Skocz do zawartości
bendzo

Rozprowadzenie internetu po domu

Polecane posty

Od pół roku mam internet radiowy z PLAY. Router stoi na parterze . Na pietrze robię remont i chciałbym w każdym pokoju (3) mieć podłączenie bezpośrednie do internetu. Jakie są możliwości rozwiązania ? Czy mogę zejść jednym kablem na dół a na gorze zamontować jakiś rozgałęziacz czy coś w tym stylu ? Czy mogę ten router wymienic na jakikolwiek inny który miałby więcej wejść ? Bo teoretycznie na dół by mi się jeszcze jedno podłączenie przydało to jeżeli z piętra zejdę jednym kablem to miałbym o jedno wejście za mało w obecnym routerze

Z góry dzięki za odpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem będzie użycie switcha (najlepiej w standardzie gigabit ethernet).

Trzeba będzie pociągnąć przewód z parteru na piętro najlepiej do jakiejś szafki ew. specjalnej podwieszanej szafki gdzie znajdzie się switch, patch panel no i oczywiście listwa zasilająca. W każdym z pokoi najlepiej będzie sobie zarobić gniazdka sieciowe od których przewody będzie trzeba zarobić w patch panelu i wszystkie gniazda podpiąć pod switch.

Od ilości portów w switchu i patch panelu zależy łączna ilość gniazdek lecz w switchu trzeba zarezerwować jeden port do podpięcia z routerem.

Szafę rack zakupisz tutaj

https://sklep-ecsystem.pl/manufacturer/pulsar/szafy-rack

Na miejscu mają szafy dobrej klasy.

 

Edytowano przez Klaudor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi... czy system MESH da radę w domu piętrowym? Jest w stanie na tyle rozprowadzić zasięg WiFi, żeby wszędzie dało się korzystać z podstawowych usług? To tylko 160 metrów, dwa poziomy. Aktualnie na piętrze mamy sporo problemów. 

Myślę o tym https://www.komputronik.pl/informacje/co-to-jest-system-mesh-jak-dziala/

Edytowano przez mondziu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2022 o 21:13, Klaudor napisał:

Najlepszym sposobem będzie użycie switcha (najlepiej w standardzie gigabit ethernet).

Trzeba będzie pociągnąć przewód z parteru na piętro najlepiej do jakiejś szafki ew. specjalnej podwieszanej szafki gdzie znajdzie się switch, patch panel no i oczywiście listwa zasilająca. W każdym z pokoi najlepiej będzie sobie zarobić gniazdka sieciowe od których przewody będzie trzeba zarobić w patch panelu i wszystkie gniazda podpiąć pod switch.

Od ilości portów w switchu i patch panelu zależy łączna ilość gniazdek lecz w switchu trzeba zarezerwować jeden port do podpięcia z routerem.

Szafę rack zakupisz tutaj

https://sklep-ecsystem.pl/manufacturer/pulsar/szafy-rack

Na miejscu mają szafy dobrej klasy.

 

Dzieki za polecenie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można skorzystać z technologii Mesh, która polega na połączeniu wielu urządzeń (np. routerów, repeaterów, extenderów) w jedną sieć Wi-Fi o tej samej nazwie i haśle. Pozwala to na swobodne poruszanie się po domu przy użyciu jednej sieci bezprzewodowej bez utraty zasięgu lub prędkości. Kiedy handluję na rynku Forex https://j2t.com/pl/solutions/blogview/finansowe-instrumenty-pochodne/ potrzebuję niezawodnego dostępu do Internetu i nieprzerwanej łączności. Technologia Mesh jest łatwa w konfiguracji i zapewnia wysoką wydajność oraz stabilne połączenie. Na rynku dostępnych jest wiele systemów Mesh, takich jak Halo S12 firmy Mercusys.

Edytowano przez gonad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...