Skocz do zawartości

Morrowind


Gość hirokaraka

Polecane posty

Problem jest nastepujący: Jestem w Jaskini Pieśni (Bloodmoon), przy grających stalaktytach i stalagmitach i musze wygrać na nich jakąś melodię. To jednak jest niemozliwe, bo przy aktywowaniu kamienie nie wydają żadnych dźwięków. Czy to problem sprzętowy, czy po rpostu ominałem jakieś ważne miejsce w jaskiniach? Kamień ziemi aktywowałem i mam wpisy w dzienniku (ostatni to ten, że kamienie wydają z siebie dźwięki podobne do tych, które można usłyszeć w jaskiniach). Kombinacja tych kamieni jest stała, czy zmienia się za każdym razem?

P.S. Ze kamieni wydobywa się para w kolejności (od lewej) 1-2-3-2. Próbowałem aktywować te na dole w tej samej kolejności, ale to nic nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Z tego co pamietam moj kolega mial taki sam problem :P

Powtarzaj po prostu uzywając stalaktytów na dole (odpowiadają tym na górze) gdzie wyleci para w górze to klikaj w odpowiednik bliżej ziemi :)

po paru razach (bodajże trzy) powinien pojawić się wpis w dzienniku. Potem zmieni się kolejność i po udanym powtarzaniu można uaktywnić kamień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie działa. Próbowałem powtarzać kolejność po tym, jak para wyleciała ze wszystkich kamieni, w trakcie, naciskałem tez każdy kamień zaraz po tym, jak para wyleciała z tego na górze. I dalej nie działa, mimo tego, że każdy ze sposobów wypróbowywałem conajmniej trzy razy pod rząd.

Może jest jakiś kod do konsoli, żeby ominać te kamienie i przejść do następnego zadania? Bo wszystkie poprzednie zadania (kamień bestii, słońca, wody itepe) już wykonałem, kamień ziemi jest ostatni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84

Jakim czarem uspokoić Qorwyn'a (jakoś tak) z twierdzy Indoranyon (na pn. od Sadrith Mora)? Uczy on zaklinania do 100. Użyłem na nim zwoju Władczego Wzroku Dadresa (uspokojenie istoty 0-80 pkt), ale nic to nie dało. I need a little help. :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim czarem uspokoić Qorwyn'a (jakoś tak) z twierdzy Indoranyon (na pn. od Sadrith Mora)? Uczy on zaklinania do 100. Użyłem na nim zwoju Władczego Wzroku Dadresa (uspokojenie istoty 0-80 pkt), ale nic to nie dało. I need a little help.

Lepiej nauczyc się tego czaru samemu bo z niewiadomych przyczyn zwoje są słabo skuteczne no i musisz wziąć pod uwagę że po każdym uzyciu zwoja i treningu Qoorwyn (fajne imie ;)) znowu Cię zaatakuje.

Zaklęcia uspokojenia można się nauczyć bodajże u świątynnych i kultu tamriel (żadko w gildii magów).

Warto przed tym potrenować Iluzje bo moze to wyglądać tak że wiekszość czarów będzie nieudana :/

BTW. uczenie się zaklinania jest i tak mniej opłacalne niż zaklinanie u zaklinacza bo nawet na 100levelu tej umiejętności będziesz to robił dość słabo ,a te paredziesiąt tysięcy szybko można zarobić polujac na dusze i spzredając w calderze ew. krabowi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84

Czyli że używałem dobrego czaru, tak? Mam się nauczyć tego Władczego Wzroku.. czy czegoś innego? Nie chcę po prostu zajmować sobie miejsca czarem, którego nie będę używał (dla przykładu: nauczyłem się czaru Swiatło, ale to jest takie beznadziejne, że żałuję), chyba że istnieje jakiś sposób na zapomnienie/oduczenie się czaru, hę?

A tak poza tym to iluzję mam na 100, a chcę się nauczyć Zaklinania na 100 nie po to by zaklinać, lecz z powodu tego, że chcę mieć większość umiejetności na 100. Zostały mi jeszcze 4 umiejętności do nauczenia się na 100: Zabezpieczenia (już się nie nauczę, bo zrypałem sprawę i zrobiłem najpierw zadania dla gildii wojowników; pozostaje mi tylko samodzielna nauka "zamknij/otwórz" :wink: ), Płatnerstwo (nie ma nauczyciela :evil: , pozostaje wersja "samouka"), Zaklinanie (no właśnie), Przywołanie (uczy typ ze świątyni, ale zadania dla tej gildii będę robił po przejściu gry :wink: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oduczenie czaru nie jest niemozliwe (przynajmniej z tego co wiem).

