ram i przy 16 przeciwnikach mozna grac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komisarz

>> ja tam mam 800-800 :? wolnego miejsca na C: mam 7Gb :? i to nadal nic nie daje

Pozwol wiec systemowi zarzadzac pamiecia. Napisz, ile masz RAM'u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komisarz

>> Gdzie sie ustawia, zeby komp automatycznie ustalil wielkosc pamieci wirtualnej? W Win2k

Napisal to juz wiki-yu w tym topiku w jednym z pierwszych postow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beezqpek

A ja mam inny problem z UT. Otóż niedawno zainstalowałem sobie win XP. I wszystko było pięknie, aż zapragnąłem zagrać w UT. Gdy zainstalowałem, ustawiłem sobie aby gra odpalała się Opengl, załączam i bllllluuummmmmm, odgłos, jakby niewiadomo co się grze stało, ale spoko, włącza się intro i... zwis. Alt+ctrl+del nie działa! Reset, znowu załączam -> powtórka z rozrywki :(. Zmieniam sterownik na Direct3d -> to samo! Tak popróbowałem wszystkiego, nic nie działa! Efekt ten sam :(. Na win 98 gierka chodziła normalnie. Moja karta grafiki, to GeForce4 MMX 440.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wygladalo tak: wlaczam UT, pojawia sie to "logo" na pulpicie, wchodzi czarny ekran i... kupa...

musialem wchodzic do gry przez safe mode i wylaczyc dzwiek (nie ma to jak gra w UT z muzyką z winampa :? )

ale pewnego pieknego dnia mnie olsnilo - w ustawieniach DirectX, na zakladce Dźwięk jest suwak "Poziom przyspieszenia sprzętowego dźwięku"... suwak na maksa w lewo (wylączyć)... i zadziałało :!:

spróbuj, moze zadziala... znam twoją sytuacje - zdesperowany czlowiek probuje wszystkiego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beezqpek

Nie, to nie od dźwięku! Uruchomiłem grę z Software Rendering, i chodziło bez zarzutu (chociaż ten dziwny dźwięk przy starcie gry znowu był), ale oczywiście tak grać się nie da! Sterowniki instalowałem nowiusieńkie (XP zainstalowałem dosłownie tydzień temu). Czyżby gra na XP i GF4MMX w UT była niemożliwa? Nie chce mi się w to wierzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beezqpek - grałem kiedyś u kumpla w UT, miał sieć kokalną (z brackim :) ). Kumpel ma WIN XP i GeForce 4 MX. Chodziło dobrze. Jakichś patchy to raczej niemiał, bo nie ma dostępu do netu, zresztą instalował gierkę przy mnie i nic do niej nie dorzucał. Więc musi chodzić (ale cie pocieszyłem) :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adeon

Masz podkrecanego procka ? Jezeli tak, obniz taktowanie albo zwieksz napiecie i sprobuj zagrac w UT.

UPDATE ! Jaka masz temperatura procka no i co to jest za procek ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...