Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Stronghold (seria)

Polecane posty

gralem w obydwie czesci. Bardziej podobala mi sie jedynka - lepsze krajobrazy :P. Lubie Twierdze za fajny klimat z odrobina humoru oraz ciekawy system ekonomiczny. Pamietam jak czasami gralem tylko po to aby zbudowac krolestwo i rozkrecic gospodarke na maksa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hirokaraka

W jedynce uwielbiałem obserwować, jak coraz więcej prowincji na mapie wchodzi pod moje władztwo :D . Fabuła i wrogowie byli bardzo ciekawi :) . "Ty Szczurze!!" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tylko w dema jedynki i dodatek do jedynki. Podobały mi się obłężenia zamków tak wroga jak i moich.

Polecam kupno iryginała. Nie zapłacisza dużo, a grywalność stoi na wysokim poziomie. Jeżeli chciałbyś dwójkę - nie kupuj :> nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część pierwszą otrzymałem na gwiazdkę kilka lat temu. W łapki wpadła mi edycja kolekcjonerska, więc stałem się szczęśliwym posiadaczem kufla :), który to moja mama użytkuje do przechowywania wszelakich kuchennych urządzeń (wałki itd.). Sama gierka świetna, przednia strategia, a w Krucjatę nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w twierdzy strasznie wpienia to, że czasami wróg sadza katapultę bez żadnego oddziału poza zasięgiem moich strzał i rozwala mi mury. Gdyby to było jakieś oblężenie z armią i w ogóle to okej, ale jeśli wróg sadza tylko jedną katapultę i ja muszę przez to iść do niej z całą armią ( bo łucznicy nie sięgają) to jest to strasznie wkurzające :evil: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też bardziej odobała się pierwsza część Twierdzy, w Krzyżowca również grałem godzinami chociaż sama gra nie różniła się bardzo od pierwowzoru. Myślałem że Twierdza 2 będzie jeszcze lepsza od pierwszej części, ale przeliczyłem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem jak na razie tylko w jedynkę i nie powiem, mimo takiej sobie grafiki i trochę infantylnej fabuły, gierka wciągnęła mnie na dość długi czas. Najbardziej podobały mi się oblężenia, w którym można było wykożystać przeróżne machiny. Jeżli chodzi o kampanię to najbardziej podobały mi się te ze szturmem na zamek Wieprza (dwa razy), limit czasowy wymuszał maksymalną skuteczność moich ataków. Jedyne co mi się w grze nie podobało to wątek ekonomiczny; był on jak dla mnie trochę zbyt skomplikowany (zwłaszcza przy tej nieszczęsnej popularności, którą zawsze miałem zbyt niską, gdy akurat potrzebowałem ludzi :? ), a pod koniec gry, to już więcej siedziałem nad rozojem przemysłu niż nad bitwami- lekka przesada :(. Ale mimo to Twierdzę będę wspominał całkiem miło, bo mimo wszystko niewiele jest takich gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się w grze nie podobało to wątek ekonomiczny; był on jak dla mnie trochę zbyt skomplikowany (zwłaszcza przy tej nieszczęsnej popularności, którą zawsze miałem zbyt niską, gdy akurat potrzebowałem ludzi :? )

Gdybyś widział co u mnie się działo w kampani ekonomicznej, to byś musiał się tydzień spowiadać :D Najbardziej wkurzyła mnie misja, gdzie trzeba było odbudować warownię i zebrać chyba 150 chleba. To tego atakowali jeszcze bandyci. brrr...

Co prawda strateg ze mnie marny, ale gdy się wkręcę do gry, trudno, żebym przegrał :) Jeżeli chcecie czerpać przyjemność z jakiejś gry, nie grajcioe w inną :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy bedzie gra podobna do empire earth 2 z zachowaniem klimatu takiego jak w stronghold???(ze sie idzie z epoki kamienia lupanego do epoki NANO)

A co mają te 2 gry do siebie. EE jest chyba jedynym RTS`em o takim rozmachu, więc trudno będzie znaleźć taką grę. moze.. Rise of Nations??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prabab

Jeżeli chodzi Ci o grę, w której będziemy mogli zaobserwować podobny system ekonomiczny jak w Strongholdzie, a obejmuje dużo większy obszar w czwartym wymiarze (czasie ;)) to... nic takiego się nie zapowiada.

