Skocz do zawartości
felixowski

Komputer za około 5k

Polecane posty

Witam wszystkich

Hej, bardzo bym prosił was o pomoc w złożeniu komputera który ma służyć przede wszystkim do grania ponieważ sam zupełnie nie jestem na bieżąco z podzespołami i co powinno z czym działać żeby nie było żadnych problemów z kompatybilnością.

  • Budżet na komputer: 5000-5500 (no maksymalnie do 6k jeśli faktycznie to pomoże bądź jakaś część będzie tego wymagać)
  • Części do kupienia: wszystkie
  • Czy wliczyć system w cenę: NIE
  • Zastosowanie komputera: Gry 100%
  • Preferowany sklep: gdziekolwiek gdzie można wziąć na raty, kiedyś składałem na morele ale jakoś im nie ufam po tych wyciekach danych które mieli
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): 2x HDMI, 1920x1080, ale planuję zmieniać też
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie 
  • Termin zakupu komputera: jak najszybciej

 

Dzięki za pomoc jeśli ktoś będzie mógł poświęcić trochę czasu :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witaj, preferujesz platformę AMD, czy bardziej ufasz Intelowi? Procesor może być F bez zintegrowanego układu graficznego, czy może być bez?  Ma to znaczenie jak zechcesz wymienić kartę i komputer będzie bez. Jeśli Chcesz procesor ze zintergowaną grafiką, to warto dopłacić około 100zł do i5-12400 bez F.
  • Chcesz doinwestować na przyszłośc w 32GB ram, lub drugi dysk SSD? 
  • Karta graficzna ma mieć pół-pasywne chłodzenie, czy podczas przegladania neta śmigła mogą się kręcić? Preferujesz jakąś firmę i model karty, czy jest Ci obojętnie?
  • Interga audio na płycie ma być jakaś mega, czy może być alc-897.

Moja propozycja zestawu komputerowego - klik link

Alternatywnie gotowy komputer z kartą RX6600 - link

Do pierwszej propozycji dałem zestaw na płycie ATX B660 z procesorem i5F bez integry, kartą RTX3060 od Gigabyte (model z pół pasywnym chłodzeniem) - alternatywnie taniej jest 3060Ti od Kfa2, lub RX6600 od czerwonych. Opcjonalnie możesz dać do zestawu tańszą płytę B660 DS3H DDR4, lub inną mniejszą mATX, tylko ważne, żeby miała 4x sloty na pamięć ram. 

Dysk dałem 1TB WD Green, oraz 16GB RAM, który trzeba ustawić po wejściu do biosa na Profil XMP#1, żeby pracował w grach z maksymalnym 3600Mhz taktowaniem. Zasilacz to dobre 600w od bequiet, które spokojnie wystarczy pod Twój zestaw. Obudowa duża, przewiewna z dobrą wentylacją 4x12fi sigma pro.😉 

Za kilka lat gry mogą wymagać 32GB RAM, to opcjonalnie możesz zainwestować. 

Może ktoś jeszcze się wypowie na temat tego zestawu, lub ma inną propozycję. 

 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...