Czaru używałeś dobrego ,tylko że u nauczyciela może być inaczej nazwany najlepiej sprawdzać patzrąc na ikonki po najechaniu kursorem w liście ,bo moga miec naprawdę fantazyjne nazwy :)

Zabezpieczenia na 100 nabiłem bez problemów podczas rozgrywki ,cały czas natykałem sie na cos zamkniętego (też zabiłem przywódców gildii złodzieji ;) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84
Zabezpieczenia na 100 nabiłem bez problemów podczas rozgrywki ,cały czas natykałem sie na cos zamkniętego

Jak tyś to osiągnął :shock: Musiałeś chyba latać po wszystkich deadrycznych (?) ruinach i dwemerowych twierdzach :lol: Ja mam na razie 65, a będę już robił main quest (mam "w swoich łapach" gildie wojowników i magów, legion cesarski i ród Redoran), a nie chciało mi się latać po tych wszystkich miejscach z powodu chaczenia.

też zabiłem przywódców gildii złodzieji

Ale ja ich nie zabiłem tylko ratowałem honor gildii :wink: . A więc co, da się jeszcze przyłączyć do gildii złodziei? Bo ja byłem u Habasiego a on dalej to samo, że się nie nadaję. No więc jak jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tyś to osiągnął Musiałeś chyba latać po wszystkich deadrycznych (?) ruinach i dwemerowych twierdzach Ja mam na razie 65, a będę już robił main quest.

Skąd wiedziałeś? :P dodaj jeszce krypty i jaskinie ,kurhany z bloodmoona i podziemia w twierdzy smutku. I ja nie zaczynam dopiero MQ ,ale mam go dawno za sobą :)

Ale ja ich nie zabiłem tylko ratowałem honor gildii . A więc co, da się jeszcze przyłączyć do gildii złodziei? Bo ja byłem u Habasiego a on dalej to samo, że się nie nadaję. No więc jak jest?

Ciężko by było sie dostać do gildi w której wymordowałes wszystkich wodzów na zlecenie konkurentów...dziw że wogule chcą rozmawiać ,ale milczenie mogłoby by im juz zostać ,na zawsze :)

Czyli żeby nie było niedomówień : niestety po wykonaniu zadania dla gildi wojowników w którym zabijamy złodziejskich szefów droga kradzieży i cienia w gildi złodzieji jest niemozliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84
Czyli żeby nie było niedomówień : niestety po wykonaniu zadania dla gildi wojowników w którym zabijamy złodziejskich szefów droga kradzieży i cienia w gildi złodzieji jest niemozliwa.

Chyba się nie zrozumieliśmy. Mi właśnie chodzi o to , że ja NIE zabijałem członków gildii złodziei, tylko na zlecenie Perciusa Merciusa (Ald-Ruhn) zabiłem Eydis Płomiennooką (jakoś tak) z Balmory i Lorbumol'a gro-Aglakh'a z Vivek, no a potem Syorvinga Kamienne serce i w ten sposób przejąłem gildię. Nie wiedziałem, że jest jakaś inna mozliwość. No to jak - mogę jeszcze dołączyć do gildii złodziei czy tez nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy. Mi właśnie chodzi o to , że ja NIE zabijałem członków gildii złodziei, tylko na zlecenie Perciusa Merciusa (Ald-Ruhn) zabiłem Eydis Płomiennooką (jakoś tak) z Balmory i Lorbumol'a gro-Aglakh'a z Vivek, no a potem Syorvinga Kamienne serce i w ten sposób przejąłem gildię. Nie wiedziałem, że jest jakaś inna mozliwość. No to jak - mogę jeszcze dołączyć do gildii złodziei czy tez nie?

Chyba tak, zrobiłem tak samo i o ile pamiętam(a grałem już baaardzo dawno temu) to możesz dołączyć do gildii złodziei.Jeżeli w Balmorze cię nie chcą, to spróbuj w innych siedzibach gildi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upiorna Bariera to jak sama nazwa wskazuje bariera ,założona przez Trójcę wookoło czerwonej góry by ustrzec mieskzańców Wwarfandel przed zaraza i podwładnymi Dagoth Ura.