EE jest chyba jedynym RTS`em o takim rozmachu, więc trudno będzie znaleźć taką grę.

Masz na myśli wzięte z kosmosu wymagania? 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE jest chyba jedynym RTS`em o takim rozmachu, więc trudno będzie znaleźć taką grę.

Masz na myśli wzięte z kosmosu wymagania? 8)

Z kosmosu? Przecież wcale nie są takie duże. Mam na myśli dłuugą oś czasu w grze, czyli całą ludzkość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prabab
EE jest chyba jedynym RTS`em o takim rozmachu, więc trudno będzie znaleźć taką grę.

Masz na myśli wzięte z kosmosu wymagania? 8)

Z kosmosu? Przecież wcale nie są takie duże. Mam na myśli dłuugą oś czasu w grze, czyli całą ludzkość.

Wiem o co Ci chodziło, ale musiałem się czepić wymagań. U mnie EE2 chodzi dużo wolniej niż Earth 2160 z ustawieniami na maxa. A chyba nie trzeba się jakoś specjalnie długo zastanawiać, aby jednoznacznie określić która gra lepiej wygląda :).

chodzi mi oto, żeby wszystko było tak ładnie przedstawione jak w stronghold(np. walące się mury) i żeby w KAŻDEJ epoce były inne budynki jak w poprzedniej.

np: <i tu tysiąc-dwieście wymienianek>

To chyba na Age of Empires 3 poczekasz. Problem w tym, że chyba Twoich wymagań w tej dziedzinie nie spełni ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dobrze kojarzę, to stronghold robili kolesie w jakiś sposób związani z moją ulubioną grą Lords of the Realm 2. Ale niedawno miała się ukazać nowa gra kolesi od Lordsa. Tez coś związanego ze zdobywaniem zamków itp. Czy ktoś nie zna jej tytułu, czy wogóle giera się już ukazała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobnę coś jeszcze o Strongholdzie 2

Z nudów ponownie go zainstalowałem, ustawienia rekomendowane, działało znośnie, ale nie w dużym zoomie i wieloma innymi pierdołami. Ok, ujdzie w toku. Przedtem rozpoczynałem od ścieżki wojny - 1 misja, 2 misja, 3 misja, JEB! Przy obleganiu zamku szlag mnie trafiał, początki gry, a tu moi nie potrafią wcałości dojść do wrogiego lorda i to z sojusznikiem, jak oni łażą po tych murach?!!

Żeby tego uniknąć tym razem rozpocząłem drogą pokoju - 1 misja, 2 misja, 3 misja, JEB! Dlaczego te pożary tak szybko wybuchają?! Co to jest?! Jak ja tu mam grać?! No i właśnie przestałem... Patch nie mam, ale nie sądzę, by poprawiał te błędy..

Może jestem za tępym człekiem, który kończy lekko codename panzers, skończył Strongholda, 998:Pogromcy Ognia, JA2, ale tego za cholerę przejść nie umiem...

Powyższy post jest przesrogą dla wciąż napalonych na Strongholda 2

PS Sądzicie, że wyjdzie III ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydra chaosu >>> zaglądnij jeszcze raz do działu gry.

Uff, nuda, pada, Stronghold 2 - tak, tak, możecie pomyśleć, że jestem po****ny, ale, no wiecie - tak dziwna siła z jedynka, ale to nie to samo. 3 misję w sciezce wojny przeszedłem... dochodząc włócznikiem do wieźnia i OK! :shock: No, i na tyle było mnie dziś stać - kolejne misje są coraz bardziej pozerające cierpliwość. Muszę przyznać, że bardzo cieszę się, z tego, iż odpaliłem S2 - miałem powód, żeby go na zawsze wyp******ić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tylko w jedynkę (w Crusadera już nie, a z dwójką kontaktu jeszcze nie miałem). Gra strasznie wciągająca na dłuugie godziny. I nie chodzi mi tu w zasadzie o kampanię, czy coś takiego, lecz o edytor!!! Według mnie edytor w Strongholdzie (Twierdzy) jest najlepszą rzeczą w tej grze. Świadczy o tym ogromna liczba powstających (nadal) map. Sam stworzyłem kilkanaście (a może i więcej, gubię się w rachubie :wink: ) dobrze dopracowanych i czasem po prostu instalowałem grę, aby pobudowac sopbie fortecę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>hawk ty mi napisałeś, że oto mam się zapytać tutaj

