Skocz do zawartości
Assasin4

MINI-ITX do walizki - GEEEK G1 PRO - wybór podzespołów

Polecane posty

Cześć, 

 

już jakiś czas temu założyłem tutaj podobny wątek, ale tym razem wszystko jest zaplanowane.  Mam już walizkę do której wchodzi G1 PRO. Mam kartę graficzną RTX 3060 12GB MSI TRIO.  Dysk  XPG  S11 Pro 1TB  na system. 

Będę pracował głownie w Unreal Engine 5 oraz Blender - głównie pod wizualizacje i animacje architektury. Liczy się pamięć VRAM na GPU. Im więcej tym większe projekty mogę robić. Na razie nie planuje renderować coś nic na CPU, wiec nie potrzebuje topowego procesora. Procesor musi mieć integre. Wszystkie komponenty muszą być działać pod win 11. Jeśli moja karta będzie za słaba, to wymienię na coś w stylu RTX 4070 ti/4080.

 

Moje typy na ten moment:

CPU: i5-13500 - generuje mało ciepła, a wydajność chyba wystarczająca dla mnie. Jeśli za jakiś czas będę chciał włożyć coś wydajniejszego, to już i tak będzie musiał być chłodzony cieczą.

COOLER:   fajnie gdyby łatwo się montował. Czasami będę zabierał go do walizki na kółkach. np. do samochodu lub samolotu. 

  • Thermalright AXP-90 X47 Full Copper ten wydaję się najlepszy
  • IS-55 ARGB
  • IS-47S
  • NH-L9i-17xx

PŁYTA:  https://www.x-kom.pl/p/1107480-plyta-glowna-socket-1700-asus-rog-strix-b760-i-gaming-wifi.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA5-uuBhDzARIsAAa21T_tzjVcYGCZ_-dLkGc-3JWNxsq8iIqmzgo_tzbLcTuzOPqjq9FSOM4aAgm9EALw_wcB#Opinie

zależy mi na dobrym wifi oraz bluetooth

 

RAM: DDR5 - 32 GB  Nie wiem czy ram może mieć większe taktowanie niż procesor? Najwyżej może być szybszy na przyszłość. 

PSU: https://www.proshop.pl/Zasilacz-do-komputera/Corsair-SFX-series-SF850L-Gold-Zasilacz-do-komputera-850-wat-120-mm-80-Plus-80-Gold/3144683

 -czy da radę np. z RTX4080?

 

DYSK 2: na dane najlepiej 2tb, teraz mam 1tb i trochę już mało. 

 

 

Edytowano przez Assasin4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...