Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mattius

[NDS] Lite czy NDSi

Polecane posty

A czy da się jakoś sciągnąć na ds stare gry potrzebujące slotu GBA?

Da się ale legalność tego jest hmmm delikatnie mówiąc dyskusyjna. Co do pytania DS Lite jest sporo tańsze od DSi. Jeśli NAPRAWDĘ widzisz sens posiadania aparatu (jakość marna w konsolce i masz nadmiar gotówki to ok, ale ja polecam jednak DS Lite, tyle że np czarna strasznie się palcuje a DSi w dowolnym kolorze w zasadzie nie. Ja bym mojego DS Lite na DSi nie zamienił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem również nie masz co się zastanawiać. DS Lite jest po prostu bardziej ekonomiczny. Kupując swojego handhelda sam się zastanawiałem nad zakupem DSi (kupowałem w Media), była to jednak pokusa typu "kurde, droższe więc może serio lepsze, no i większy ekranik". Nie czytałem wcześniej zbyt wielu info o DSi, dlatego miałem dylemat, intuicja jednak zadziałała i w mojej kieszeni wylądował Lite. Wydałem na niego 6 stówek + coś koło 5 dyszek na zestaw od BigBena (pokrowiec, ściereczk, rysiki, folie - polecam) + Disgaea. Za wszystko wyszło ponad 8 stówek, podczas gdy na DSi musiałbym dołozyć jeszcze 100, żeby w ogóle móc kupić konsolkę... Spójrz też na to w ten sposób - nie powinna się zdarzyć sytuacja, kiedy to wyjdzie gra kompatybilna jedynie z DSi a nie działająca na Lite. Po prostu nikt nie zrezygnuje z takich zysków. Tymczasem pojawiła się już pierwsza gra, której nie można w pełni wykorzystać na DSi - Guitar Hero, które wymaga slotu na GBA do podłączenia kontrolera.

Jakie zalety/zmiany w stosunku do Lite'a mamy w DSi (wg wiki):

- DSi jest 12% lżejsze i cieńsze - na co to komu? Lite w sam sobie jest bardzo wygodny do przenoszenia i niewiele waży.

- aparat 3 mpx - konsolki nie kupuje się po to, żeby robić foty. A jak zauważyli poprzednicy, niektóre komórki oferują lepsze aparaty. IMO niepotrzebny bajerek. O aparacie 0,3 mpx wewnątrz w ogóle nie ma co mówić...

- lepsze głośniki - wątpię, czy aż tak bardzo poprawiono mizerną jakość głośniczków z DS-ów. A i tak większość czasu spędza się grając w słuchawkach.

- slot na karty SD - na co to komu skoro oferuje to każdy programator do DSa? I nie mówię tu o graniu na romach, w końcu aby używać homebrew (darmowe przeglądarki, Colors!, DSOrganize, oglądanie filmów) programator trzeba mieć. Więc kolejny niepotrzebny bajer w DSi

- usunięty slot na kartridże z GBA - to jedynie wada, jeśli miałeś gry z GBA to możesz o nich zapomnieć, podczas gdy na Lite bez problemu pograsz.

- 256 mb wewnętrznej pamięci - to może wydawać się zaletą, w końcu można kupować oprogramowanie serwowane przez Nintendo i zapisywać je w konsolce. Tyle, że 256 mb to żałośnie mało a wiele z komercyjnych programów da się zastąpić równie dobrym homebrew.

- większy ekranik - jak wspominano wcześniej, gier pisanych specjalnie na DSi jeszcze nie ma (a przynajmniej ja się z takowym info nie spotkałem), więc ekranik DSi jedynie niepotrzebnie rozciąga piksele...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Żadne nie jest lepsze czy gorsze, pytanie tylko na czym ci bardziej zależy. Ja mam DSi i jestem zadowolony. Grałem na DSl i classicu. Jeżeli szkoda ci wydać więcej kasy na DSi to kup lite'a. Mi na slocie na GBA nie zależy. Jeżeli chcesz pograć w takie gry jak Guitar Hero czy nowy Tony Howk to musisz mieć Lite'a, ale na DSiware można zakupić coś w stylu GH, a TH można spokojnie zastąpić Skate IT, a prace nad gripami wi-fi trwają. Jeżeli masz punkt wi-fi, czyli jakiś router polecam ci DSi, ma lepsze wi-fi i DSiware, które jest dużym plusem konsolki. Tytuły "only for DSi" istnieją i można je pobrać na DSiware, są to dobrze przygotowane tytuły. Wszyscy mówią, że kamerkę mają lepszą w telefonie, ale z tą kamerką nie chodzi o same zdjęcia mój kuzyn (o ro starszy ode mnie, żeby nie było, że pewnie dzieciak) lepiej się bawił przerabiając zdjęcia i nagrania niż grając. DS lite ma palcującą się obudowę ale przyjemniejszą w dotyku. Mam nadzieję, że pomogłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zależy. Jak masz Game Boya to warto kupić DS Lite :yes: bo posiada slota na te gry. Również polecam ze względu na Guitar Hero które nie pójdzie na DSi. Jednak jeżeli nie masz gier z GB i wali cię Guitar Hero i inne gry które są dostępne tylko na NDS z całym szacunkiem warto zakupić DSi. Ale jest sens ? Mam DS lite i jest THE BEST !!!!!!!!! :woot:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej dsi ;] Felessan masz dsi ze gadasz o aparacie 0,3 mpx ? Wg mnie zdjecia robi dobre ^^ Albo mówisz ze dsi "rozciaga piksele" Szkoda ze nie widziales jak to robi Dsi XL... A no i cena dsi i lite jest powównywalna dlatego lepiej zainwestowac w dsi ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na obu wersjach konsolki(wersje lite sam posiadam) i sam nie wiem co jest lepsze... W DSi podoba mi się inne tworzywo obudowy. Dzięki temu nie pocą się ręce podczas długiego grania. Aparat jest fajnym dodatkiem, ale jest za mało wykorzystywany w grach, a do "normalnego" robienia zdjęć się nie nadaje(tak samo jak aparaty w komórkach - według mnie to bezsens). Podoba mi się że można przejść z włączonej gry do menu bez wyłączania konsoli. Wystarczy nacisnąć przycisk. Dla posiadaczy gier z poprzednika DS'a brak slotu GBA to duży minus. Ekrany niestety niepotrzebnie powiększone. W niektórych grach(np. GTA:CW) wygląda to beznadziejnie. :/ Widać piksele jak w paincie(przynajmniej takie jest moje odczucie). A po trzecie mniejsza wygoda grania. Krzyżak "stoi" w miejscu(w moim lite rusza się na boki jak analog :D), a przyciski "L" i "R" są za małe. Chociaż to już chyba zależy od egzemplarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da się jakoś sciągnąć na ds stare gry potrzebujące slotu GBA?

Da się ale legalność tego jest hmmm delikatnie mówiąc dyskusyjna. Co do pytania DS Lite jest sporo tańsze od DSi. Jeśli NAPRAWDĘ widzisz sens posiadania aparatu (jakość marna w konsolce i masz nadmiar gotówki to ok, ale ja polecam jednak DS Lite, tyle że np czarna strasznie się palcuje a DSi w dowolnym kolorze w zasadzie nie. Ja bym mojego DS Lite na DSi nie zamienił.

Nie da się. Gry na GBA można odpalać tylko w facie i lite, przez odpowiedni slot. Na chwilę obecną nie ma żadnego w pełni działającego emulatora GBA przeznaczonego na DS. Tak więc jeśli ktoś chce pograć w gierki z GBA zostaje mu tylko zakup Lite'a (albo fata).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...