Skocz do zawartości
DeiRuz

Upgrade komputera do nowych gier do 4000zł, lub bez limitu

Polecane posty

Cześć,

Chciałbym zrobić upgrade komputera. Komputer ma dosyć starą obudowę, zasilacz jedynie 650 watów, który na dodatek kupiłem dawno temu na portalu aukcyjnym, jak też pozostałe komponenty, oprócz obudowy i dysku hdd, które zostały po jeszcze starszym komputerze. Moje pytanie to co muszę upgradować? Czy obudowa pomieści RX 6950 XT / RTX 4070 i czy to najlepsze dostępne karty, czy szukać czegoś innego używanego? (myślałem o tym drugim, bo ten pierwszy ma dużo większe TDP i obawiam się, że musiałbym wziąć lepszy zasilacz czego nie chcę chyba raczej?). Czy procesory 5000 ryzena i jakieś wyżej taktowane RAMy pójdą na tej płycie głównej bez problemu i różnicy (po np updacie biosu)? Mogą być komponenty używane, jak i nowe.

Myślałem, więc o Ryzenie 7 5700X, RTX 4070/RX 6950XT, oraz jakimś zestawie 32gb ramu o wyższym taktowaniu niż obecne. Czy to dobry upgrade, czy lepiej wymienić coś więcej.

Dziękuję za pomoc.

Posiadam obecnie komputer:

PC:

AMD Ryzen 1600 AF

Arctic Freezer 34 Esports DUO

MSI GTX 1070 Ti

ASRock X370M PRO4

Corsair Vengeance DDR4 16GB 2x8GB 2666MHz

Zalman Z1

Cosair TX650M

Dyski: 

SSD NVME Transcend 1TB M.2 PCIe NVMe 220S

SSD SATA Crucial BX 500 500 GB

HDD Seagate BarraCuda 1 TB 3.5"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTX 4070 - https://www.sferis.pl/karta-graficzna-asus-dual-geforce-rtx-4070-oc-12gb-dlss-3-i335054

RAM co masz sprzedaj i wymień na https://proline.pl/pamiec-kingston-fury-renegade-32gb-2x16gb-ddr4-3600-non-ecc-cl16-kf436c16rb1k2-32-p8116006

CPU skakałbym na https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-7-5800x3d-am4-p8114447 - jeśli budżet pozwala, topowa wydajność w grach. Jeśli za drogo to 5700X też będzie ok i da duży przyrost wydajności.

 

I masz świetny upgarde.

Przed wymianą CPU zaktualizuj BIOS płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zasilacz wystarczy do 5800x3d w kombo z tym RTXem, skoro ten ma 40w tdp więcej niż np 5700X? I tak samo, czy ta płyta wykorzysta w pełni ten procesor i RAMy? W tamtym czasie kiedy kupowałem tamte części to zdaję się, że czytałem, że właśnie RAMy są ograniczane przez płytę powyżej 3200, czy coś takiego.  Jeżeli wszystko będzie działać jak należy to w sumie budżet nie jest problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Okej, to ostatnie pytanie, w połączeniu z 7 5800x3d karty z maksymalnie jakim tdp byś polecał? Głównie myślę, o wartościach typu 285-335, bo 6950xt, który bierze 335w, rtx 3080 320w, rtx 4070 ti 285w i też 7800xt/x ma brać około 285-300w.

Edytowano przez DeiRuz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...