Skocz do zawartości
toster3d

Jaki procesor w laptopie z kartą RTX 3060?

Polecane posty

Dzień dobry forumowiczom, zamierzam w niedługim czasie kupić laptopa do grania w cenie do 5000zł. Po w miarę dokładnym researchu padło na Acera Nitro 5 z RTXem 3060, 16GB RAMu i dyskiem SSD 512GB.

Jedyny dylemat to procesor, ponieważ mam dwie możliwości: i5 11400H lub droższy i7 12700H. Spotkałem się z opinią, że przy takiej karcie graficznej nie warto dopłacać do lepszego procesora. Czy ktoś może to potwierdzić? Sam nie jestem specem w doborze podzespołów, więc może jakaś osoba na tym forum, bardziej obeznana w temacie, ma jakąś radę.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Acer Nitro 5 z RTX 3060, 16GB RAM i dyskiem SSD 512GB to świetny wybór dla gracza w cenie do 5000zł. Co do wyboru procesora, i5 11400H będzie w zupełności wystarczający do grania, jednak jeśli masz dodatkowe fundusze, warto rozważyć i7 12700H, ponieważ ten procesor ma wyższą wydajność.

Jednakże, jak już wspomniałeś, karta graficzna jest najważniejsza dla gier i na niej powinieneś skupić większą uwagę. Zdecydowanie lepiej jest mieć mocniejszą kartę graficzną z nieco słabszym procesorem niż odwrotnie.

Jeśli nie masz większych wymagań co do wydajności, i5 11400H powinien być w sam raz. Natomiast, jeśli planujesz grać w bardziej wymagające gry lub pracować z programami, które wymagają dużo mocy obliczeniowej, warto rozważyć zakup laptopa z procesorem i7 12700H.

Mam nadzieję, że coś pomogłem :) 

najwieksze gieldy krypto

Edytowano przez kintentka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro 5 z i5 11400H bez problemu wystarczy, będzie bardzo dobrze pracował z RTX 3060, wiadomo i7 będzie wydajniejsza, będzie nieco więcej fps jednak i5 11400H w tej konfiguracji sobie bez problemu poradzi i ani procesor nie będzie ograniczał karty graficznej ani na odwrót plus laptop na spokojnie mieści się w budżecie wiec zostanie na jakieś peryferia 
https://www.komputronik.pl/product/778053/acer-nitro-5-nh-qewep-004-.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...