Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xswistaqx

Rozwiązany: Nowy komputer do ~5000zł

Polecane posty

jest tego trochę w temacie o tych grafach

no jak na razie 5870 znalazłem najtaniej za 1,4k ale chyba bardziej się będzie opłacało zrobić cf z 5850 jak będą w przyzwoitych cenach 2k na grafe i reszta na podzespoły i w 5k się mieścisz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie oznacza, że masz tą kasę wydać na prestiż, że masz i7, bo w grach nie przyniesie Ci to korzyści...

A kupując super zestaw na raz przepłacasz kupując najlepsze podzespoły i za rok lub dwa będziesz z zazdrością patrzył na tych, którzy łącznie wydali tyle samo, ale modernizują co jakiś czas - po prostu będą mieli sporo lepsze komputery...

Zrobisz jak chcesz.

Przykładowo - jesienią 2006 roku Pan X stwierdził, że kupi super kompa na dłuższy czas. Wydał 6k i kupił C2D E6600 + 8800GTX. Pan Y kupił E6300 + 8800GTS 320MB za 3k. Dwa lata później stwierdził, że wymieni płytę i kartę graficzną (HD4870), a parę miesięcy później kupił Q9550, łącznie wydając 5k. Kto ma teraz wydajniejszego kompa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem masz rację ale ja za dwa lata będe miał kase żeby wymienić całego kompa i trochę nie chce mi się bawić w modernizacje. Zastanawiam się też, która platforma będzie bardziej rozwijana i7 czy i5 bo będzie miało to wpływ na późniejszą możliwość rozbudowy bez konieczności zmieniania mobo (w tym systemu co mnie niesamowicie wkurza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie podstawki będą rozwijane - na S1366 mają wyjść 6-rdzeniowe i9, tylko że platforma ta stanie się elitarna, z prockami kosztującymi ponad 1000 zł. Na S1156 na pewno wyjdą 32nm 4-rdzeniowce, co do 6 rdzeni - nie wiadomo na razie.

@michi93

Proszę, wyjdź poza myślenie kupuj i7, bo ma HT i jest super...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory DiedByHeadshot ale co to miało znaczyć

zawsze myslalem ze jestes chlopakiem o_O

co do i7 to moje myślenie nie kończy się na HT ale nie będziemy tego roztrząsać no chyba ,że sie wyrobie z wszystkim na jutro.

krótko ja bym brał i7 jak mam kasę a jak nie to i5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie podstawki będą rozwijane - na S1366 mają wyjść 6-rdzeniowe i9, tylko że platforma ta stanie się elitarna, z prockami kosztującymi ponad 1000 zł. Na S1156 na pewno wyjdą 32nm 4-rdzeniowce, co do 6 rdzeni - nie wiadomo na razie.

No to w tym momencie zaczynam się jeszcze bardziej skłaniać ku 1366.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem masz rację ale ja za dwa lata będe miał kase żeby wymienić całego kompa i trochę nie chce mi się bawić w modernizacje.

Nie w tym rzecz. Chodzi o to by nie kupować na zapas i nie kupować rzeczy które są Ci potrzebne tylko po to by dobrze w sigu na forum wyglądały. Dla przykładu nowe radki wyglądają i sprawują się świetnie, ale ich zalety np. w postaci DX11 dopiero za rok się ujawnią... a do tego czasu potanieją o ile nowszych wersji nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamiary były takie by kupować kompa dopiero w wakacje. Ale karta graficzna postanowiła, że przestanie działać więc zdecydowałem, że kupie kompa teraz.

Zaczynam się zastanawiać czy by nie złożyć kompa ale z kartą graficzną do 500zł i poczekać na premierę nowych GeForceów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wygląda na to, że będę już kompletował kompa, na chwilę obecną wygląda to tak:

Core i7 920 - 1018zł (x-kom.pl)

Noctua NH-U12P SE1366 - 269zł (Allegro/Zenfist)

Biostar T-Power X58 5.X - 999zł (Bachcomp.pl)

G.Skill 3x2GB 1600 MHz CL9 NQ - 465zł (ddr2.pl)

BeQuiet! DarkPower P7 PRO 750W - 680zł (x-kom.pl)

Sapphire Radeon HD5870 1024MB 256bit - 1489zł (x-kom.pl)

Razem: 4920zł + 50 zeta za przesyłkę, niektórych części.

Nie mam pewności czy RAM jest wystarczająco dobry i jeśli ktoś wie gdzie można coś dostać taniej niż podałem to podajcie linki (w przypadku x-kom.pl będę odbierał osobiście więc jeśli widzieliście coś gdzieś taniej to przy okazji sprawdźcie ile za przesyłkę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G.Skill 3x2GB 1600 MHz CL9 NQ - 465zł (ddr2.pl)

Tylko w przypadku systemu x64 oczywiście :) - bo jak chcesz zostać na XPku to 3x1GB

Jak już myslisz przyszłościowo tak mocno to bym jednak zmienił płytę na ASUSa Maximus Formula III - przy czym zaznaczam że nie zamierzam dyskutować nad jej wyższością/równością czy też porażką w stosunku do Twojego wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no systemik oczywiście x64, Windows 7 swoją drogą, który już od miesiąca czeka na nową maszynkę :P.

Ten Maximus Formula III po 1 jest na socket 1156 po 2 ma beznadziejne (w moim przypadku) ułożenie portów, chociaż Biostar ma takie samo. Jeszcze pytanie czy ten zasilacz uciągnie drugiego radka HD5870 dołączonego w Crossfire.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Rampage II Extreme :) - szczególnie jeśli w przyszłości zechcesz zabawić się np w LC na Asusa bedzie więcej osprzętu. No i może sloty będą lepiej pasować.

Zasilacz....poczytaj

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-58...x-test-review/3

Powinien więc dać radę... o ile nie zapakujesz tam jeszcze 3 czy też 2xRAID5 np.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym niestety będzie kłopot. Bachcomp jest bodajże jedynym naszym sklepem, który oferuję Biostary Tpower w rozsądnym wyborze i to jeszcze w necie. W terenie zresztą również lepiej nie jest - szukałem. Jakby co to tu masz link do dystrybutora Biostara w naszym pięknym kraju:

http://www.inter-es.pl/?t=p&idk=38&idp=156

pogadaj z nimi może będą w stanie załatwić taki model w rozsądnej cenie :) Zawsze warto spróbować, kto pyta nie błądzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...