Jump to content
bendzo

Rozprowadzenie internetu po domu

Recommended Posts

Od pół roku mam internet radiowy z PLAY. Router stoi na parterze . Na pietrze robię remont i chciałbym w każdym pokoju (3) mieć podłączenie bezpośrednie do internetu. Jakie są możliwości rozwiązania ? Czy mogę zejść jednym kablem na dół a na gorze zamontować jakiś rozgałęziacz czy coś w tym stylu ? Czy mogę ten router wymienic na jakikolwiek inny który miałby więcej wejść ? Bo teoretycznie na dół by mi się jeszcze jedno podłączenie przydało to jeżeli z piętra zejdę jednym kablem to miałbym o jedno wejście za mało w obecnym routerze

Z góry dzięki za odpowiedz

Najlepszym sposobem będzie użycie switcha (najlepiej w standardzie gigabit ethernet).

Trzeba będzie pociągnąć przewód z parteru na piętro najlepiej do jakiejś szafki ew. specjalnej podwieszanej szafki gdzie znajdzie się switch, patch panel no i oczywiście listwa zasilająca. W każdym z pokoi najlepiej będzie sobie zarobić gniazdka sieciowe od których przewody będzie trzeba zarobić w patch panelu i wszystkie gniazda podpiąć pod switch.

Od ilości portów w switchu i patch panelu zależy łączna ilość gniazdek lecz w switchu trzeba zarezerwować jeden port do podpięcia z routerem.

Szafę rack zakupisz tutaj

https://sklep-ecsystem.pl/manufacturer/pulsar/szafy-rack

Na miejscu mają szafy dobrej klasy.

Edited by Klaudor