Skocz do zawartości

Kuchnia


Gość

Polecane posty

PEPSI ROX mniej kwasu fosforowego... i o kilka E jakiś to tam mniej !

i mają lepsze butelki :D lepiej się ją czymie w ręku :]

jedliście kiedyś :

Pierogi z kapustą z grzybami i keczupem ( czemu po polsku ? WOLNY kraj :D )

mozę dziwnie to brzmi ale dobre w smaku !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Karmel - cukier zbrązowiały dzięki podgrzewaniu. Im dłużej podgrzewa się cukier, tym karmel staje się ciemniejszy i traci słodycz. Karmel o jasnożółtym zabarwieniu stosuje się do lukrowania drobnych ciasteczek i owoców, w kolorze mahoniowym - do pierników i nugatów, polewania kremów, budyniów i lodów, karmel brunatny - do barwienia sosów, duszonych mięs i potrawek mięsno-warzywnych, rosołu, chleba oraz piwa.

google i wszystko JASNE !

co jeszcze dobrego jem... KiteKAt... dobre na kaca :D i bez JAJ kacp rzechodzi po .. 10-15 "chrupkach" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmel - cukier zbrązowiały dzięki podgrzewaniu. Im dłużej podgrzewa się cukier, tym karmel staje się ciemniejszy i traci słodycz. Karmel o jasnożółtym zabarwieniu stosuje się do lukrowania drobnych ciasteczek i owoców, w kolorze mahoniowym - do pierników i nugatów, polewania kremów, budyniów i lodów, karmel brunatny - do barwienia sosów, duszonych mięs i potrawek mięsno-warzywnych, rosołu, chleba oraz piwa.

google i wszystko JASNE !

Tyle to i ja wiedziałem i dzięki temu musiałem oddawać matce za patelnię.

Chodziło mi o bardzej dokładny przepis. Tak czy owak problem rozwiązany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukier rozpuszczasz w odrobinie wody tak żeby trochę płynne było. Później garnek na gaz i mieszasz jak najęty żeby za bardzo się nie przypaliło. Mała rada weź drewnianą łyżkę.

Z tego co wiem to można jeszcze trochę gliceryny dodać stanie się wtedy bardzie plastyczny . Fajne cudeńka można z niego zrobić sam trochę próbowałem . Ale najtrudniej jest otrzymać karmel o odpowiedniej temperature a co za tym idzie plastyczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to kto mi powie... jak się robi SUSHI !

Sushi (jap. 鮨, 鮓 lub 寿司) jest prawdopodobnie najsłynniejszą potrawą japońską w świecie. Przygotowuje się je z ryżu oraz najróżniejszych owoców morza i ryb. Kalmary, krewetki, tuńczyk, łosoś, węgorz - to tylko niewielki ułamek potencjalnych składników do sushi. Przygotowuje się je na wiele sposobów, niezależnie jednak od sposobu przygotowywania, niezmienne jest to, że ryż do tej potrawy zakrapia się octem ryżowym, natomiast składniki mięsne (ryby i owoce morza) mają postać surową

Google i wszystko jasne!!!

hahahhahahhahahaha, :lol: :lol: zemsta jest słodka.

A tak na serio to cała sztuka jest w ułożeniu surowego mięsa, otoczeniu go ryżem i wciśnięciu w liść wodorostu. O szczegółu mnie nie pytaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli chodzi o jajka to najczęściej robię nieśmiertelną jajecznicę :) Cebulkę pokrojoną w kostkę lekko podsmażam (najlepiej na maśle), dodaję pomidory, troszkę śmietany. Czekam aż się troche ujednolici i dodaję jajka. Pycha :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj jeszcze tunczyka z puszki ( w oleju ale olej upuść :D ) albo ogórek :D moze śmiesznie to brzmi ale w smaku spox :D

Rano... 5 45 ... 1 h na rozruch tego czegoś co nazywamy głową w tym czasie jest to tylko skorupa... czeba jakoś się obudzić JAK ?

0,5 L kubek szklanka.... garnek patelnia... zalewasz wodą i wrzucasz 4-5 torebek Herbaty im bardzije daremna tym krótszy kop ale za to większy !

6-8 EXTREM 10-14 łyżek cukru !! i jak masz pod ręką cytryne to tez dodajesz...

czekasz aż bedzie w sam raz do wypicia 20-40 min ( to zależy od pogody na uranie )

i wypijasz jednym zamachem !

Efekt jak by ci ktoś z buta w twarz + uzyskanie maxymalnych obrotów na 5-8 h !

Jak nie działą sposób

C !

Kupujesz Coca Cole ( pepsi nie działa po prawnie )

rozgazowujesz ! robisz kawe i wlewasz do niej Cole... czekasz ... powino ostygnoć przy mieszaniu tych płynów to tez czeba wypić za jednym razem !

1. chce się zwymiotować !

