Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luk3r

Koło 3000 Zł funduszy I czy warto czekać czy nie?

Polecane posty

Czytam różnorakie wiadomości na temat nowych intelów i5, ati z dx11 I nie mam pojęcia czy kupować nowy sprzęt we wrześniu, czy czekać jeszcze pare miesięcy. Na razie wymyśliłem sobie coś z quadem 9550 I rad 4890... Moim celem jest złożenie czegoś pod o/c, jednak nigdy się tym nie bawiłem I nie wiem co wybrać. Jaka płytę glówna, obudowe, czy zasilacz. Napiszcie mi proszę, czy warto czekać czy nie... Jaka obudowa najlepiej by pasowała do oc... I jeszcze do kogo mogę się zwrócić o pomoc gdy ów zestaw powstanie;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nigdy nie zajmowałeś się O/C to zacznij na twoim starszym blaszaku. Jeśli nie masz musu kupować kompa teraz to zaczekaj. Jeśli naprawdę masz kasę i chcesz poważnie zajmować się O/C to w numerze CDA 08/09 są trzy płyty główne pod procki AMD przystosowane do O/C. Poczytaj sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli cos się tworzy, Gi3r3k zaproponował mi taki zestaw:

Procesor : Intel Core i5 750 - 730 zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme Rev. 2 - 135 zł

Płyta Główna : Asus P7P55D - 505 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 1600MHz CL9 NQ - 320 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4730 512MB DDR5 - 285 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 349 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 195 zł

Obudowa : Antec Three Hundred - 260 zł

Mama kilka pytań:

co sądzicie? Co zmienić? Nie wiem czy nie zainwestować w Patrioty PGs gamery - 384zł (Agito) zamiast G.Skilli, ale to tylko dlatego że wcześniej się nad nimi zastanawiałem. Chłodzenie styknie? I jaka jest róznica pomiędzy wersjami tej płytu głównej - Pro/Evo/Deluxe?

W dodatku nie mam pojęcia jak sie montuje dodatkowe wiatraki do obudowy... A nad tym myślałem, gdzie je się podłącza, czy myślicie że będe miał miejsce w obudowie? I jeszcze sprawa karty... Tą karte bym wymieniał jakoś za kilka miesięcy na coś z rodziny rad 5xxx albo nowych gf300. Może po porstu zainwestować w Sapphire 4890 1GB i sobie dac spokój na następne 2 lata?

Z góry dzieki za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO przyoszczędź teraz na grafice i później (jak ta będzie już niewystarczająca) wymień na nową. Zestaw bardzo fajny i przyszłościowy (tow. Gierek propaguje i5 :)).

Czym różnią się modele płyt głównych pod 1156 od Asusa? Proszę bardzo:

ASUS_P7P55D_MB_m.png

LINK

Z pamięciami nie kombinuj, te G.Skille są bardzo dobre.

Dodatkowe "wiatraki" podłączasz w 3pinowe złącze na płycie głównej (CHA_FAN1, tak było w starych Asusach) i przykręcasz do obudowy. Jeśli chodzi o wentylator procesora, to w mojej sygnaturce masz link do poradnika (sprowadza się to do oczyszczenia powierzchni procesora alkoholem izopropylowym, równomiernego nałożenia pasty termoprzewodzącej i zamontowaniu chłodzenia na płytę główną-nie jest to zbyt trudne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy wybór to standardowa P7P55D. Chyba, że chcesz robić tri-SLi, ale to najlepszym rozwiązaniem nie jest :). Gierek złożył Ci fajny zestaw i uważam, że nie musisz tam nic zmieniać, chyba, że wolisz mieć teraz mocniejszą 4890 (ale na tej z zestawu też wszystko ruszy i za rok kupisz nową :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...