Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xswistaqx

Rozwiązany: Nowy komputer do ~5000zł

Polecane posty

Przypomnę tylko, że ja potrzebuję płyty z 2 slotami PCI w odpowiedniej odległości od karty graficznej (czyt. slotu PCI-E) na dźwiękówkę i dodatkowe USB - chyba, że płyta będzie miała 8 portów USB.

Jeśli chodzi o proca to raczej zdecyduję się na i7 920 bo płacenie 1000zł za 400 MHz to moim zdaniem głupota a sądzę, że 920 uda mi się wykręcić do ~3,8 GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym ci radził i5 750 bo płacenie 300 zł za jeden dodatkowy kanał pamięci i bezużyteczne, w grach, HT też nie ma większego sensu. A podkręcisz go do tego samego poziomu co i7 920.

wwl1

Biostar właśnie jest głównie do chwalenia się swoim konfigiem i wynikami O/C. Nie wmówisz mi, że dodatkowe 50 czy 100 MHz osiągnięte na tej płycie da o sobie, w widoczny sposób, znać w codziennym użytkowaniu. Czysta pokazówka, jaką niedawno urządził michi93 podkręcając "publicznie";) swojego E6750. Do takich zabaw Biostar jest w sam raz, ale do normalnego użytkowania nie ma większego sensu. To, że jest gotówka nie znaczy, że trzeba ją w całości utopić w nieprzydatnym sprzęcie. Lepiej ją chyba zachować na upgrade grafiki, za rok lub półtora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomelindi wypraszam sobie pokazówkę ale miałem problemy z OC i postanowiłem się zapytać o jakieś pomysły aby ten problem pokonać czego niestety się nam nie udało.i ten intele nie był kręcony na biostarze bo wtedy by najmniejszych problemów nie było.Ja polecam biostara bo to jest rewelacyjna płyta za przystępną cenę-porównaj sobie z evga e760 również bardzo dobra płyta i były bite na niej rekordy w podkręcaniu a cena?-no właśnie o 600zł wyższa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wypraszasz sobie? Czy pochwalenie się swoimi osiągnięciami w O/C to jakaś wstydliwa sprawa? Przecież nie potępiam cię za to.

Nie twierdzę, że Biostar nie jest rewelacyjną płytą, ale służy głównie do wyczynowego podkręcania procków, a nie do zwykłego użytkowania kompa. Natomiast ~1000 zł to nie jest przystępna cena, za to 550 za Asrocka już tak. I to, że są jeszcze droższe płyty (np. ta EVGA) nie polepsza, w żaden sposób, jej przystępności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomelindi autor ma 5000zł. Chce podkręcić procka. Dlaczego więc ma zrezygnować z podzespołu stworzonego właśnie do takiego celu? Tym bardziej, że jak najbardziej może sobie na to pozwolić? Na Biostarze o/c przebiega w miarę sprawnie i bezproblemowo a co ważniejsze można liczyć na przyzwoity wynik. Powiesz, że jest drogi. Jasne ale i cała platforma na s1366 do najtańszych raczej nie należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lomelindi wstydliwe czy nie to chyba nie ten temat tylko chodziło mi o to ,że to nie była pokazówka i nie chwaliłem sie swoimi wynikami tylko szukałem sposobu jak na moim asusie p5q pro przekroczyć barierę fsb na poziomie 500 co niestety się nie udało.

Mając 5k i zakładając dość poważne OC oszczędzić na mobo od którego dosyć dużo zależy powodzenie OC i jest to tylko 450zł różnicy a przy kwocie 5k wiele to nie jest.

na moje oko mogło by to tak wyglądać bistar(lub inna high endowa płytka)920,perfect stormy,porządna zasiłka,chłodzenie na procka=+/-4k a reszta na radka 5850/70

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomelindi ma rację - przesadzacie trochę z tym uwielbieniem dla Biostara. Wszystkie te super wyniki krążące po necie to po prostu marketing - daje się super sprzęt z azotem (na płycie Biostara rzecz jasna) jakiemuś znanemu OCerowi i ten osiąga rekordowy wynik. W ten sposób powstaje myślenie Biostar jest najlepszy do OC - a o to marketingowcom chodzi.