Łatwo ją zauważyć w poblizu czerwonej góry (takie niebieska magiczna sciana z Pilarami na których znajdują się twarze Viveka ,Almalexii i Sotha Sila).

Mozna przez nia przejść uzywając lewitacji lub tradycyjnie przez upiorną bramę.

Bariera jak i sama czerwona góra znajduje się w centrum Morrowind (najciemniejszy punkt na mapie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Upiorna Bariera?

A kim jest ten Dagoth Ur??

Hmm... Przepraszam, że zapytam: Grałeś wogóle w Morrowinda? Bo jak tak to chyba potraktowałeś go jak FPP. Bo nie jest możliwe grać w RPG tak żeby nie wiedzieć nic o głównej fabule!

Osobiście przypuszczam, że te pytania to ściema......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morrowind to jedna z najlepszych gier w jakie grałem, ale większość osób z którymi rozmawiałem niedoszła nawet do Balamory :) . Może to wina przydługiego rozkręcania się fabuły? Mnie to nie przeszkadzało, w dodatku pierwszy raz przeszedłem grę na sprzęcie z celeron 700@900 ze

128 MB RAM :| . Po godzinie trzeba było resetować grę bo RAM się zbytnio zawalał. Pół roku temu natomiast postanowiłem zrobić nową postać posługującą się równie dobrze magią jak i walką. Doszedłem do 27 poziomu bez ruszania głównych questów z podstawki i dodatków, po czym porzuciłem na jakiś czas grę. Dzisiaj chciałem przejść sobie main questy i okazało się że gdzieś zgubiłem (czyt. pożyczyłem) płytę z podstawką. Z grania na razie nici:(. A tak zupełnie z innej beczki : zaciukał ktoś kiedyś króla Helseta? Ma niesamowity pierścień. To chyba jeden z najlepszych artefaktów w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Upiorna Bariera?

A kim jest ten Dagoth Ur??

Hmm... Przepraszam, że zapytam: Grałeś wogóle w Morrowinda? Bo jak tak to chyba potraktowałeś go jak FPP. Bo nie jest możliwe grać w RPG tak żeby nie wiedzieć nic o głównej fabule!

Osobiście przypuszczam, że te pytania to ściema......

Ja nie robię main questa. Ja się staram zostać przywódcą wi gildii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nauczylem się już Zaklinania na 100 8) (dużo bylo z tym zachodu).

Teraz, czy jest jakaś możliwość na oduczenie się zaklęć? Niektóre mam po dwa, trzy (na przykad Otwarcie) bo staralem się uzyskać z nich najlepszy efekt. No i chcialbym teraz się ich pozbyć. Any suggestions?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie grania napotkałem na dwa problemy. Po pierwsze, Słodkie Usta nie chce przyjąć mnie do gildii złodziei. W gildii wojowników jestem dopiero terminatorem, a ona cały czas mówi, że mają pewne zasady i wymagania, a ja się nie kwalifikuję. :-k Po drugie, mam problem z czarem oznaczenie. Tak naprawdę, to nie mam pojęcia gdzie można się go nauczyć :) Byłem już chyba u 20 nauczycieli, i nikt go nie ma. Jeśli wiecie, gdzie mogę go zdobyć, był bym wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oznaczenia - oto lista nauczycieli z Adamantytowej Wieży:

Farena Arelas - Tel Uvirith: dom Arelas

Galero Andaram - Sadrith Mora: Komnaty Rady Telvanni

Guls Llervu - Ald'ruhn: dom Gulsa Llervu

Idonea Munia - Vivek, Dzielnica Przybyszów: Górny Parter

J'Rasha - Vivek, J'Rasha: Uzdrowiciel

Llarara Omayn - Balmora: Świątynia

Salama Andrethi - Tel Mora, Wieża: Usługi

Sedris Omalen - Maar Gan: Posterunek

Sirilonwe - Vivek Dzielnica Przybyszów: Gildia Magów

Jeśli chodzi o Gildię Złodziei to może być kilka powodów. Za niskie nastawienie do gracza (łapówka wtedy) lub za niskie umięjętności gracza lub współczynniki (wątpię). Coś więcej jakoś mi do głowy nie przychodzi ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...