Skocz do zawartości
Baczek1990zg

Laptop do gier max 8k

Polecane posty

Witam, 

Jestem zainteresowamy zakupem laptopa za plus minus 5/6k moze byc droższy, ale tylko jeżeli miałoby to duży wpływ na długość pracy baterii oraz chlodzenie. 

 

Generalnie posiadam komputer stacjonarny ale ze względu na mój tryb pracy chciałbym kupić coś do gry w trasie. Często mam okolo 2-3 godziny wolnego czasu w pracy i wtedy byłby generalnie laptop uzywany. Głównie gry multiplayer jak Warzone, CoD MW II oraz nadchodzące CoD MW III sporadycznie jakieś Diablo 4, Dying Light i inne gry AAA. Nie zależy mi na wysokich detalach, zawsze ograniczam wszystkie efekty/detale graficzne. Zależy mi na max płynności i wysokim odświeżaniu przy max niskich/średnich detalach, długości pracy baterii i dobrym chlodzeniu żeby się nie grzał do takiego stopnia że nie da się go dotykać. 

Podsumowując:

Cena: 5/6k + jeżeli będzie duża różnica w długości pracy baterii i lepszym chlodzeniu.  

Rozmiar: myślę że max 15"/16" może być mniejszy ale na pewno nie większy

Zastosowanie: Gry FPS multiplayer, niskie detale, max płynność

Inne: Jak najdłuższy czas pracy baterii, wzglednie niskie temperatury, dobre chlodzenie, wytrzymałość. 

System: nie potrzebny 

Z góry dziękuję jeżeli ktoś znajdzie czas żeby się wczytać i coś doradzić. 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Najmniej taki laptop pobiera na pulpicie, lub podczas zastosowań multimedialnych, bo wtedy dedykowana grafika nie jest obciążana. Modele konsumenckie z niskonapięciowymi procesorami u wytrzymują najdłużej na jednym ładowaniu baterii. Można by zejść w dół z modelem karty graficznej do 4050/60 max-q z niższym tgp, to laptop będzie pobierał mniej podczas grania, tylko wtedy stracisz też na wydajności. 

Lenovo Legion 5 Pro-16 i7-11800H/16GB/1TB RTX3060 165Hz to dobra opcja laptopa z poprzedniej generacji kartą. 

Gigabyte AORUS 15 9KF i5-12500H/16GB/512/Win11 RTX4060 360Hz jest na prowadzeniu w porównaniu wydajności modeli z kartami 4060. 

 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklanialbym sie jednak ku drugiej opcji, co ciekawe jak spytalem w xkom o ladowanie laptopa zasugerowali mi ze laptop ma mozliwosc ladowania przez kabel usb-c i wystarczy kupic: 

 

https://www.x-kom.pl/p/1065081-ladowarka-do-smartfonow-silver-monkey-ladowarka-samochodowa-100w-usb-c-pd-usb-30-qc.html?utm_source=msg&utm_medium=m2-dawd-chat&utm_term=fb

https://www.x-kom.pl/p/675447-kabel-usb-unitek-kabel-usb-c-usb-c-pd-100w-10-gbps.html?utm_source=msg&utm_medium=m2-dawd-chat&utm_term=fb

 

Pytanie czy to możliwe zeby taka wtyczka i kabel byly wstanie podtrzymywać laptopa przy zyciu podczas grania, bo dla mnie to brzmi az nieprawdopodobnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...