2. kręcenie isę w głowie

3. utrata świadomości

4. 10 h speedu ! dobre na nocki w Cafe lub wycieczki 3-4 dniowe :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Nieee ja się boję tego próbować! :D Dla mnie herbata z dwóch torebek jest za mocna, i 3 łyżki cukru to za dużo...Poza tym właściwie tego nie potrzebuję, bo o godzinie 0545 ja jeszcze słodko śpię :P

Na ostatnich kilku stronach nie zauważyłem przepisu na ciasto do pizzy (a całego tematu nie chciało mi się wertować) więc zapodam ten, którego ja używam:

20dag drożdży, 30dag mąki (ja daję 2 prawie pełne szklanki 250ml, to chyba jest coś koło tego), woda, oliwa, cukier, sól. No i jedziemy :) Drożdże rozpuszczamy w ciepłej wodzie (100-150ml). Dodajemy łyżeczkę cukru, soli i trochę oliwy. Mąkę trzeba przepuścić przez sitko takie z małymi dziurkami (żeby nie było grudek), i wlewamy drożdże z dodatkami. Wyrabiamy ciasto (jeśli jest za rzadkie lub zbyt suche dodajemy odpowiednio mąki lub wody), zostawiamy pod przykryciem na ok półtorej godziny (chociaż po 30min powinno już być git). Jak dalej robi się pizzę chyba nie muszę tłumaczyć :P Smacznego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma nocki przy kompie ? co można dorego zjeść na szybko ?

a. gotujesz ry studzisz go do lodówki ( zimny lepszy) i potem pod cas nocki jesz sobie go z cukrem i mlekiem :] pożywne zimne i słodkie

b. kupujesz zupke chińską spod radomia wciepujesz do pojemnika 0,5 L zalewasz przykrywasz i po 5-7 min masz jesz widelcem ( szybciej ) a potem wypijjasz za jednym razem całąm wode z przyprawami :D

c.napadasz na dzbanek z herbata i na cukierniczke ( to działa na krótki momęt )

d. pić zawsze Cole, pepsi, polo... , i inne colo podobne napoje ROZGAZOWANE ! ( bo szybciej przysfajnalne przez organizm jest Cofeina ! )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że napoje dające kopa omawiacie. To fakt, przydają się, np. kiedy musisz rano wstać o 5 i być obudzony, a nie przysypiać na stojąca lub w nocy, kiedy wszyscy śpią, komp wolny, no i przydałoby się przy nim posiedzieć, ale tu oczka się zamykają. Dobre pomysły, panowie. Kolega kiedyś podczas nocki w Cafe poczęstował mnie mieszanką Red Bulla, mocnej kawy, pieprzu i chyba tabasco. :shock: Dało kopa, ale moje gardło o mało co nie wyparowało, bo ostre to było jak diabli, dlatego wolę stosować takie rzeczy w granicach rozsądku. Można zeżreć całe opakowanie Kopiko, ale czy to dobry pomysł? :-k Nie...

A ja teraz gotuję obiadek, bo sami z ojcem zostaliśmy na chacie, a starszy w robocie. Przygotowuję kurczaka w sosie słodko-kwaśnym. Szybkie danie - kroimy 2 piersi (zależy ile jest ludzi) kurczaka w drobną kostkę i wrzucamy na rozgrzany tłuszcz. smażymy, dodając różne różności, zależy, kto co tam ma. Ja używam mnóstwo curry, które daje mięsu ładny kolorek oraz aromat. Do tego jakieś tam zioła prowansalskie, papryka słodka, pieprz, sól i czekamy aż się ładnie wszystko usmaży. Kiedy kurczaczek już dobry (sprawdzamy czy w środku też) wlewamy nań (na patelnię, musi być sporawa) sos słodko - kwaśny, zmniejszamy płomień do minimum i mieszamy drewnianą szpatułką. Gotowe. Do tego koniecznie ryż (w czasie jego gotowania dosypcie wegety lub soli), no i jakaś ładna sałatka, preferują grecką, ale dziś z braku produktów będą to pomidory z cebulką i pieprzem ziołowym. Idę smażyć, smacznego!

:thumleft:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie preferuję żadnych napojów/dań dających kopa. Jem, kiedy jestem głodny, a napoje to tak okazyjnie, oprócz wody mineralnej. Choć i tutaj nie można przesadzać, bo gdzieś po 2 litrach dziennie wystarczy wyjść na słoneczko, by poczuć, jak pot strumieniami z nas spływa. :)

Już lepszy od tego wszystkiego jest zimny prysznic z rana, ale nie zawsze jest na to czas. Jeśli nie ma - czasami wciągnę filiżankę kawy z ekspresu, ale tylko gdy naprawdę wyglądam jak zombie. W innych przypadkach utrzymanie się na nogach kończy się powodzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy się pocisz :

a. organizm wyzbywa się tłuszczu i wody

b. sexi się w tedy wygląda !

c. zabijasz bakterie i inne beboki żyjące na skurze lub gdzie innedziej

d. chłodzi się oragniazm

brak wody doprowadza do odwodnienia ( inspirujące :P ) a co owa robi ? HALUCYNACJE :D

dania energetyczne RYŻ :] szybki tani i zdrowy czemu ? zawiera cukry proste które szybko są wchłaniane przez organizm :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to kto mi powie... jak się robi SUSHI !

