Skocz do zawartości
Klaudor

Bezpieczeństwo serwerów

Polecane posty

Hej, zapewne niejednemu/niejednej z was przytrafiło się korzystać z usługi kogoś obcego przy pracach na sklepie internetowym. Jestem obecnie postawiona przed dylematem, czy mam sama "grzebać" i ryzykować porażkę czy zlecić komuś pracę i mieć względny spokój. Obawiam się trochę dopuszczać kogoś obcego do panelu admina sklepu lub do samego serwera. Wiecie może jak wyglądają takie zlecenia? Podpisuje się jakąś umowę, która zabezpiecza tak jakby, nie wiem jak to nazwać.... w końcu obcy gość dostaje dostęp do wszystkich danych sklepu, tych wrażliwych też, a za których bezpieczeństwo sama odpowiadam. Mam sklep na preście i potrzebuję go zaktualizować plus kilka małych poprawek. Sama się boję, że coś pójdzie nie tak przy aktualizacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak - przeszukał z allegro i oferii, poprosił o realizacje jakie zrobili a potem napisał do tych ludzi/sklepów,czy byli zadowolenia: masz wtedy z bezpośredniego źródła opinię o nich. Natomiast jeżeli masz odrobinę wiedzy i zmysłu do tego nic nie szkodzi na przeszkodzie abyś sam/sama to zrobiła: po prostu cały katalog sklepu pakujesz na serwerze w plik .zip i masz zrobioną kopię bezpieczeństwa - w razie jak coś pójdzie nie tak wypakowujesz tylko i po sprawie. Możńa też zastanowić się nad jakąs porządną chmurą jak aruba cloud:.

Poczytaj sobie o tworzeniu kopii bezpieczeństwa. https://www.youtube.com/watch?v=f8lzsx2BaS0

 

 

Edytowano przez bendzo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...