Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hirokaraka

Morrowind

Polecane posty

Jeśli pytanie już było to sorry, ale czytanie 50 stron forumowej paplanki naraz to ponad moje siły

Czy w Morrowindzie można mieć swój dom/posiadłość?

Można, w misjach rodu Hlaalu, Telvanni albo Redoran.

Zawsze możesz się też włamać do domu, zabić właściciela i domek już jest twój :twisted: .

Opcja druga- pobierz z Sieci (lub z płyty CDA, chociaż nie wiem czy tam byl) mod dodający jakiś domek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

comez_smg-> jeżeli masz tribunala(trójcę) to w twierdzy smutku na wielkim bazarze jest gostek który ci może sprzedać 10 wielkich kamieni dusz, jeżeli nie masz tribunala to powyższe znajduje się w skrzyniach gdzieś tak ok. 30 poziomu. Co do chwytania dusz w pobliżu suranu jest ork imieniem umbra w pełnej orkowej zbroji i mieczem umbry zaklęcie chwytanie dusz 120sek. na uderzenie(długie ostrze, dwóręczny). Żwyczę powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem. Otóż szukam jednego z członków rady Hlala bo chcę zostać ich horatorem. Jestem już horatorem redoran - teraz działam w Vivek. Szukam gościa którego miałem gdzięs znaleźć na terenie dzielnicy Św Olmsa. Gdzie on jest? Szukałem w kanałach, podziemiacfh, wytłukłem trupy i szczury, poszedlem też do nawiedzoonego domu na szczycie - tam są zamknięte drzwi i tylko tam nie zajrzałem. Gdzie jest ten koleś ? nie chodzi mi tutaj o tego pół - trolla - z nim już załatwiłem sprawę (2000 monet) Cassiusa Curio też przekonałem. Ale nie mogę znaleźć tego radcy w Św Olmsie. Gdzie go szukać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś odpowiedź, choć jeszcze o tym nie wiesz - to właśnie w nawiedzonym domu siedzi ten gościu. Wejdź na górę i otwórz drzwi czarem albo wytrychem i właź do środka. Wewnątrz okaże się, że nawiedzony dom to lipa i jest to tak naprawdę kryjówka tego kolesia z którym musisz tylko pogadać. Jak widać dobrze się zaszył skoro żeś dał się nabrać :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem. Otóż szukam jednego z członków rady Hlala bo chcę zostać ich horatorem. Jestem już horatorem redoran - teraz działam w Vivek. Szukam gościa którego miałem gdzięs znaleźć na terenie dzielnicy Św Olmsa. Gdzie on jest? Szukałem w kanałach, podziemiacfh, wytłukłem trupy i szczury, poszedlem też do nawiedzoonego domu na szczycie - tam są zamknięte drzwi i tylko tam nie zajrzałem. Gdzie jest ten koleś ? nie chodzi mi tutaj o tego pół - trolla - z nim już załatwiłem sprawę (2000 monet) Cassiusa Curio też przekonałem. Ale nie mogę znaleźć tego radcy w Św Olmsie. Gdzie go szukać ?

Dodam jeszcze, że do otworzenia tych drzwi możesz użyć zwóju włamania Ondusiego lub jakiegoś lepszego wytrychu (poziom zamka: 50). Jeśli oczywiście masz kiepsko z umiejętnościa Zabezpieczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Morrowinda z CD Action i stamtąd też mam mody, i tu mam parę pytań. Czy nie da się wszystkich modów zainstalować za jednym zamachem, bez wypakowywania każdego z osobna :!:

Czy ktoś miał takie problemy z modami że zaburzyły działanie całej gry lub całkowicie uniemożliwiły granie :?: Pytam bo boję się że niektóre tak mogą zadziałać a nie chce siedzieć parę godzin nad instalacją modów tylko po to by później się wkurzyć (chyba mnie rozumiecie :) )

Czy w przypadku wszystkich modów wystarczy je wypakować do katalogu Data Files czy niektóre wymagają dokładniejszej lokalizacji lub innego sposobu :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz instalować wszystkie mody naraz? Nie tylko może zabużyć działanie gry ale na pewno będą się gryzły, i gra sie będzie wywalać do windowsa. Tam jest kilka domów w jednym miejscu!!! Weź sobie kilka(ok. 5 najlepiej) najbardziej podobających ci się. Wszystkich naraz nie da się zainstalować i wszystkie trzeba instalować do Data Files.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz instalować wszystkie mody naraz? Nie tylko może zabużyć działanie gry ale na pewno będą się gryzły, i gra sie będzie wywalać do windowsa. Tam jest kilka domów w jednym miejscu!!! Weź sobie kilka(ok. 5 najlepiej) najbardziej podobających ci się. Wszystkich naraz nie da się zainstalować i wszystkie trzeba instalować do Data Files.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 10 modów i po włączeniu gry wyskakuje komunikat: One or more plugins not find the correct versions of the master files they depend on.

Errors may accur during load or game play, check the warnings.txt file for more information. Po tym zostawiłem aktywny tylko jeden i dalej pojawia się to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzoGun7

Zignoruj te komunikaty, one po prostu mówią że plugin byl przystosowany do innej wersji gry i możą wystąpic errory (choć na 99% sie tak nie stanie :P).

Mój problem:

Otóż niedawno zainstalowałem sobie dodatek Przepowiednia. I tu jest feler, bo po jakichś 5-10 minutach gra zwalnia do ~10 FPS. Próbowałem robic reinstalla- nie pomagało. Jedynie zmniejszenie widocznosci do +-połowy paska pokazało jakies efekty. Rady?

