Skocz do zawartości
karol210693

Naprawa czy nowy telefon

Polecane posty

Witam,

Potrzebuje pomocy w podjeciu decyzji odnosnie mojego telefonu. Jestem wlascicielem Samsunga S9+, niestety po ok. 4 latach uzytkowania wysiadl wyswietlacz. Bylem u lokalnego serwisanta telefonow, facet powiedzial, ze naprawa bedzie kosztowac okolo 700zl.

Moje pytanie brzmi czy wedlug was, oplaca sie oddawac go do naprawy czy lepiej kupic cos nowszego dokladajac pare stowek do tych 700zl.

Telefon kondycyjne jest w bardzo dobrym stanie, po 4 latach uzytkowania nie zamula, bateria tez trzyma dlugo, wiec troche mi szkoda go wymieniac, ale wiadomo, ze w koncu zacznie sie sypac. Moj wczesniejszy telefon uzytkowalem ok, 7 lat, wymienilem go tylko dlatego, ze przypadkowo zmiazdzylem ekran.

Jesli naprawa nie bedzie sie oplacac to co polecacie w zamian? Telefon uzywam glownie do przegladania internetu/dzwonienia/sluchania muzyki, tak wiec duzym plusem bedzie pojemna bateria. Wielkosc nie wieksza niz moj samsung, moze byc mniejszy. Mysle, ze cenowo w przedziale 1200-1500zl. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S9+ to w sumie nadal niezły telefon. Spróbuj podpytać w oficjalnym serwisie Samsunga ile wycenią za naprawę. Możliwe, że niewiele drożej a jednak wtedy pewność, że wszystko będzie na oryginalnych częściach.

W przedziale 1200-1500 zł kupisz telefony które nie koniecznie będą lepsze. Tzn będą miały nowsze aktualizacje i system, ale już jakość wykonania czy aparaty mogą odstawać od S9+. 

Jeśli miałbym decydować się na nówkę, to polowałbym na Realme 2GT ale trzeba będzie trochę dorzucić. Z tym że to będzie trochę wiekszy telefon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, sorki, że po czasie odgrzebuje temat, jak jeszcze nie kupiłeś, to S9+ oled 6.2" jest poręczny i ma dobry aparat, tylko bateria 3500mah długo nie trzyma i trzeba często wisieć na kablu. Możesz poszukać nowego smartfona z ekranem 6.2<+ i baterią minimum 4000mah na Olx. Relame gt2 to smartfon z wydajnymi podzespołami, który jest dedykowany pod gry. 

Motorola edge 30 fusion 5G  ma ekran 6.55" poled i bdb parametry. Stylistycznie wygląda jak powiększony S9+. 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...