Skocz do zawartości
KlimeX

Powerbank lub ładowarka samochodowa do laptopa

Polecane posty

Witam,

Pracuję na codzień jako kierowca ciężarówki i bardzo często zdarza mi się oczekiwać na rozładunek nawet kilka godzin. Postanowiłem umilać sobie czas laptopem i grami ale jak wiadomo bateria wytrzyma max 1,5h i koniec. 

Laptop to Lenovo Legion Ryzen 5, bateria ma około 5500 mAh, parametry zasilacza to 300W i 20V. 

Szukam ładowarki samochodowej albo powerbanka, ważne aby dowolne z tych urządzeń faktycznie zasilało i ładowało laptopa pod wysokim obciążeniem i żeby dało sie dalej grać.

Budżet, hmm, myślę że max te 800zl mogę wydać na solidne i bezpieczne źródło energii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz powerbanka który utrzyma ci 300W pod długotrwałym obciążeniem - to by musiał być jakiś solidny zestaw baterii o konkretnym rozmiarze.

Poczytaj o przetwornicach napięcia, jak jeździsz TIR-em to tam pewnie masz 24V z baterii - czyli szukaj przetwornicy 24V/230V z najlepiej czystą sinusoidą. Moc 500W (ciągła) / 1000W (chwilowa) powinna spokojnie wystarczyć pod samego lapka.

Taką przetwornicę podłączasz bezpośrednio do akumulatora. Jest też opcja na podłączenie pod gniazdko zapalniczki ale przy laptopie gamingowym to raczej nie jest dobry pomysł, bo obciążenie będzie duże. Jakiegoś ultrabooka co ma ładowarkę 65W to mozna podłączyć, ale gamingowego potwora żrącego przeszło 200W (plus minus bo nie wiem jaką tam masz konfigurację) to już nie bardzo.

Więc tu trzeba wykombinować jak pociągnąc kabelki, może w skrzynce z bezpiecznikami jest jakieś przyłącze? Nie wiem szczerze mówiąc bo tir-em nigdy nie jeździłem ;) Jak nie wiesz jak się za to zabrać to poszukaj może jakiegoś serwisu w okolicy / elektronika samochodowego żeby ci to zrobił - możesz zresztą najpierw dopytać co i jak przed zakupem. Grunt to żeby dowiedzieć sie jak to zrobić albo zlecić komuś kto się zna - żeby nie narobić bałaganu.

Przykładowo coś takiego - https://swiatbaterii.pl/przetwornice-samochodowe/35447-green-cell-przetwornica-samochodowa-24v-na-230v-500w1000w-inwerter-napiecia-czysta-sinusoida.html - dopytaj jeszcze w sklepie czy to będzie ok, bo może mają coś lepszego do zaoferowania. 

 

Pamiętaj tylko że jak będziesz grać na zgaszonym silniku to będziesz rozładowywać akumulatory. Te w TIR-ach mają sporą pojemność, ale jednak przy dłuższym obciążeniu będą się powoli rozładowywać, więc też nie szalej np. z 10-godzinnym graniem bez przerwy i zapalenia silnika celem podładowania akumulatora alternatorem, żebyś nie został z rozładowanymi akumulatorami na parkingu ;) 

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za solidną porcję wiedzy. To wszystko generalnie przekreśla moje marzenia o graniu na laptopie w miejscach gdzie nie mam źródła energii. 

Ciężarówka nie jest moją własnością więc instalowanie przetwornic do akumulatora raczej nie wchodzi w grę. 

Mówisz, że teoretycznie można podłączyć pod zapalniczkę. W jakim sensie jest to nie do końca dobry pomysł? Nie będzie wtedy dawało rady ładować laptopa czy może się coś uszkodzić? 

Myślałem jeszcze o przenośnym banku energii i to pewnie byłoby najwygodniejsze rozwiązanie ale ma jedną wadę - są strasznie drogie. :D

Ehh, nie dość, że laptop działa za krótko to jeszcze nie da się grać w nowsze tytuły typu RDR2, czy nawet Wiedźmin 2 i 3 bo bez podłączonej ładowarki wydajność strasznie spada. Więc mam lapka za chore pieniądze na którym gram w Heroes 3, Gothica i Morrowinda. xD 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...