Mam gre z Złotej Edycji, uruchomione pluginy to Tribunal i Bloodmoon (zadnych dodatkowych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż niedawno zainstalowałem sobie dodatek Przepowiednia. I tu jest feler, bo po jakichś 5-10 minutach gra zwalnia do ~10 FPS. Próbowałem robic reinstalla- nie pomagało. Jedynie zmniejszenie widocznosci do +-połowy paska pokazało jakies efekty. Rady?

Mam gre z Złotej Edycji, uruchomione pluginy to Tribunal i Bloodmoon (zadnych dodatkowych).

Ja tez gram z dodatkami i mi one też troche spowalniają kompa ale nie tka jak u ciebie do ~10 FPS. Ja mam widoczność na 70%-75%. Podaj konfigurajcę swojego kompa oraz sprawdź w opcjach czy nie włączyłeś niechcący np. cieni w czasie rzeczywistym czy innych bajerów.

Ja mam problem z dodatkiem Trócja (Tribunal)

Otóż wykonałem wszystkie zadania od Tieniusa Delitiana - ostatnie zadanie do uciszenie autroa "Wspólnej Mowy" (ja mu dałem 3000 szłota). Po tym Delitian radzi mi porozmawiąc z królową Berenziagh a mi mówi ze nie ma dla mnie zadań. To idę do niej i gadam z nią na wszystkie możliwe tematy, ale nic nie uaktualnia mi dziennika.

W serwisie Adamantytowa Wiezą sprawdziłem i dowiedziałem się że teraz powinien mi dawać zadania król Helsth, ale go nie ma w Sali Tronowej.

Dodam, że jak szukałem Mrocznego Bractwa to przeszukałem przy okzacji całą Starją Twierdze Smutku i zabiłęm dwóch wodzów goblinów i dwóch altmerowskich nauczycieli (i tym samym wyprzedziłęm wątek główny Trójcy), a Fedris Hler dał mi za to 150000 złota. Ale to nie powinno mi przeszkadzać przecież w grze.

Co mam teraz robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp:

Athlon 2400+@2000MHz

1024MB ram

GF 7600GS

Otóż wykonałem wszystkie zadania od Tieniusa Delitiana - ostatnie zadanie do uciszenie autroa "Wspólnej Mowy" (ja mu dałem 3000 szłota). Po tym Delitian radzi mi porozmawiąc z królową Berenziagh a mi mówi ze nie ma dla mnie zadań. To idę do niej i gadam z nią na wszystkie możliwe tematy, ale nic nie uaktualnia mi dziennika.

W serwisie Adamantytowa Wiezą sprawdziłem i dowiedziałem się że teraz powinien mi dawać zadania król Helsth, ale go nie ma w Sali Tronowej.

Dodam, że jak szukałem Mrocznego Bractwa to przeszukałem przy okzacji całą Starją Twierdze Smutku i zabiłęm dwóch wodzów goblinów i dwóch altmerowskich nauczycieli (i tym samym wyprzedziłęm wątek główny Trójcy), a Fedris Hler dał mi za to 150000 złota. Ale to nie powinno mi przeszkadzać przecież w grze.

Co mam teraz robić?

Królowa powinna powiedziec Ci, ze masz porozmawiac z jej przyjaciółmi od ktorych mozesz uzyskać pomoc. No i wlasnie tutaj powinienes isc do Fedrisa Hlera, a ten powinien dac ci zadanie dotyczące goblinow i altmerowych nauczycieli. Jak dla mnie to powinieneś dostać od niego kolejnego questa, czyli tego o Pierścieniu Wędrówki Barilzara. Pogadaj z królową a następnie z Hlerem na wszystkie tematy, jakoś powinno zadziałać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzoGun7

Zignoruj te komunikaty, one po prostu mówią że plugin byl przystosowany do innej wersji gry i możą wystąpic errory (choć na 99% sie tak nie stanie :P).

).

Sądze jednak że nie należy lekceważyć tego komunikatu i może rzeczywiście coś szwankować. Ile właściwe można mieć zaznaczonych modów by gra działała bez problemów :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzoGun7

Zignoruj te komunikaty, one po prostu mówią że plugin byl przystosowany do innej wersji gry i możą wystąpic errory (choć na 99% sie tak nie stanie :P).

).

Sądzę jednak że nie należy lekceważyć tego komunikatu i może rzeczywiście coś szwankować. Ile właściwe można mieć zaznaczonych modów by gra działała bez problemów :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mody zaczną się sypać dopiero wtedy, gdy zainstalujesz takie, które przeczą sobie nawzajem (np. jeden w danym miejscu postawi domek, a drugi kupca). Jak dla mnie- włącz sobie góra 2,3 modziki a wszystko będzie śmigać, bo nie lubie mocno przebajerzonych gier, chociaz zrób jak chcesz. Morrowind nawet bez modow jest piękną grą :).

No i PS. Z tego co mi wiadomo, ilość modów zwiększa RAMożerność :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kapliczka to zwykła kapliczka, nie ma do niej jakiejś misji czy coś w tym stylu (przynajmniej ja się nie natrafiłem). Jest to tylko zwykła kapliczka, którą możesz zwiedzić tj. 1000 innych miejsc...

o to chodzi waszmości, że zwiedzić nie jestem w stanie,jak redukuje mi siłę do zera i aby się poruszać trzeba zzuć cały ekwipunek

może ktoś inny zna odpowiedź?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...