Inna sprawa to fakt, że te płyty są naprawdę dobre, ale po prostu nie na tyle, żeby je wystawiać przed płyty konkurentów jako najlepsze z najlepszych... Nie na tyle dobre, żeby płacić ekstra kasę jedynemu sklepowi w Polsce, który je sprzedaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jest problem z tym jednym sklepem.już mam jednego biostara i jestem z niego bardzo zadowolony i to dlatego go stawiam przed asrockiem ,który ostatnimi czasy pnie się w górę.

co do sklepu to tutaj co nieco o nim piszą http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=504436

i w chwili obecnej pod linkiem sklepu jest ERROR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest przypadłość naszej rzeczywistości. Normalnie to większość sklepów powinna mieć to w swojej ofercie. Cena pewnie byłaby niższa o te dwie stówki bo wiadomo konkurencja robi swoje i te sprawy. Niestety jest jak jest i jesteśmy zdani albo na Bachcomp bądź na kombinacje alpejskie. Jedno i drugie jest takie sobie co tu dużo mówić :( Co do samych mobasów to miałem z nimi nieco styczności i powiem krótko do o/c są jedne z lepszych. Pomijając już kwestię tych rekordów krążących po forach to sama bezproblemowość w podkręcaniu robi wrażenie. Jak ktoś dysponuję odpowiednim procem i szuka do tego niezłej podstawy śmiało może inwestować w Biostara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przestańcie tak dywagować nad tym i powiedzcież w końcu ile ten super/mega/itd. Biostar kosztuje.

I przypominam, że potrzebuję jednego slotu PCI na dźwiękówkę i drugiego na dodatkowe porty USB chyba, że płyta sama w sobie będzie ich miała 8 z tyłu lub w pakiecie będzie dodatkowy "śledź" podłączany bezpośrednio do mobo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak już stawiać taki zestaw to na fajnej podstawce, wyocujesz i zapomnisz o modernizacji na dłuższy czas. Asrock również nie jest zły jednak jestem za Biostarem, droższy ale to tak jak z dobrym Mercedesem - wiesz za co płacisz. Klasa sama w sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie myślę, że kupie coś takiego:

Core i7 920 - 1015zł

Biostar Tpower X58 - 999zł

BeQuiet! DarkPower P7 PRO 750W - 676zł

G.Skill 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 NQ - 479zł (tu pytanie czy są jakieś lepsze ramy do OC czy może te będą wystarczająco dobre)

Noctua NH-U12P SE1366 - 260zł

Razem: 3430zł

Czyli zostaje 1500zł na kartę graficzną chyba, że pojawi się coś megamocnego to wtedy mogę dorzucić 500zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byś brał i7 920 (1020 zł) z ASRockiem X58 Extreme (565 zł), Antec TruePower New 750W (569 zł), Corsair 3x2GB 1600MHZ XMS3 DHX (469 zł) i Scythe Mugenem II z pastą AS5 (170 zł + 25 zł), to wyszłoby Ci 2818 zł, czyli 612 zł taniej. Jak dla mnie, to kwota wystarczająca, by na taki krok się zdecydować, no ale u każdego jest przecież inaczej. Co do karty graficznej, to w tej chwili brałbym albo 9600GSO 384MB, albo HD4850 na przeczekanie, a potem kupno potwora na DX11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zarażony marketingiem (i pewnie wyglądem płyt) Biostara... Również jestem za Asrockiem, ale to chyba nie ma znaczenia w tym przypadku... Dla mnie również 600 zł to kwota, którą warto zachować na jakiś upgrade w przyszłości.

DX11 od nVidii będzie najwcześniej pod koniec listopada - niewiele wiadomo, oprócz tego, że sam procesor będzie duży i prądożerny :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę te 500zł dorzucić tak po prostu więc nadal można je spożytkować. Ktoś się wypowie o tych G.Skillach?

Swoją drogą wie ktoś, która rewizja i7 920 lepiej się kręci? W ddr2.home.pl można wybrać D0 albo C0 i zastanawiam się, które będzie lepsze.

Poczytałem trochę i wychodzi na to, że D0 będzie lepsza. Jeszcze tylko znajdę sposób na sprawdzenie tego na BOXie w sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...