Potrzebna jest specjalna bambusowa mata do sushi.

http://www.sushi-shop.pl/images/SUSHI-MAT_JASNA.jpg

Płat wodorostu kupiony w sklepie. Cerfur widziałem u ni9ch coś takiego.

Dobrej jakości ryż.

Dodatki to np zwykły ogórek kawałek szynki lub rybki , marchew (a z resztą co tam chcesz)

Najtrudniej to dostać wodorost i dobrej jakości ryż.

A teraz co robimy ryż najpierw trzeba parokrotnie przepłukać a potem ugotować tak żeby był sypki nie zrobiła się z niego papka. Można zakupić odpowiedni garnek do ryżu ( japońska elektronika będzie czuwała nad ryżem) Albo wykorzystać sposób naszych babć. Zanim ryż się dogotuje ściągamy go zawijamy w koc /pierzynę i czekamy . On wtedy odpowiednio dochodzi i jest sypki.

Kładziemy płat wodorostu na matę . Na wodorost ryż ale zostawiamy na końcu jakieś parę cm wolnego miejsca. Teraz nadzienie kroisz ogórka marchew w paski i układasz je na ryżu a później zawijasz.

http://www.cyberbulevar.com/upload/kuhar/sushi_2.jpg

Wiesz odwiedź też odpowiednie strony poszukaj orientalnych sklepów w okolicy.

http://www.sushi-shop.pl/

Powodzenia :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak szybko stukasz w klawiaturę. W przypadku gdybyś pisał extremalnie szybko spalisz równowartość 90 zł(liczba może się różnić) w postaci klawiatury. Spalać można więcej jeśli gra się w jakąś wyjątkowo irytującą i niedorobioną gierkę. Spalanie odbywa się wtedy poprzez rzucanie elementami wyposażenia komputera po pomieszczeniu w celu wyładowania napięcia. Dokładna liczba spalonych złotych(w postaci sprzętu) zależy czym się rzuca i w co trafia. Jak policzyć ile spalamy kalorii jeśli wiemy ile spalamy złotych? Proste: pudełko tik-taków kosztuje ok. 1,20 zł, zawiera ok. 15 pastylek(chyba), a każda pastylka to (tylko!) dwie kalorie. Liczymy: 90/1,20=75 75x15x2=2250 kalorii.

Wiem że to głupie ale nie mogłem sie powstrzymać...

Nie wiem czy sushi jest warte tego wysiłku. Dwa razy to jadłem(w restauracjach określanych jako dobre)i dwa razy mi nie smakowało. Tylko wodorosty dobre były :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co będziemy szamać na zjeździe? :) Coś będziemy tworzyć i majstrować, czy zdamy się na łaskę tanich budek żywnościowych + kebab na rynku + misz masz? :) Generalnie, to taniej niż w tym barze to ngdzie nie ma, ale pewnie znowu będziemy obżerać Marbeca z frytek z McDonalda :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5 L kubek szklanka.... garnek patelnia... zalewasz wodą i wrzucasz 4-5 torebek Herbaty im bardzije daremna tym krótszy kop ale za to większy !

6-8 EXTREM 10-14 łyżek cukru !! i jak masz pod ręką cytryne to tez dodajesz...

czekasz aż bedzie w sam raz do wypicia 20-40 min ( to zależy od pogody na uranie )

i wypijasz jednym zamachem !

Efekt jak by ci ktoś z buta w twarz + uzyskanie maxymalnych obrotów na 5-8 h !

Mit potwierdzony :) sprawdziłem działa(i to jak! :shock: ). A propo sushi to wydaje mi się że ryż nie powinien być sypki, bo azjaci takiego ryżu raczej nie spożywają.Czemu? Bo sypki ryż nie daje się jeść pałeczkami, a z sushi by się wysypywał. :idea:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mit potwierdzony :) sprawdziłem działa(i to jak! :shock: ).

>> w końcu herbata to używka

A propo sushi to wydaje mi się że ryż nie powinien być sypki, bo azjaci takiego ryżu raczej nie spożywają.Czemu? Bo sypki ryż nie daje się jeść pałeczkami, a z sushi by się wysypywał. :idea:

Ryż jest sypki jak nie jest ugotowany . Nie chwytaj mnie za słowo bo tak potocznie się mówi w rzeczywistości trochę się klei. Ja mam w domu zazwyczaj w niedziele pulpę z ryżu :? Gotuje się ryż tak długo aż konsystencją przypominać będzie gęsty klej.( to nie jest prawidłowy sposób gotowania, i nie smakuje też zbyt dobrze)

Jak macie cyfrowy polsat to radzę oglądać zdrowie i urodę a szczególnie program "Między wschodem a zachodem" prowadzony przez rodowitego Japończyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj strzelam sobie nockę przy kompku i wybróbuję tą herbatkę... Ciekawe jak smakuje :wink: Oj posiedzę sobie do rana, posiedzę :)

A piliście kiedyś mleko z colą? Oczywiście rozgazowaną. Smakuje jak... kawa z mlekiem :D tyle, że zimna. Na ciepło nie próbowałem. O ile dobrze pamiętam :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...