>>> ZAGLĄDNĄĆ

jeden z niewielu błędów w stronghold 1 i crusader jest taki, że niema okrętów(szkoda, bo napewo byłyby ładne)

a drugi, że budynek wygląda z każdej strony tak samo

>>> Podbijamy tam tylko południową Brytanię, więc niepotrzebne to jest. A właściwie do misji 10. przypływamy okrętem :P

mam pytanie: czy w S2 są okręty??

>>>Niet, ale widziałem jakieś chaty rybackie, czy cuś. Muszę to sprawdzić, ale dopiero, jak sciągnę patche (narazie są 2)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem do misji 10 podpływamy okrętem???

>>> W odprawie jest mowa, że twoje wojska powinny udać się tam statkie i pomóż lordowi (nie sterujemy statkiem, ale zaczynami z wojskiem na plaży).

wsparcie okrętów (działa na proch) powinno znajdować się w ostatniej misji, gdzie atakuje się fortecę wolfa

okręty sprzydały by się w misji "oblężenie" dla atakujących

>>> Czyli nie radzisz sobie z tą misją? Cierpliwości. :wink:

1.czy w stronghold 2 będą stopnie zniszczenia budynków (chociaż 4)

>>>Nie.

2.czy będą działa na proch

3.czy będą jednostki z bronią palną

>>> To jest Średniowiecze, wczesne (od XI w).

4.czy budynki będą wyglądały z każdej strony inaczej

>>>Pełne 3D.

5.czy będą różne rodzaje domów i ludności (jak w anno 1503)

???

>>>Domów - tak, ale różniły będą się tylko wizualnie. Ludności - tak, gdy zatrudnimy ich w różnych miejscach pracy :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Populous

Ze wszystkich trzech części (Stronghold, Stronghold Crusader) i Stronghold 2 najbardziej przypadła mi do gusta pierwsza część. Na swój sposób była to gra bardzo grywalna wnosząca pewien powiew nowości na rynku gier RTS. Kolejne jej części to po prostu kontynuacja tego, co można była zobaczyć w pierwszym Strongholdzie. Nie mówiąc już o Stronghold II gdzie autorzy cofnęli się, zamiast iść naprzód. :P Do Twierdzy Krzyżowiec nie mam większych uwag. Produkt bardzo grywalny. Chociaż różnicę między Krzyżowcem a pierwszą częścią można wymienić na palcach (nowe jednostki, piasek zamiast trawy, nowe postacie, tryb skirmish).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewien powiew nowości na rynku gier RTS.
A konkretnie to co? Nie ukrywam, że Stronghold jest znakomity, ale żadnych innowacyjności w nim nie dostrzegłem. Samo to, że śmierć Lorda, a nie ratusza kończy misję już było - gdy bohaterowie nie mogli się odradzać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich trzech części (Stronghold, Stronghold Crusader) i Stronghold 2 najbardziej przypadła mi do gusta pierwsza część. Na swój sposób była to gra bardzo grywalna wnosząca pewien powiew nowości na rynku gier RTS. Kolejne jej części to po prostu kontynuacja tego, co można była zobaczyć w pierwszym Strongholdzie. Nie mówiąc już o Stronghold II gdzie autorzy cofnęli się, zamiast iść naprzód. :P Do Twierdzy Krzyżowiec nie mam większych uwag. Produkt bardzo grywalny. Chociaż różnicę między Krzyżowcem a pierwszą częścią można wymienić na palcach (nowe jednostki, piasek zamiast trawy, nowe postacie, tryb skirmish).

Napisałeś dokładnie to samo co ja chciałem napisać!!! Rzeczywiście pierwsza część jest najlepsza. W Krzyżowca też się fajnie grało, ale to przez to, że to ta sama gra z malutkimi różnicami. Twierdza 2 to już całkiem inna bajka. Gra już tak nie wciąga jak wcześniejsze części i jest po prostu nudna. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...